Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Bądź bardziej światłoczuły

utworzone przez | wrz 23, 2020 | Foto Blog | 4 Komentarze

Markowy Vlog o Fotografii jest cotygodniową serią filmów, gdzie odszukasz mnóstwo praktycznej wiedzy o fotografii. Zapraszam na bloga, gdzie nowe odcinki są publikowane znacznie wcześniej i dopiero w niedzielę pojawiają się też na YT. W najnowszym odcinku wędrując przez Suwalszczyznę opowiadam jak szukać ciekawych kadrów? Zapraszam do oglądania. Miłej zabawy!

Mnóstwo skutecznych technik fotografowania pejzażu znajduje się w moim kursie fotografii krajobrazowej. Skorzystaj z kodu zbloga i ciesz się niższą ceną. Pamiętaj, że w tym kursie co miesiąc powstaje nowy film z odpowiedziami na pytania uczestników oraz z oceną nadesłanych przez nich zdjęć.

Z fotografią jest trochę tak jak z bieganiem na długie dystanse albo… z dietą dzięki której chce się zrzucić parę kilogramów nadwagi. Wystarczy chwila słabości i cały plan przebiegnięcia kilkudziesięciu kilometrów znacznie się oddala. Wystarczy zaniechanie rygorów diety i tygodnie wyrzeczeń idą na marne.

Jeżeli się nie fotografuje zapomina się o elementach warsztatu i staje się mniej światłoczułym, czyli wrażliwym na to co się dzieje wokół nas i jest warte sfotografowania.

Najlepszym sposobem na coraz lepsze zdjęcia jest częste fotografowanie. Staram się namawiać wszystkie osoby do wykorzystania każdej nadążającej się okazji do wyjścia w plener. Zresztą sam tak robię.  

Pozdrawiam.

Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 23 września 2020

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.