Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Fotografowanie zimą w dolinie Narwi

utworzone przez | st. 18, 2022 | Foto Blog | 4 Komentarze

Podczas wędrówki Doliną Narwi przygotowałem film, w którym opowiadam, jak fotografować zimą. Doradzam na jakie aspekty przygotowania trzeba zwracać uwagę, aby z trudnych zimowych plenerów przywozić bardzo dobre kadry. Dokładnie pokazuję, jak pracuję nad jednym z moich kadrów. Opowiadam o niezbędnym sprzęcie oraz sposobie komponowania kadrów.

Dlaczego warto fotografować zimą

Zima jest, rzecz jasna, trudnym czasem dla fotografa. Zimno, śnieg i wiatr mocno dają się we znaki. Trudno w takich warunkach o cierpliwość i chęć czekania na dobre ujęcia. Jednak warto próbować. Im więcej odbywa się plenerów, tym łatwiej wychodzi się na kolejny. Zdjęcia stają się coraz ciekawsze i lepsze.

Zobacz film, w którym podpowiadam jak fotografować zimą:

Fotografia Dla Początkujących Seria Kursów Wideo – Poznaj Aparat i Techniki Fotografii

👉  Więcej informacji: https://waskiel.pl/kurs-fotografii-online/

Stawianie sobie trudnych zadań jest bardzo ważnym elementem systematycznego rozwoju. Fotograf nie może zatrzymać się nad jednym kadrem, powielając go w nieskończoność.

Jeżeli masz jakieś pytania, wnioski lub obserwacje, proszę podziel się nimi w komentarzach na dole strony.

Zapraszam na moje autorskie kursy fotografii w formie filmów video
KUP PAKIET 3 KURSÓW: PODSTAWA / KURS / LIGHTROOM
i wykorzystaj kod ZBLOGA i otrzymaj dodatkowy rabat!

Poznaj Pakiet Kursów i Zaoszczędź do 856 zł

4 komentarze

 1. Jacek

  Zamienniki akumulatorów ……. BEZNADZIEJA. Mam Canon’a. Oczywiście pokusiłem się na zamiennik, bo człek szmalu za wiele nie ma, a zapasik się przyda. Wywalone pieniądze w błoto. Czas jego pracy często to godzina i pozamiatane, podczas kiedy oryginał canon’owski pracuje i pracuje. Tanie mięso psy jedzą …. wiele razy mnie tego uczono …. i widać że jeszcze nie nauczono 😉

  Odpowiedz
 2. Ewa

  Ach te marzenia…cudownie, że Pan to powiedział…trzeba czekać na ich spełnienie. Ewa

  Odpowiedz
 3. gość

  Zastanawiam się, w jaki sposób można ocenić, kiedy można się obyć bez użycia filtra szarego połówkowego, a w jakich przypadkach trzeba go zastosować? Czy chodzi tylko o sprawdzanie przebłysków i prześwietleń w kadrze? Ciekawi mnie też, czy w pewnych sytuacjach filtr ND byłby możliwy do zastąpienia przez filtr CPL, a jeśli tak, to do jakiej wartości filtra ND, np. ND4?

  Odpowiedz
 4. Stanisław

  coraz bardziej te filmy uświadamiają mi że nie ma pory dnia i pory roku gdzie nie można by było wykonać zdjęć dzięki bardzo i pozdrawiam

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 18 stycznia 2022

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.