Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Marek Waskiel Master Class

utworzone przez | wrz 12, 2018 | Foto Blog | 0 komentarzy

Bardzo intensywny kurs fotografii dla osób poszukujących drogi do własnego stylu oraz pragnących nauczyć się samodzielnej i systematycznej pracy nad swoim warsztatem.

Przeznaczony dla osób pragnących nieustannie podnosić swoje umiejętności i ciekawych świata, który można poznawać poprzez obrazy, kolory lub dźwięki…

Zdecydowanych na samodzielną oraz systematyczną pracę w połączeniu ze świadomością konieczności przekroczenia stref własnego komfortu podczas nauki i tworzenia nowych zdjęć.

Będę mocno skłaniał poprzez kursowe opowieści i zadania, aby sprawdzić i spenetrować wiele obszarów różnych sztuk ale przede wszystkim fotografii by potem świadomie podjąć decyzję o tym co najbardziej Cię pasjonuje. Będzie twórczo, miło i bardzo ekscytująco.

Kurs dostępny wyłącznie dla osób będących absolwentami moich kursów!

Pójdziemy śladami wybranych Mistrzów

Kurs będzie oparty na kontakcie i obcowaniu z dziełami mistrzów: obiektywu, pędzla muzyki, filmu i innych rodzajów sztuk pięknych. W ten sposób poszerzymy widzenie świata wokół nas oraz uruchomimy kreatywność. Inspiracji do fotografowania można poszukiwać wszędzie. Dlatego będę prowadził uczestników pośród fantastycznych dzieł mistrzów wyjaśniając metody ich pracy i przybliżając zastosowane techniki oraz uzyskane efekty. Będziesz fotografować różne tematy, nawet takie, które z gruntu wydają się nie oczywiste np. dźwięki. Tydzień po tygodniu będziemy wdrażali nowe umiejętności w nasze codzienne fotograficzne działania.

Podczas tego kursu nauczę uczestników także efektywnej metodyki samokształcenia: jak się uczyć, gdzie szukać wskazówek i co praktycznie wykorzystać, aby szybko nabywać i wdrażać nowe umiejętności.

Koncentrować się będę nad rozwojem postrzegania i wyobraźni. Dlatego z jednej strony znacznie poszerzysz swój warsztat o nowe techniki fotografowania, sposoby kompozycji i wykorzystanie niezbędnych narzędzi i akcesoriów. Z drugiej: nauczysz się patrzeć, widzieć i rozumieć oraz korzystać z doświadczeń innych twórców. Uczynię wiele, aby absolwenci tego kursu wyposażeni w solidny bagaż wiedzy i umiejętności potem „nie wywarzając otwartych drzwi”, bez zbędnej straty czasu odszukali własną drogę przez fotografię.

Przeznaczony WYŁĄCZNIE dla absolwentów mojego kursu w stopniu średniozaawansowanym. Zastrzegam sobie prawo ostatecznej decyzji o przyjęciu konkretnych osób na kurs 🙂

Marek Waskiel Master Class w pigułce:

 • 10 tygodni – spotkania: 7/8.12  14/15.12   potem w 2020 11/18/ 25/ 01 / – 2/9/12/23/02 2/9/16.03   (+ wizyty w galeriach, na wybranych wystawach) itp.)
 • spotkania w weekendy i poniedziałki – integralnym elementem jest udział w spotkaniach FKA -19.00 – 21.00 – czwartki
 • dwa zadania projekty – samodzielny i drugi narzucony przez prowadzącego 🙂
 • mistrzowie kadru i sztuk wszelakich prezentuje Marek Waśkiel: dlaczego są mistrzami – co wykorzystują w swojej pracy, jak pracują, czego możemy się od nich nauczyć i co warto wykorzystać we własnych działaniach
 • zdjęcia tygodnia wybrane, zaproponowane i omawiane przez prowadzącego
 • Mój Warsztat czyli opis kolejnych poczynań przy konkretnych projektach realizowanych na bieżąco przez prowadzącego, co zamierzam osiągnąć, jakimi metodami i narzędziami.
 • cotygodniowe prace domowe dla uczestników oparte na działaniach i dziełach mistrzów kadru i ich twórczej interpretacji oraz zdjęciach tygodnia zaprezentowanych przez Marka uczących technik i sposobów fotografowania
 • w poszukiwaniu inspiracji: wizyty w galeriach i na wystawach itp.
 • elementy marketingu i promocji – jak wykorzystać nowoczesne media do skutecznej prezentacji swoich prac /blog, Instagram, Facebook, inne/, elementy prowadzenia biznesu opartego na fotografii, sprzedaż własnych zdjęć itp.
  będę mówił też o selekcji zdjęć, budowaniu opowieści, umiejętnym korzystaniu z koloru lub czerni i bieli, jak praktycznie wykorzystać w swych działaniach fotografię mobilną,
 • wiele innych elementów, o których wiedza będzie dostępna tylko dla uczestników zajęć.
 • cena: 1970 zł

Liczba miejsc: 10 wolnych: BRAK

Formularz zgłoszenia:

———-

Informacje o innych moich kursach są tutaj:

DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

Kurs Fotografii Warszawa i nie tylko 🙂

DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH:

Kurs fotografii dla bardziej zaawansowanych

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 12 września 2018

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.