Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

FILM: Jak przygotować dobry plener

utworzone przez | kwi 27, 2021 | Foto Blog | 4 Komentarze

Dziś podczas spaceru przez lasy Puszczy Knyszyńskiej opowiadam o plenerowym planowaniu. Na przykładzie swoich przygotowań do najbliższych sesji wskazuję najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas zastanawiania się dokąd się wybrać.

Poprzedni film JAKIM APARATEM FOTOGRAFUJĘ 
https://waskiel.pl/jakim-aparatem-fotografuje/

ZOBACZ FILM:  Jak przygotować dobry plener

W jakim miejscu chcesz odbyć swój plener marzeń – 👉 zostaw komentarz pod tym wpisem.

Taki sposób podejścia do fotografowanie nie odbiera spontaniczności. Podczas planowanych plenerów i sesji, dzieją się wydarzenia absolutnie nie zaplanowane i trzeba z nimi się zmierzyć. Najczęściej nagle otrzymujemy niespodziewanie jakiś dar: może to być rozbłysk cudownego światła na niebie, czyjś uroczy uśmiech albo młody koziołek stojący na łące tuż obok nas.

Kilka tygodni temu napisałem, że nauka fotografii musi się opierać na równoważnym rozwoju swoich umiętności technicznych i wrażliwości artystycznej.

***

Pielęgnuj Twoją Pasję i 👉 Ucz się Fotografii: Pakiet kursów fotografii /Filmy Video/

👉 https://waskiel.pl/kurs-fotografii-online/

Kupując Pakiet Kursów oszczędzisz dodatkowo kiedy wykorzystasz ten kod: ZBLOGA

***

Stosuję tę zasadę od chwili, gdy dostałem do rąk swój pierwszy aparat fotograficzny. Zawsze staram się na początku odpowiedzieć na pytanie: o czym będzie moje zdjęcie? Potem zastanawiam się: jak i kiedy mogę użyć dostępnych narzędzi, aby uzyskać zamierzony efekt. Uważam, że radosne fotografowanie jest otrzymywaniem zdjęć, takimi jakimi chcemy, aby one były. Dokładnie takimi albo bardzo mocno zbliżonymi. Jeśli chcemy uzyskiwać dokładnie takie rozwiązania musimy dobrze poznać sprzęt oraz mieć wyobraźnię pełną oczekiwanych kadrów.

W jakim miejscu chcesz odbyć swój plener marzeń – zostaw komentarz pod tym wpisem na samym dole strony. Zapraszam 🙂 

Pozdrawiam
Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 27 kwietnia 2021

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.