Kurs fotografii dla bardziej zaawansowanych

Kurs fotografii dla bardziej zaawansowanych

Trwają zapisy do GRUPY Z ZAJĘCIAMI W PONIEDZIAŁEK
“W kierunku dobrych zdjęć”
KURS FOTOGRAFII
DLA BARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH

Tylko dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej
oraz UKOŃCZYLI MÓJ KURS PODSTAWOWY!

UWAGA!
Na kurs dla średniozaawansowanych nie są przyjmowane osoby,
które nie ukończyły mego kursu podstawowego.

NOWA! EDYCJA ZIMA 2018
STYCZEŃ – MARZEC 2018

start: 8 stycznia 2018 – koniec 12 marca 2018
Liczba miejsc w grupie 10 – WOLNYCH: BRAK

Miejsce: Warszawa ul. Stawki 14
+ 3 dniowy plener wyjazdowy: 26/27/28 stycznia 2018

 

formularz zgłoszenia:

https://waskiel.pl/kwestionariusz_ZA_PN_01_03_18.doc

Kiedy pojawiają się wątpliwości…

Od pewnego czasu fotografujesz lustrzanką lub bezlusterkowcem i ukończyłeś solidny podstawowy kurs fotografii . Orientujesz się jak ogólnie zbudowany jest aparat i wiesz, co to jest czas ekspozycji, posługujesz się przesłoną, wybierasz ISO i potrafisz stosować jeden z trybów PSA. Czytasz książki i prasę fotograficzną, przeglądasz portale o fotografii. Jednak czujesz nieustannie, że czegoś w Twoich zdjęciach brakuje… czujesz, że możesz uzyskać więcej. Tylko nadal nie wiesz, w jaki konkretny sposób?

Dostaję wiele maili, w których czytam:
Fotografuję od dawna. Kiedyś lustrzanką analogową, teraz lustrzanką cyfrową. Ukończyłem kurs fotografii i teraz czytam sporo książek i poradników o tym jak robić dobre zdjęcia. Jednak czegoś nieustannie brakuje w moich zdjęciach? Bardzo chciałbym robić dobre zdjęcia, ale ze swoich ciągle nie jestem zadowolony!  Czy jest na to jakaś recepta?”

“Mam za sobą kilka kursów fotografii. Obsługa lustrzanki nie stanowi już dla mnie większego problemu. Nie potrafię jednak ułożyć ciekawego kadru. Wszystko, co widzę w rzeczywistości jest zupełnie inne niż na moich zdjęciach”.

“Fotografuję “od zawsze”, niedawno jednak przesiadłem się na cyfrówkę. Jednak zamiast radości mam z nią same kłopoty. Tak wiele w niej przycisków i ma tak różne możliwości. Czasami mam wrażenie, że ten nowy sprzęt przeszkadza mi w fotografowaniu. Jak temu zaradzić?”.

Co zrobić, aby Twoje zdjęcia stały się jeszcze lepsze?

Dobre zdjęcie tak pod względem przekazu jak i technicznym to takie, jakie chciałeś osiągnąć. Przy małym stanie wiedzy o fotografii zadowalać będzie każde kolorowe ujęcie, przy bardziej rozległym z większości zdjęć jest się niezadowolonym. Z chwilą, kiedy wiedza o fotografii staje się bardziej obszerna zaczyna zauważać się błędy i rozpoczyna się wędrówkę w kierunku innych ujęć, chcąc wyeliminować to, co się w nich nam nie podoba.
Szybkie i bolesne zderzenie z rzeczywistością następuje z reguły wówczas, kiedy zdjęcia fotoamatora zaczyna oceniać ktoś z bardziej rozległa wiedzą fotograficzną. Ta osoba szybko zauważy niedoskonałości i niedociągnięcia, które nie powinni pojawić się na dobrym zdjęciu. Jeżeli zechce o tych wadach opowiedzieć – ma się wielkie szczęście. Oszczędzamy czas i możemy szybciej osiągać zamierzone efekty.

