Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Biebrza, statyw i 120 sekund

utworzone przez | kwi 19, 2016 | Foto Blog | 0 komentarzy

 

Za mną kilka dni spędzonych na warsztatach fotograficznych w Dolinie Biebrzy. Były to bardzo intensywne chwile. Z wyprawami na wschody i zachody słońca, wędrówkami po drogach i bezdrożach, jakże pięknej doliny oraz żeglowaniem tratwą po rzece. Zapamiętałem przede wszystkim ogromne piękne puste przestrzenie, rozlewiska i chmury.

Jak zwykle warsztaty prowadziłem dla niewielkiej grupki. Tym razem było to 10 osób. Dzięki temu jesteśmy bardzo mobilni i co ważne na ogół uczestnicy warsztatów nie przeszkadzają sobie w robieniu zdjęć. Pierwsze popołudnie poświęcone było zagadnieniom fotografowania zwierząt i ptaków. Zajęcia pięknie poprowadził Piotr Tałałaj – fotografik i pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego. Przekazał mnóstwo praktycznej wiedzy, dzięki czemu wszyscy dowiedzieliśmy się, co należy uczynić, aby nasze zdjęcia o tej tematyce stały się jak najlepsze.

waskiel biebrza warsztaty zachod

Po zachodzie słońca nad Biebrzą. 

ISO 100, f 11, ogniskowa 24 mm, czas: 120 s., filtr ND 10EV, statyw + kalosze 🙂

 

Potem było jeszcze ciekawiej. Nocne wstawanie i wyprawy o zmroku nad biebrzańskie rozlewiska nikogo nie przeraziły i wszyscy dzielnie stawiali się o wyznaczonych godzinach zbiórek. Wprawdzie w miniony weekend na Podlasiu było zimno (w nocy około 2 st. C) jednak każdy był dobrze przygotowany do takich warunków. W dzień pływaliśmy po Biebrzy fotografując jej uroki od strony wody, wędrowaliśmy wśród okolicznych wsi i poszukiwaliśmy ptaków na łąkach. Mnóstwo wrażeń i oczywiście wiele nauki ponieważ taki jest cel organizowania przeze mnie warsztatów fotograficznych. Staram się przekazać jak najwięcej wiedzy i pokazać jak ją praktycznie wykorzystać. Do wrażeń artystycznych dodam jeszcze wspaniałą regionalną kuchnię w gospodarstwie Dolina Biebrzy we Wroceniu!

Cztery dni warsztatów streściłem w krótkim filmie /LINK JEST TUTAJ/. Zapraszam do oglądania.

Skąd zaś tytuł wpisu? To po prostu tytuł zdjęcia, które powstało właśnie podczas tych warsztatów 🙂

Marek Waśkiel

 

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 19 kwietnia 2016

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.