Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Norwegia: Zima mnóstwa kolorów

utworzone przez | mar 12, 2018 | Foto Blog | 12 Komentarze

Zima w Polsce bywa szarobura i nieprzyjemna. Wydaje mi się, że większość z nas nie przepada za tą porą roku. Fotograficznie bywa trudna. Chłód, krótki dzień i brak atrakcyjnego światła nie zachęcają do plenerów. Jednak zdarza się też zima bardzo kolorowa. Napełniona pięknym światłem i niezwykłymi zjawiskami. Taką zimą napotkałem kilka tygodni temu w Norwegii.

W dzień po nieboskłonie przemykało się słońce nisko zawieszone nad horyzontem, tworząc nieustanną złotą godzinę. Błękitne niebo odbijało się pięknie w wodzie. Mróz czynił powietrze krystalicznym i umożliwiał podziwianie dalekich widoków. Dzięki niemu oraz brakowi chmur także nocą nad naszymi głowami pojawiało się mnóstw gwiazd i ona… zorza polarna. Właśnie dla zorzy polarnej polecieliśmy za koło podbiegunowe i cudownie się stało, że nas nie zawiodła. Każdej nocy nad naszymi głowami trwał piękny spektakl. Jednak w mojej galerii zdjęcia zorzy nie zajmą zbyt wiele miejsca. Bardziej zafascynowała mnie kolorowa, norweska zima. Dzięki niej znowu ta pora roku stała się ciekawa i inspirująca. Oto galeria zdjęć z Norwegii.  Kolejna galeria zdjęć z innej wyprawy do Norwegii jest tutaj.

Marek Waśkiel

Zapraszam Do Galerii Zdjęć z Norwegii:

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 12 marca 2018

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.