Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Nad Narwią i Biebrzą

utworzone przez | mar 30, 2016 | Foto Blog | 0 komentarzy

 

Miło jest podróżować. Bez względu na to, czy są to podróże bliskie czy też dalekie. Jednak po każdej wyprawie lubię wracać do domu i uwielbiam robić zdjęcia w jego pobliżu.  Jeszcze się porządnie nie rozpakowałem po wypadach do Norwegii, a już byłem w Dolinie Biebrzy. Wiosenne rozlewiska nie będą czekały, aż wszystko sobie poukładam na półkach. Zatem nieomal tak jak stałem, znalazłem się w okolicach Wizny. W puchowej kurtce, ciepłych spodniach i z dwiema parami rękawiczek w kieszeniach. O ciepłej czapce nawet nie będę wspominał, bo długo jej jeszcze nie zdejmę ze swej głowy!

Pierwsze dni wiosny nad Narwią i Biebrzą nie rozpieszczały ani temperaturą, ani nadmiarem słońca. Było po prostu pochmurnie i zimno.  Wody na rozlewiskach także jest bardzo mało. Powyżej Goniądza w zasadzie rzeka już płynie swym korytem i nie ma tak miłych dla oka i obiektywu jeziorek snujących się wzdłuż starorzecza.

waskiel biebrza drzewo

Wiosenne rozlewiska Biebrzy

Jednak trwają wiosenne przeloty ptaków.  Nad głową szybowały mi więc stada gęsi, pojawiały się też czaple i żurawie. Bagniska w marcu i kwietniu żyją ptasim gwarem. Mnie interesują jednak przede wszystkim wiosenne pejzaże. Dlatego z ciekawością obserwowałem ptaki ale wędrowałem brzegami rzeki, aby odszukać ciekawe plenery. Chciałem pokazać wodę, jako ważny element wiosennego krajobrazu w dolinach Narwi i Biebrzy. Jak już wcześniej wspomniałem wody jest mało i rozlewiska niezbyt wydatne, jednak udało mi się zrobić kilka zdjęć, o których już wcześniej myślałem.

Jednak to jeszcze nie koniec. Na razie nie opuszczam okolic Biebrzańskiego Parku Narodowego i liczę na kolejne ciekawe kadry.

Marek Waśkiel

 

[tribulant_slideshow gallery_id=”20″]

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 30 marca 2016

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.