Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Nad Narwią i Biebrzą

utworzone przez | mar 30, 2016 | Foto Blog | 0 komentarzy

 

Miło jest podróżować. Bez względu na to, czy są to podróże bliskie czy też dalekie. Jednak po każdej wyprawie lubię wracać do domu i uwielbiam robić zdjęcia w jego pobliżu.  Jeszcze się porządnie nie rozpakowałem po wypadach do Norwegii, a już byłem w Dolinie Biebrzy. Wiosenne rozlewiska nie będą czekały, aż wszystko sobie poukładam na półkach. Zatem nieomal tak jak stałem, znalazłem się w okolicach Wizny. W puchowej kurtce, ciepłych spodniach i z dwiema parami rękawiczek w kieszeniach. O ciepłej czapce nawet nie będę wspominał, bo długo jej jeszcze nie zdejmę ze swej głowy!

Pierwsze dni wiosny nad Narwią i Biebrzą nie rozpieszczały ani temperaturą, ani nadmiarem słońca. Było po prostu pochmurnie i zimno.  Wody na rozlewiskach także jest bardzo mało. Powyżej Goniądza w zasadzie rzeka już płynie swym korytem i nie ma tak miłych dla oka i obiektywu jeziorek snujących się wzdłuż starorzecza.

waskiel biebrza drzewo

Wiosenne rozlewiska Biebrzy

Jednak trwają wiosenne przeloty ptaków.  Nad głową szybowały mi więc stada gęsi, pojawiały się też czaple i żurawie. Bagniska w marcu i kwietniu żyją ptasim gwarem. Mnie interesują jednak przede wszystkim wiosenne pejzaże. Dlatego z ciekawością obserwowałem ptaki ale wędrowałem brzegami rzeki, aby odszukać ciekawe plenery. Chciałem pokazać wodę, jako ważny element wiosennego krajobrazu w dolinach Narwi i Biebrzy. Jak już wcześniej wspomniałem wody jest mało i rozlewiska niezbyt wydatne, jednak udało mi się zrobić kilka zdjęć, o których już wcześniej myślałem.

Jednak to jeszcze nie koniec. Na razie nie opuszczam okolic Biebrzańskiego Parku Narodowego i liczę na kolejne ciekawe kadry.

Marek Waśkiel

 

[tribulant_slideshow gallery_id=”20″]

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 30 marca 2016

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.