Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Jak wybrać plecak fotograficzny vlog #86

utworzone przez | lis 19, 2020 | Foto Blog | 0 komentarzy

Plecak fotograficzny jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wędrującego fotografa. Poważny problem stwarzają producenci. Wytwarzają produkty, które zapewne są ładne, być może chronią sprzęt. W większości jednak nie są dostosowane do noszenia w nich ciężkiego bagażu na długich dystansach. Są po prostu źle skonstruowane. Ich użytkowanie męczy i z biegiem czasu może powodować ból pleców i kolan.

Jeżeli nie chcesz wydać niepotrzebnie pieniędzy na sprzęt, który będzie przyczyną jedynie Twoich narzekań koniecznie zobacz moje porady.

Zapraszam do obejrzenia poradnika:

Jeżeli masz jakieś pytania, wnioski lub obserwacje proszę podziel się nimi w komentarzach na dole strony.

Dobór właściwego plecaka fotograficznego musi polegać na odszukaniu modelu z dobrym pasem nośnym, o odpowiedniej wysokości dopasowanej do tułowia właściciela oraz świetnym systemie szelek.

W moim filmie opowiadam więc jak to zrobić, jakim elementom musimy się dokładnie przyglądać. Jakich błędów nie możemy popełnić podczas kupowania plecaka fotograficznego przeznaczonego dla wędrującego fotografa.

Podkreślam wędrującego ponieważ osoby jeżdżące na plenery samochodami i nie pokonujące długich odcinków pieszo nie muszą się tak bardzo martwić o zmęczenie, stan kręgosłupa i kolan.

Zapraszam na moje autorskie kursy fotografii w formie filmów video
wykorzystaj kod ZBLOGA i otrzymaj dodatkowy rabat!

Poznaj Pakiet Kursów i Zaoszczędź 259 zł

 

Używałem wielu modeli plecaków fotograficznych i wiele pośród nich dało mi się mocno we znaki podczas wielogodzinnych wędrówek po bezdrożach. Nabrałem doświadczenia i teraz mogę podpowiedzieć jak wybór może być najlepszy.

Nie podpowiem konkretnych modeli ale wyliczam wszystkie cechy, jakimi powinien się charakteryzować dobru plecak. Pokazuję też model plecaka, który jest wynikiem kompromisu pomiędzy moim potrzebami a ofertą producentów.

Podpowiadam też jak dbać o swój kręgosłup i jak stosując jedno ćwiczenie podczas pleneru znacznie zmniejszyć niebezpieczeństwo bólu kręgosłupa i kolan.

Nowe zdjęcia pojawiają się na ->  moim Instagramie oraz -> stronie na Facebooku.

Jeżeli masz jakieś pytania, wnioski lub obserwacje proszę podziel się nimi w komentarzach na dole strony.
Pozdrawiam
Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 19 listopada 2020

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.