Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

FILM: Jak przygotować dobry plener

utworzone przez | kwi 27, 2021 | Filmy o Fotografii | 4 Komentarze

Dziś podczas spaceru przez lasy Puszczy Knyszyńskiej opowiadam o plenerowym planowaniu. Na przykładzie swoich przygotowań do najbliższych sesji wskazuję najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zastanawiania się dokąd się wybrać.

Poprzedni film JAKIM APARATEM FOTOGRAFUJĘ 
https://waskiel.pl/jakim-aparatem-fotografuje/

ZOBACZ FILM:  Jak przygotować dobry plener

W jakim miejscu chcesz odbyć swój plener marzeń – 👉 zostaw komentarz pod tym wpisem.

Taki sposób podejścia do fotografowanie nie odbiera spontaniczności. Podczas planowanych plenerów i sesji, dzieją się wydarzenia absolutnie nie zaplanowane i trzeba z nimi się zmierzyć. Najczęściej nagle otrzymujemy niespodziewanie jakiś dar: może to być rozbłysk cudownego światła na niebie, czyjś uroczy uśmiech albo młody koziołek stojący na łące tuż obok nas.

Kilka tygodni temu napisałem, że nauka fotografii musi się opierać na równoważnym rozwoju swoich umiętności technicznych i wrażliwości artystycznej.

***

Pielęgnuj Twoją Pasję i 👉 Ucz się Fotografii: Pakiet kursów fotografii /Filmy Video/

👉 https://waskiel.pl/kurs-fotografii-online/

Kupując Pakiet Kursów oszczędzisz dodatkowo kiedy wykorzystasz ten kod: ZBLOGA

***

Stosuję tę zasadę od chwili, gdy dostałem do rąk swój pierwszy aparat fotograficzny. Zawsze staram się na początku odpowiedzieć na pytanie: o czym będzie moje zdjęcie? Potem zastanawiam się: jak i kiedy mogę użyć dostępnych narzędzi, aby uzyskać zamierzony efekt. Uważam, że radosne fotografowanie jest otrzymywaniem zdjęć, takimi jakimi chcemy, aby one były. Dokładnie takimi albo bardzo mocno zbliżonymi. Jeśli chcemy uzyskiwać dokładnie takie rozwiązania musimy dobrze poznać sprzęt oraz mieć wyobraźnię pełną oczekiwanych kadrów.

W jakim miejscu chcesz odbyć swój plener marzeń – zostaw komentarz pod tym wpisem na samym dole strony. Zapraszam 🙂 

Pozdrawiam
Marek Waśkiel

4 komentarze

 1. Wojciech Kuć

  Witam . Panie Marku , zapraszam Pana do Stargardu , i okolic . Piękne tereny . Pozdrawiam .

  Odpowiedz
  • Jozek

   ja wybieram na w bieszczady bo w bieszczadach mieszkam i zajmujęsię agroturystykom

   Odpowiedz
 2. Arek

  Witam Pana jak zwykle super materiał z którego wiele można się nauczyć. W tym roku poza zmianą sprzętu i optyki mam w planach moje okolice, zapewne wschód i zachód słońca w Bieszczadach oraz mam chrapkę na Roztocze. Pozdrowienia Arek

  Odpowiedz
 3. Janusz

  Dzień dobry. Kolejna ciekawa opowieść i kilka pięknych kadrów. W moich planach jest wyjazd do Walii i Pick Dstrict National Park.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 27 kwietnia 2021

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.