Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Norwegia: Zima mnóstwa kolorów

utworzone przez | mar 12, 2018 | Foto Blog | 12 Komentarze

Zima w Polsce bywa szarobura i nieprzyjemna. Wydaje mi się, że większość z nas nie przepada za tą porą roku. Fotograficznie bywa trudna. Chłód, krótki dzień i brak atrakcyjnego światła nie zachęcają do plenerów. Jednak zdarza się też zima bardzo kolorowa. Napełniona pięknym światłem i niezwykłymi zjawiskami. Taką zimą napotkałem kilka tygodni temu w Norwegii.

W dzień po nieboskłonie przemykało się słońce nisko zawieszone nad horyzontem, tworząc nieustanną złotą godzinę. Błękitne niebo odbijało się pięknie w wodzie. Mróz czynił powietrze krystalicznym i umożliwiał podziwianie dalekich widoków. Dzięki niemu oraz brakowi chmur także nocą nad naszymi głowami pojawiało się mnóstw gwiazd i ona… zorza polarna. Właśnie dla zorzy polarnej polecieliśmy za koło podbiegunowe i cudownie się stało, że nas nie zawiodła. Każdej nocy nad naszymi głowami trwał piękny spektakl. Jednak w mojej galerii zdjęcia zorzy nie zajmą zbyt wiele miejsca. Bardziej zafascynowała mnie kolorowa, norweska zima. Dzięki niej znowu ta pora roku stała się ciekawa i inspirująca. Oto galeria zdjęć z Norwegii.  Kolejna galeria zdjęć z innej wyprawy do Norwegii jest tutaj.

Marek Waśkiel

Zapraszam Do Galerii Zdjęć z Norwegii:

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 12 marca 2018

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.