Bardzo intensywny kurs fotografii dla osób poszukujących drogi do własnego stylu oraz pragnących nauczyć się samodzielnej i systematycznej pracy nad swoim warsztatem.

Przeznaczony dla osób pragnących nieustannie podnosić swoje umiejętności i ciekawych świata, który można poznawać poprzez obrazy, kolory lub dźwięki…

Zdecydowanych na samodzielną oraz systematyczną pracę w połączeniu ze świadomością konieczności przekroczenia stref własnego komfortu podczas nauki i tworzenia nowych zdjęć.

Będę mocno skłaniał poprzez kursowe opowieści i zadania, aby sprawdzić i spenetrować wiele obszarów różnych sztuk ale przede wszystkim fotografii by potem świadomie podjąć decyzję o tym co najbardziej Cię pasjonuje. Będzie twórczo, miło i bardzo ekscytująco.

Kurs dostępny wyłącznie dla osób będących absolwentami moich kursów!

Pójdziemy śladami wybranych Mistrzów

Kurs będzie oparty na kontakcie i obcowaniu z dziełami mistrzów: obiektywu, pędzla muzyki, filmu i innych rodzajów sztuk pięknych. W ten sposób poszerzymy widzenie świata wokół nas oraz uruchomimy kreatywność. Inspiracji do fotografowania można poszukiwać wszędzie. Dlatego będę prowadził uczestników pośród fantastycznych dzieł mistrzów wyjaśniając metody ich pracy i przybliżając zastosowane techniki oraz uzyskane efekty. Będziesz fotografować różne tematy, nawet takie, które z gruntu wydają się nie oczywiste np. dźwięki. Tydzień po tygodniu będziemy wdrażali nowe umiejętności w nasze codzienne fotograficzne działania.

Podczas tego kursu nauczę uczestników także efektywnej metodyki samokształcenia: jak się uczyć, gdzie szukać wskazówek i co praktycznie wykorzystać, aby szybko nabywać i wdrażać nowe umiejętności.

Koncentrować się będę nad rozwojem postrzegania i wyobraźni. Dlatego z jednej strony znacznie poszerzysz swój warsztat o nowe techniki fotografowania, sposoby kompozycji i wykorzystanie niezbędnych narzędzi i akcesoriów. Z drugiej: nauczysz się patrzeć, widzieć i rozumieć oraz korzystać z doświadczeń innych twórców. Uczynię wiele, aby absolwenci tego kursu wyposażeni w solidny bagaż wiedzy i umiejętności potem „nie wywarzając otwartych drzwi”, bez zbędnej straty czasu odszukali własną drogę przez fotografię.

Przeznaczony WYŁĄCZNIE dla absolwentów mojego kursu w stopniu średniozaawansowanym. Zastrzegam sobie prawo ostatecznej decyzji o przyjęciu konkretnych osób na kurs 🙂

Marek Waskiel Master Class w pigułce:

 • 10 tygodni – spotkania: 7/8.12  14/15.12   potem w 2020 11/18/ 25/ 01 / – 2/9/12/23/02 2/9/16.03   (+ wizyty w galeriach, na wybranych wystawach) itp.)
 • spotkania w weekendy i poniedziałki – integralnym elementem jest udział w spotkaniach FKA -19.00 – 21.00 – czwartki
 • dwa zadania projekty – samodzielny i drugi narzucony przez prowadzącego 🙂
 • mistrzowie kadru i sztuk wszelakich prezentuje Marek Waśkiel: dlaczego są mistrzami – co wykorzystują w swojej pracy, jak pracują, czego możemy się od nich nauczyć i co warto wykorzystać we własnych działaniach
 • zdjęcia tygodnia wybrane, zaproponowane i omawiane przez prowadzącego
 • Mój Warsztat czyli opis kolejnych poczynań przy konkretnych projektach realizowanych na bieżąco przez prowadzącego, co zamierzam osiągnąć, jakimi metodami i narzędziami.
 • cotygodniowe prace domowe dla uczestników oparte na działaniach i dziełach mistrzów kadru i ich twórczej interpretacji oraz zdjęciach tygodnia zaprezentowanych przez Marka uczących technik i sposobów fotografowania
 • w poszukiwaniu inspiracji: wizyty w galeriach i na wystawach itp.
 • elementy marketingu i promocji – jak wykorzystać nowoczesne media do skutecznej prezentacji swoich prac /blog, Instagram, Facebook, inne/, elementy prowadzenia biznesu opartego na fotografii, sprzedaż własnych zdjęć itp.
  będę mówił też o selekcji zdjęć, budowaniu opowieści, umiejętnym korzystaniu z koloru lub czerni i bieli, jak praktycznie wykorzystać w swych działaniach fotografię mobilną,
 • wiele innych elementów, o których wiedza będzie dostępna tylko dla uczestników zajęć.
 • cena: 1970 zł

Liczba miejsc: 10 wolnych: BRAK

Formularz zgłoszenia:

———-

Informacje o innych moich kursach są tutaj:

DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

Kurs Fotografii Warszawa i nie tylko 🙂

DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH:

Kurs fotografii dla bardziej zaawansowanych