Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Moje Podlasie 2018

utworzone przez | gru 12, 2018 | Foto Blog | 0 komentarzy

Moje Podlasie 2018 jest podsumowaniem tego co sfotografowałem w kończącym się roku. Wybrałem ulubione filmy i zdjęcia, aby opowiedzieć historię o tym co widziałem i doświadczyłem

Nieustannie pędzimy. Ciągle zastanawiamy się co będzie jutro. Planujemy, odkładamy i czekamy aż się spełnią nasze marzenia. Sporadycznie się zatrzymujemy, bardzo często tylko w chwilach słabości spowodowanych np. chorobą. Codzienna gonitwa, nieustannie w pośpiechu stała się synonimem ŻYCIA, a ciągły brak czasu dla siebie i bliskich.. powodem do DUMY.

Filmowo – fotograficzne podsumowanie 2018 r. Co widziałem, co fotografowałem, co mnie poruszyło w 3 minutowym skrócie.

Nie jestem wolny od tego typu zachowań, ale ciągle staram się zwolnić, przystanąć, patrzeć dokładniej i z uczuciem na piękno otaczającego mnie świata. Wówczas czuję się znacznie lepiej. Potrafię docenić darowane mi chwile. Stojąc w polu pod niebem z wirującymi chmurami albo czekając na nadchodzącą burzę odczuwam niebywałą radość. Podziwiam piękno i harmonię.

Film i fotografia pozwalają mi pokazać wszystkie jakże ulotne i zaskakujące chwile. Zatrzymane klatki, spowolniona akcja, która pokazuje w przeciągu 5 sekund spektakl dziejący się w rzeczywistym świecie przez 15 minut, pozwalają mi inaczej widzieć. Oto przed mymi oczyma i umysłem otwierają się nowe możliwości zobaczenia piękna, które umykają mojej uwadze i zwykłemu patrzeniu. Czyż to nie cudowne doświadczanie fotografii i filmu?

Poradnik Fotografii Krajobrazowej

Czuję się nieomal jak odkrywca docierający do nowych lądów. Kiedy widzę szybującą mgłę, tańczące chmury, wirujące gwiazdy i nadciągającą burzę wkraczam w świat, który jest przecież zawsze wokół mnie obecny. Jednakże tylko za sprawą skomplikowanej technologii mogę go zarejestrować i zobaczyć.

Moja filmowa podróż przez Podlasie w 2018 roku trwa jedynie 3 minuty. Widzowie widzą tylko finał. Ileż tych kadrach jest moich wspomnień związanych z tym czego nie widać: wychodzenie z domu w środku nocy, woda pluskająca w butach, przenikliwy chłód marcowych poranków.

Kiedy wspominam miniony rok najbardziej czuję RADOŚĆ. Widziałem, doświadczyłem i udało mi się to zarejestrować. Teraz mam jeszcze możliwość podzielenia się swymi obserwacjami z innymi osobami. Bardzo się z tego cieszę i życzę wielu dobrych chwil w nadchodzącym nowym roku. Obym podobnie jak Wy miał okazję do częstego fotografowania w pięknym świetle.

Dziękuję i pozdrawiam
Marek Waśkiel

WARTO PRZECZYTAĆ:

12 błędów których fotograf musi unikać

 

 

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 12 grudnia 2018

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.