Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Biebrza, statyw i 120 sekund

utworzone przez | kwi 19, 2016 | Foto Blog | 0 komentarzy

 

Za mną kilka dni spędzonych na warsztatach fotograficznych w Dolinie Biebrzy. Były to bardzo intensywne chwile. Z wyprawami na wschody i zachody słońca, wędrówkami po drogach i bezdrożach, jakże pięknej doliny oraz żeglowaniem tratwą po rzece. Zapamiętałem przede wszystkim ogromne piękne puste przestrzenie, rozlewiska i chmury.

Jak zwykle warsztaty prowadziłem dla niewielkiej grupki. Tym razem było to 10 osób. Dzięki temu jesteśmy bardzo mobilni i co ważne na ogół uczestnicy warsztatów nie przeszkadzają sobie w robieniu zdjęć. Pierwsze popołudnie poświęcone było zagadnieniom fotografowania zwierząt i ptaków. Zajęcia pięknie poprowadził Piotr Tałałaj – fotografik i pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego. Przekazał mnóstwo praktycznej wiedzy, dzięki czemu wszyscy dowiedzieliśmy się, co należy uczynić, aby nasze zdjęcia o tej tematyce stały się jak najlepsze.

waskiel biebrza warsztaty zachod

Po zachodzie słońca nad Biebrzą. 

ISO 100, f 11, ogniskowa 24 mm, czas: 120 s., filtr ND 10EV, statyw + kalosze 🙂

 

Potem było jeszcze ciekawiej. Nocne wstawanie i wyprawy o zmroku nad biebrzańskie rozlewiska nikogo nie przeraziły i wszyscy dzielnie stawiali się o wyznaczonych godzinach zbiórek. Wprawdzie w miniony weekend na Podlasiu było zimno (w nocy około 2 st. C) jednak każdy był dobrze przygotowany do takich warunków. W dzień pływaliśmy po Biebrzy fotografując jej uroki od strony wody, wędrowaliśmy wśród okolicznych wsi i poszukiwaliśmy ptaków na łąkach. Mnóstwo wrażeń i oczywiście wiele nauki ponieważ taki jest cel organizowania przeze mnie warsztatów fotograficznych. Staram się przekazać jak najwięcej wiedzy i pokazać jak ją praktycznie wykorzystać. Do wrażeń artystycznych dodam jeszcze wspaniałą regionalną kuchnię w gospodarstwie Dolina Biebrzy we Wroceniu!

Cztery dni warsztatów streściłem w krótkim filmie /LINK JEST TUTAJ/. Zapraszam do oglądania.

Skąd zaś tytuł wpisu? To po prostu tytuł zdjęcia, które powstało właśnie podczas tych warsztatów 🙂

Marek Waśkiel

 

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 19 kwietnia 2016

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.