W poszukiwaniu własnego stylu

Aby rozwiązać większość Twoich problemów przygotowałem program nowego kursu ” W kierunku dobrych zdjęć”. Nazwałem go kursem dla średniozaawansowanych, ponieważ wiem, że po moim kursie masz już solidne podstawy. W czasie 10 tygodni uporządkuję Twoją wiedzę, wyjaśnię przyczyny Twoich problemów oraz dam Ci wiele nowych impulsów do tworzenia autorskich, ciekawych kadrów. Mój kurs mobilizuje do pracy, konfrontuje z pomysłami innych osób i stymuluje wyobraźnię. Z pewnością uzupełnię Twoją wiedzę techniczną, podpowiem wiele sposobów na nowe kadry oraz nauczę Cię solidnych podstaw programu Lightroom, dzięki czemu będziesz mógł świadomie korzystać z obróbki Twoich zdjęć w cyfrowej ciemni. Co tydzień otrzymasz temat fotograficznej pracy domowej do wykonania a jej efekty podsumujemy na kolejnych zajęciach. Na drugich zajęciach zgłosisz swój projekt, nad którym będziesz pracować podczas kursowego cyklu. Co dwa tygodnie będziemy rozmawiali o postępach w jego realizacji. A po zakończeniu kursu zademonstrujesz jego finalny efekt.

Jest to kurs, o programie zróżnicowanym i atrakcyjnym, ale równocześnie wymagającym od Ciebie wytrwałości i zaangażowania. Jest to cykl kilkunastu spotkań w czasie 10 tygodni. W jego skład wchodzą wykłady, ćwiczenia i plenery warsztatowe oraz prace domowe uczestników. W czasie kursu wybierzemy się na wspólny weekendowy plener. Spotkania będą trwały po 2, 5 godziny od 19 do 21.30. Planuję 10 takich spotkań. Czas zostanie wykorzystany na wykład na określony w programie temat połączone z praktycznymi ćwiczeniami związane z tematem oraz rozmowę o Twoich zdjęciach.

:: Jaki zatem jest kurs?

Ciekawy i skuteczny: zajęcia wykładowe i ćwiczenia odbywają się raz w tygodniu późnym wieczorem od 19.00 do 21.30 (cały kurs trwa 10 tygodni), dodatkowo mamy 3 dni plenerowe. Co tydzień otrzymasz do wykonania fotograficzną pracę domową.  Przekonasz się, że fotografia wciąga!

Czym będziemy się zajmowali? Oto niektóre tematy:
:: Kreatywna ekspozycja bez tajemnic ,
:: Kompozycja fotograficzna “ zawsze jasna opowieść,
:: Zewnętrza lampa błyskowa “ przyjazne światło
(lampa pojedyncza i jak zbudować system),
:: Lightroom – zadbaj o swoje kadry – praktyczne warsztaty 4 godziny
:: Ludzie – fotografujemy w domu, na ulicy i przestajemy się ich bać.
:: Makro – zdobywamy Makrokosmos … w dodatku za grosze
:: Obiektywy – efektywne i efektowne zarządzenie perspektywą.
:: HDR – jak pogodzić światło z cieniem.
:: Krajobraz – opowiadaj emocjami.
:: Fotokasty, prezentacje, wystawa – zadbaj o efektowny finał swojej pracy.
:: Zdjęcia nocne i w trudnych warunkach oświetleniowych

:: Dla kogo?
Dla  fotoamatorów posiadających solidną podstawową wiedzę, chcących ją uporządkować i poszukujących własnego stylu. W 10 osobowej grupie są osoby w wieku od dwudziestu kilku do pięćdziesięciu kilku lat, które łączy pasja fotografowania. Uwaga kurs jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich!

:: Ile kosztuje kurs:
1200 zł – wystawiane są rachunki na wszystkie wpłaty. Płatność następuje w dwóch ratach.

:: Miejsce?
Warszawa, ul. Stawki
spotykamy się raz w tygodniu przez 10 tygodni oraz na jednym 3-dniowym wyjazdowym plenerze.

