Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Czas na nową przygodę

utworzone przez | wrz 17, 2015 | Foto Blog | 1 komentarz

 

To był jeden z najbardziej upalnych dni końca tego lata. Kiedy o 5 nad ranem wyruszyliśmy ze Sławkiem Gawrylukiem z Białegostoku w kilkudniową podróż wzdłuż wschodniej granicy Polski termometr wskazywał 22 st. C. Potem po południu w okolicach Hrubieszowa na wyświetlaczu pojawiła się nawet liczba 32!

Poranne słonko przywitało nas na nadsupraślskich łąkach, skąd po krótkiej i bardzo udanej sesji ruszyliśmy na południe w kierunku Siemiatycz. Dalej w żółwim tempie podróżowaliśmy wzdłuż Bugu by fotograficznie zakończyć dzień już na Roztoczu przy cerkwi w Mycowie (tuż przy granicy z Ukrainą). Natomiast ciemną noc z Wielkim Wozem i Mleczną Drogą obserwowaliśmy w Horyńcu Zdroju. Przejechaliśmy ponad 550 km. Podróżowaliśmy bardzo wolno. Przede wszystkim za przyczyną mnóstwa przystanków oraz… niestety z powodu kiepskiego stanu lokalnych dróg.

 

waskiel roztocze mycow

Drewniana cerkiew greckokatolicka p.w. św. Mikołaja. fot. Marek Waśkiel

Krajobrazy, miasta, ludzie… Część miejsc znaliśmy bardzo dobrze. Jednak nie odwiedzamy ich zbyt często, zatem chcemy zobaczyć czy i jak się zmieniły? Marzymy też o nowych odkryciach. Głównym celem naszej podróży jest Roztocze Wschodnie, stąd dojazd do tej krainy potraktowaliśmy po macoszemu. Przecież jest po drodze tyle fantastycznych miejscowości, którym należałoby poświęcić mnóstwo czasu! Jeżeli byśmy to robili z należytą starannością to wątpię, aby do celu udało nam się dotrzeć nawet w kilka tygodni. Taka już jest okrutna konieczność selekcji. Konieczność i sztuka wyboru!

Jedziemy też, aby przewietrzyć nasze umysły i odświeżyć spojrzenie na otaczający nas świat. Nieustanna obserwacja wyostrza zmysły. Poszukiwania „dają kopa” i pozwalają na odmienne widzenie miejsc, które uważamy za bardzo dobrze znane. Po prostu czas na nową przygodę. Popatrzymy uważniej i spróbujemy nowych technik fotografowania i z pewnością będziemy sporo eksperymentować. Jednak wiemy, że nic nie musimy! Zatem będzie to bardzo udana podróż!

Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 17 września 2015

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.