Markowy Vlog o Fotografii jest cotygodniową serią filmów, gdzie odszukasz mnóstwo praktycznej wiedzy o fotografii. Zapraszam na bloga, gdzie nowe odcinki są publikowane znacznie wcześniej i dopiero w niedzielę pojawiają się też na YT. W najnowszym odcinku wędrując przez Suwalszczyznę opowiadam jak szukać ciekawych kadrów? Zapraszam do oglądania. Miłej zabawy!

Mnóstwo skutecznych technik fotografowania pejzażu znajduje się w moim kursie fotografii krajobrazowej. Skorzystaj z kodu zbloga i ciesz się niższą ceną. Pamiętaj, że w tym kursie co miesiąc powstaje nowy film z odpowiedziami na pytania uczestników oraz z oceną nadesłanych przez nich zdjęć.

Z fotografią jest trochę tak jak z bieganiem na długie dystanse albo… z dietą dzięki której chce się zrzucić parę kilogramów nadwagi. Wystarczy chwila słabości i cały plan przebiegnięcia kilkudziesięciu kilometrów znacznie się oddala. Wystarczy zaniechanie rygorów diety i tygodnie wyrzeczeń idą na marne.

Jeżeli się nie fotografuje zapomina się o elementach warsztatu i staje się mniej światłoczułym, czyli wrażliwym na to co się dzieje wokół nas i jest warte sfotografowania.

Najlepszym sposobem na coraz lepsze zdjęcia jest częste fotografowanie. Staram się namawiać wszystkie osoby do wykorzystania każdej nadążającej się okazji do wyjścia w plener. Zresztą sam tak robię.  

Pozdrawiam.

Marek Waśkiel