Nie trać czasu, kurs od lat cieszy się dużą popularnością i wolnych miejsc na nim szybko ubywa. Wyślij formularz zgłoszeniowy albo zadzwoń, jeżeli masz dodatkowe pytania.

 

prezencik_23
Mój kurs jest także znakomitym prezentem!

Pragniesz podarować swoim bliskim coś niezwykłego z okazji urodzin, rocznicy ślubu lub na Gwiazdkę? Nie wahaj się mój kurs fotografii jest z pewnością świetnym wyborem. Potwierdzają to wszyscy obdarowani!

  ZAPRASZAM


Marek Waśkiel

 

 

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce wysyłając formularz zgłoszeniowy
tu jest do pobrania

https://waskiel.pl/kwestionariusz_ZA_PN_01_03_18.doc

 

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila: marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

marek_12Opiekun i wykładowca: MAREK WAŚKIEL
– fotografik i dziennikarz, podróżnik pracujący m.in. dla magazynów
National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop,
tygodników i dzienników: Rzeczpospolita, DZIENNIK. Autor albumów
fotograficznych, przewodników turystycznych, miłośnik dawnych Kresów
Rzeczypospolitej. Był fotoedytorem w miesięczniku PODRÓŻE i zastępcą
red. naczelnego miesięcznika Poznaj Świat obecnie jest red. naczelnym
miesięcznika FotoGeA.com

 

 

PS. KURS PODSTAWOWY:

Zapraszam na mój kurs podstawowy, który daje bardzo solidne podstawy do dalszej edukacji fotograficznej. Mała grupa, ciekawe tematy, dużo wiedzy podanej w łatwy i przystępny sposób:
https://waskiel.pl/kurs.php

 

Znajdziesz mnie w Google+

Lubisz fotografować?

POBIERZ MÓJ DARMOWY E-BOOK

TO TEŻ JEST BARDZO CIEKAWE:

Author: Marek Waśkiel

Share This Post On

4 komentarze

 1. Polecam!!!
  Także polecam. Jestem po kursie podstawowym i na pewno, jak trochę jeszcze poćwiczę, wezmę udział w kursie kolejnym. Zaczynałam od “0”, ale na kursie były też osoby z większym doświadczeniem. Wiele przydatnych informacji, wiele praktyki. Wspaniale wykorzystany czas i ogrom wiedzy, zarówno technicznej, jak i tej związanej z poszukiwaniem dobrych kadrów, dobrego światła itp. Pozdrawiam i polecam 🙂

  Post a Reply
 2. Polecam
  Dziękuję Ci Marku za 10 tygodni przepełnionych wiedzą i intensywną pracą. Za Twój profesjonalizm, cierpliwość i wspaniałą atmosferę podczas zajęć.

  A wszystkim niezdecydowanym polecam kursy Marka – zarówno podstawowy jak i średniozaawansowany. Program kursu jest ciekawy, ale przede wszystkim jego forma, prace domowe plenery, materiały są przemyślane i pomagają rozwijać swoje umiejętności i wyobraźnię. Marek jest nie tylko wspaniałym fotografikiem, ale też nauczycielem.

  Pozdrawiam

  Post a Reply
 3. ODP/ Elżbieta Rogaczewska
  Dzień dobry, nowa edycja kursu dla średniozaawansowanych zaczyna się w styczniu 2013. Serdecznie zapraszam. Pozdrawiam

  Post a Reply
 4. lista rezerwowa dla średniozaawansowanych
  Chciałabym ew. dopisać się na listę rezerwową. Jestem po jakichś kursikach , plenerach i warsztatach, ale cały czas czuję niedosyt.
  Teraz jadę na plener Bieszczadzki (05-08. 10 ) – niestety Pana ofertę zbyt późno zauważyłam i żałuję, choć bedę jeszcze i to rozważać.
  Nie ukrywam,że Pana zdjęcia i osiagnięcia mocno mnie zaintrygowały – :).
  Pozdrawiam serdecznie i czekam…

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *