Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Video: Nad rozlewiskami Narwi

utworzone przez | kwi 16, 2018 | Foto Blog | 8 Komentarze

Zapraszam do oglądania filmowo-fotograficznej opowieści o wiosennych rozlewiskach w Dolinie Narwi.

O tej porze roku doliny rzeczne Podlasia wyglądają wspaniale. Tworzą się wiosenne rozlewiska, które nadają im niepowtarzalny urok. Tak to najpiękniejsze krajobrazy wiosny na Podlasiu! W marcu i kwietniu bywają takie dni, kiedy w okolicach Wizny u połączenia Biebrzy i Narwi tworzy się wielkie jezioro. Jednak to nie rozległa tafla wody przyciąga mnie najbardziej. Kiedy się zatrzymamy na dłużej nad brzegiem owe okresowego jeziora spostrzeżmy, jak bujne życie toczy się tak na wodzie, jak i na wysepkach oraz w kępach krzewów i drzew wznoszących się nad taflą rozlanych rzek. Doliny przenika jazgot ptaków, które przelatują w swych migracjach i wybierają Biebrzę i Narew, jako miejsce odpoczynku przed dalszą podróżą. Z nadmiaru chwilowych gości korzystają drapieżniki, które znajdują w tym okazję „do odkucia” się po zimie.

Marek Waśkiel

8 komentarzy

 1. Daniel

  Powoli nadrabiam zaległości i kończę oglądanie całej serii Pana filmów. Bardzo ciekawe i pożyteczne. Można dowiedzieć się kto jest autorem podkładu muzycznego do powyższego filmiku? Może też do innych… Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, wszystkie podkłady muzyczne mam z YouTube – tam jest biblioteka twórców z dostępną muzyka i efektami dźwiękowymi. Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 2. Konrat

  Pierwszy raz trafiłem na tego bloga. Szczerze przyznaję, że robi Pan znakomite zdjęcia. Zbiór fotografii w video jest po prostu świetny. Tereny faktycznie są bardzo ujmujące i ta droga zalana praktycznie cała. Krajobraz sam w sobie też sporo robi. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, dziękuję 🙂 Myślę, że każdy ma wokół siebie wspaniałe tereny. Wystarczy tylko się na chwilę zatrzymać i rozejrzeć:) Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 3. Bogdan

  Fantastyczna kraina, ale żeby to stwierdzić trzeba tam być albo… oglądać Twoje zdjęcia. Gratulacje za to co robisz. PS. Na marginesie pozafotograficznym: każdorazowo, kiedy otrzymuję meila od Ciebie pojawia mi się komunikat „ta wiadomość może być próbą oszustwa”, sugerujący użycie technik stosowanych przez oszustów internetowych. Myślę, że warto to sprawdzić. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, dziękuję za sygnał. Sądzę, że masz po prostu zbyt wrażliwy program pocztowy 🙂 Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 4. Stanisław

  uwielbiam oglądać twoje zdjęcia są rewelacyjne o opisach i komentarzach nie wspomnę ja mogę tylko pomarzyć o takich krajobrazach tereny na których wykonujesz te zdjęcia to bajka na pewno muszę je kiedyś odwiedzić .Mam pytanie jak wykonujesz tak piękne promienie słoneczne czy pomagasz sobie w obróbce , i jakiej firmy używasz filtry.Pozdrowienia i dobrego światła.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, efekt gwiazdki na zdjęciach to domknięta przesłona do f/16 a czasami do f/22 przy ich tworzeniu nie wspomagam się programami graficznymi, ani filtrami. Pozdrawiam. Marek

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 16 kwietnia 2018

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.