Markowy Vlog o Fotografii jest miejscem, gdzie odszukasz mnóstwo praktycznej wiedzy o fotografii. Zapraszam co niedzielę o 19.00 wówczas publikuję nowe odcinki mego vloga.

W moim poradniku fotografii krajobrazowej mówię o fotografowaniu ładnych odbić chmur w wodzie na przykładzie pleneru nad Narwią.

Miasto spowijała ciemność, kiedy wyjeżdżałem nad Narew. Sprawdziłem jedynie koordynaty co do miejsca wschodu słońca, czy będę miał szansę na ciekawe odbicie w wodzie. Bardzo lubię wzmacniać siłę pięknych chwil wschodów i zachodów słońca poprzez pokazywanie ich odbić.

Dlatego na ów czas fotografowania w złotej godzinie wybieram miejsca nad wodą.
Nad rzeką byłem ok. 40 minut przed wschodem słońca. Zdjęcia satelitarne pokazywały na niewielkie luki w powłokach chmur. Pomyślałem, że być może będę miał szczęście i trafi mi się jedna z nich w chwili wschodu słońca.

Niestety pomyliłem się o jakieś 30 km. Trochę zawiedziony patrzyłem jak daleko nad horyzontem pięknie czerwienieją fragmenty chmur a potem na chwilę pokazuje się słońce. Jego promienie nie oświetlały połaci nieba nad moją głową, gdzie ciągle dominował błękit nocy. Nie pojawiły się intensywne ciepłe kolory.

Miałem ładnie przygotowany pierwszy plan z przycumowanych do brzegu łódek, sporą połać nieba w kadrze, także z fragmentem jego odbicia w wodzie. Niestety słonce skryło się za chmurami. Czekałem jeszcze przez kilkanaście minut.

 

Pielęgnuj Twoją Pasję i 👉 Ucz się Fotografii:
Pakiet kursów fotografii /Filmy Video/

Poznaj Pakiet Kursów i Zaoszczędź 259 zł

Oszczędzisz kiedy wykorzystasz ten kod: zbloga

 

👉 SUBSKRYBUJ KANAŁ – http://bit.ly/marekwaskiel
👉 JEŻELI CI SIĘ PODOBAŁO ZOSTAW ŁAPKĘ W GÓRĘ I KOMENTARZ
👉 ZAZNACZ DZWONEK 🔔 obok przycisku subskrypcji, żeby otrzymywać powiadomienia!

PRAKTYCZNY PORADNIK,
KTÓRY ZMIENI TWÓJ SPOSÓB FOTOGRAFOWANIA!
Chodzę sobie po Podlasiu
https://waskiel.pl/ebook-o-fotografii

GDZIE MNIE ZNALEŹĆ:
Strona www: https://waskiel.pl
Facebook: http://bit.ly/waskielmarek
Instagram: https://www.instagram.com/marek.waskiel/