Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Jak dobrze fotografować zachód słońca

utworzone przez | sty 25, 2022 | Foto Blog | 0 komentarzy

Nie zawsze warunki atmosferyczne pozwalają na długie plenery. Tak właśnie było tego styczniowego dnia, kiedy nad Podlasiem przechodziły duże opady śniegu. Dopiero późnym popołudniem zaczęło się  przejaśniać i postanowiłem ruszyć w teren, aby fotografować zachód słońca. Nie miałem zbyt wiele czasu na przygotowania. Wybrałem więc motyw, który zauważyłem dzień wcześniej podczas spaceru po okolicy.

Jak dobrze fotografować zachód słońca

Podczas zmiennych warunków pogodowych trzeba działać szybko, opierając swoją pracę na dobrej znajomości obsługi sprzętu oraz zasad kompozycji i ekspozycji. Nie ma czasu na zbyt długą analizę, bowiem światło szybko się zmienia i może się okazać, że umknęły nam najlepsze warunki, podczas których mógł powstać znakomity kadr. 

Zobacz film, w którym podpowiadam, jak fotografować podczas zachodu słońca:

Fotografia Dla Początkujących Seria Kursów Wideo – Poznaj Aparat i Techniki Fotografii:

👉  Więcej informacji: https://waskiel.pl/kurs-fotografii-online/

Stawianie sobie trudnych zadań jest bardzo ważnym elementem systematycznego rozwoju. Fotograf nie może zatrzymać się nad jednym kadrem, powielając go w nieskończoność.

Jeżeli masz jakieś pytania, wnioski lub obserwacje, proszę podziel się nimi w komentarzach na dole strony.

Zapraszam na moje autorskie kursy fotografii w formie filmów video
KUP PAKIET 3 KURSÓW: PODSTAWA / KURS / LIGHTROOM
i wykorzystaj kod ZBLOGA i otrzymaj dodatkowy rabat!

Poznaj Pakiet Kursów i Zaoszczędź do 856 zł

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 25 stycznia 2022

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.