Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Bądź bardziej światłoczuły

utworzone przez | wrz 23, 2020 | Foto Blog | 4 Komentarze

Markowy Vlog o Fotografii jest cotygodniową serią filmów, gdzie odszukasz mnóstwo praktycznej wiedzy o fotografii. Zapraszam na bloga, gdzie nowe odcinki są publikowane znacznie wcześniej i dopiero w niedzielę pojawiają się też na YT. W najnowszym odcinku wędrując przez Suwalszczyznę opowiadam jak szukać ciekawych kadrów? Zapraszam do oglądania. Miłej zabawy!

Mnóstwo skutecznych technik fotografowania pejzażu znajduje się w moim kursie fotografii krajobrazowej. Skorzystaj z kodu zbloga i ciesz się niższą ceną. Pamiętaj, że w tym kursie co miesiąc powstaje nowy film z odpowiedziami na pytania uczestników oraz z oceną nadesłanych przez nich zdjęć.

Z fotografią jest trochę tak jak z bieganiem na długie dystanse albo… z dietą dzięki której chce się zrzucić parę kilogramów nadwagi. Wystarczy chwila słabości i cały plan przebiegnięcia kilkudziesięciu kilometrów znacznie się oddala. Wystarczy zaniechanie rygorów diety i tygodnie wyrzeczeń idą na marne.

Jeżeli się nie fotografuje zapomina się o elementach warsztatu i staje się mniej światłoczułym, czyli wrażliwym na to co się dzieje wokół nas i jest warte sfotografowania.

Najlepszym sposobem na coraz lepsze zdjęcia jest częste fotografowanie. Staram się namawiać wszystkie osoby do wykorzystania każdej nadążającej się okazji do wyjścia w plener. Zresztą sam tak robię.  

Pozdrawiam.

Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 23 września 2020

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.