Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Chwila z życia makowego pola

utworzone przez | lip 3, 2017 | Foto Blog | 1 komentarz

 

Jest sobota. Znalazłem pole maków z samotnym drzewkiem. Może nie było idealne i zgodnie z moimi marzeniami oraz było wokół trochę ciemnawo. Poczekam na odpowiednie światełko – pomyślałem – może będzie lepiej? Ustawiłem aparat na statywie, zacząłem przymierzać się do kadru… nagle nadjechał ciągnik. Jak się okazuje przyjechał nim właściciel tego pola. Przywitał się ze mną i mówi: Będę tutaj dziś orać. Ojej – odpowiedziałem – takie piękne pole! Szkoda! Chciałem zrobić na nim trochę zdjęć.

Wiatr / ISO 30 / 14 mm /  f 16 /  10 s. + statyw + filtr ND 5 EV/ fot. Marek Waśkiel

A co w nim pięknego? – dziwi się gospodarz. Pokazałem mu więc kilka ujęć ze smartfona. Proszę popatrzeć – na maki, niebieskości i to drzewko, i niebo… Gospodarz przyglądał się z uwagą: o faktycznie niczego sobie! Kurcze… fajne jest to moje pole! Nigdy tak na nie patrzyłem. Dobrze niech Pan robi sobie zdjęcia. Pojadę na drugie tam za górką, na orkę wrócę tu pojutrze, w poniedziałek. Udanych zdjęć!
A kiedy wracał za dwie godziny – pomachał mi ręką i jeszcze raz krzyknął: udanych zdjęć!

Takie rzeczy tylko na Podlasiu 🙂

Marek Waśkiel

MAREK WAŚKIEL – fotografik i stale podróżujący dziennikarz. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Obecnie jest red. naczelnym magazynu FotoGeA.com

Najnowsze zdjęcia Marka Waśkiel na FB

Mój Kanał na YouTube 

Pobierz, Przeczytaj i Zmień
Twój Sposób Fotografowania!

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 3 lipca 2017

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.