Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Moje Podlasie 2018

utworzone przez | gru 12, 2018 | Foto Blog | 0 komentarzy

Moje Podlasie 2018 jest podsumowaniem tego co sfotografowałem w kończącym się roku. Wybrałem ulubione filmy i zdjęcia, aby opowiedzieć historię o tym co widziałem i doświadczyłem

Nieustannie pędzimy. Ciągle zastanawiamy się co będzie jutro. Planujemy, odkładamy i czekamy aż się spełnią nasze marzenia. Sporadycznie się zatrzymujemy, bardzo często tylko w chwilach słabości spowodowanych np. chorobą. Codzienna gonitwa, nieustannie w pośpiechu stała się synonimem ŻYCIA, a ciągły brak czasu dla siebie i bliskich.. powodem do DUMY.

Filmowo – fotograficzne podsumowanie 2018 r. Co widziałem, co fotografowałem, co mnie poruszyło w 3 minutowym skrócie.

Nie jestem wolny od tego typu zachowań, ale ciągle staram się zwolnić, przystanąć, patrzeć dokładniej i z uczuciem na piękno otaczającego mnie świata. Wówczas czuję się znacznie lepiej. Potrafię docenić darowane mi chwile. Stojąc w polu pod niebem z wirującymi chmurami albo czekając na nadchodzącą burzę odczuwam niebywałą radość. Podziwiam piękno i harmonię.

Film i fotografia pozwalają mi pokazać wszystkie jakże ulotne i zaskakujące chwile. Zatrzymane klatki, spowolniona akcja, która pokazuje w przeciągu 5 sekund spektakl dziejący się w rzeczywistym świecie przez 15 minut, pozwalają mi inaczej widzieć. Oto przed mymi oczyma i umysłem otwierają się nowe możliwości zobaczenia piękna, które umykają mojej uwadze i zwykłemu patrzeniu. Czyż to nie cudowne doświadczanie fotografii i filmu?

Poradnik Fotografii Krajobrazowej

Czuję się nieomal jak odkrywca docierający do nowych lądów. Kiedy widzę szybującą mgłę, tańczące chmury, wirujące gwiazdy i nadciągającą burzę wkraczam w świat, który jest przecież zawsze wokół mnie obecny. Jednakże tylko za sprawą skomplikowanej technologii mogę go zarejestrować i zobaczyć.

Moja filmowa podróż przez Podlasie w 2018 roku trwa jedynie 3 minuty. Widzowie widzą tylko finał. Ileż tych kadrach jest moich wspomnień związanych z tym czego nie widać: wychodzenie z domu w środku nocy, woda pluskająca w butach, przenikliwy chłód marcowych poranków.

Kiedy wspominam miniony rok najbardziej czuję RADOŚĆ. Widziałem, doświadczyłem i udało mi się to zarejestrować. Teraz mam jeszcze możliwość podzielenia się swymi obserwacjami z innymi osobami. Bardzo się z tego cieszę i życzę wielu dobrych chwil w nadchodzącym nowym roku. Obym podobnie jak Wy miał okazję do częstego fotografowania w pięknym świetle.

Dziękuję i pozdrawiam
Marek Waśkiel

WARTO PRZECZYTAĆ:

12 błędów których fotograf musi unikać

 

 

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 12 grudnia 2018

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.