Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Miejsca, które lubię

utworzone przez | cze 11, 2015 | Foto Blog | 0 komentarzy

 

Już kiedyś wspominałem w moim blogu, że staram się pracować według zasady: Poznaj, Polub, Sfotografuj.  Najpierw staram się poznać okolicę, w której zamierzam fotografować. Dopiero, jeżeli ją poznam a potem polubię zaczynam fotografować. Po prostu miejsca, które znam i lubię mogę fotografować najlepiej jak potrafię.

Jakie okolice lubię najbardziej? W Polsce znakomicie się czuję na moim rodzinnym Podlasiu. Lepiej w jego wiejskich okolicach niż w Białymstoku. Szczególnie przypadły mi do gustu nadgraniczne fragmenty w okolicach Supraśla, Krynek, Sokółki i Kruszynian. Często bywam w Dolinie Biebrzy i na Nadbużańskim Podlasiu.  Nieco dalszą podróżą jest wyprawa na Suwalszczyznę. Dlatego bywam tam nieco rzadziej. Jednak okolice Augustowa, jeziora Wigry oraz pagórki Suwalskiego Parku Krajobrazowego są celami wielu moich wypraw. Wszędzie staram się przechadzać po wiejskich dróżkach, zaglądam za płoty i pomiędzy zagrody. Szukam po prostu motywów dla swoich kadrów.

Zboże okolice Krynek fot. Marek Waśkiel

Zboze okolice Krynek

Kolejnym miejscem, w które wybieram się bardzo często są Bieszczady. Poznałem je bardzo dawno temu i nawet jestem przewodnikiem bieszczadzkim! Nie ma pagórka, dolinki oraz drogi, która bym nie chadzał. Jednak Bieszczady są daleko i nie zawsze mam tyle wolnego czasu, aby tam dojechać i pobyć przez kilka dni. Mam tam też swoje ulubione połoniny i doliny. Zawsze np. staram się odwiedzić dolinę Caryńskiego. Nie ma w Polsce lepszego miejsca na nocne zdjęcia niż Bieszczady. Miliony gwiazd na niebie!

I na koniec Roztocze. Bardziej to Południowe w okolicach Horyńca Zdrój niż w okolicach Zwierzyńca. Kraina pagórków, drewnianych cerkwi i białych kamiennych krzyży.

To są rejony Polski, w które wyruszam najbardziej ochoczo! Nie martwiąc się za bardzo o pogodę.

Marek Waśkiel

Lubisz fotografować?

POBIERZ MÓJ DARMOWY E-BOOK

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 11 czerwca 2015

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.