Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Raport z mojej okolicy

utworzone przez | maj 2, 2016 | Foto Blog | 0 komentarzy

 

Dzień dobry! Trwa „długi weekend”, czyli przez podlaskie atrakcje np. Tykocin, Supraśl albo Carską Drogę przewalają się tłumy. Bardzo łatwo od nich uciec np. w dolinę Narwi. Zapewne tak samo jest w innych miejscach Polski, które powszechnie uznawane są za bardzo ciekawe. Trochę dziwi mnie to relaksowanie się w tłumie, jednak jeżeli taka jest wola osób odpoczywających w ten sposób – proszę bardzo!

Kilka kilometrów od zatłoczonego obecnie Tykocina jest cicho i spokojnie. Nad brzegiem rzeki stoją wprawdzie wędkarze, nieraz całe wędkarskie rodziny, ale jest to grupa hobbystów bardzo zbliżona pod względem zachowania do fotografów. Zatem na ogół sobie nie przeszkadzamy.

Pierwszy dzień maja spędziłem na podróży po „moich okolicach” szukając dobrego światła. Najpierw udałem się w okolice Tykocina w Dolinę rzeki Narew. Ciężkie chmury snuły się po niebie. Leżąc na macie można nie tylko „strzelić fotkę” chmurzastego nieba. Można także odpocząć w spokoju i absolutnej ciszy. Przejeżdżający na rowerze właściciel łąki, zapytał czy fotografuję jego ptaki i uraczył mnie zagadką: czy samczyk kukułki jest tego samego koloru, co samiczka. Teraz już wiem, że nie. Potem pogadaliśmy o problemach mleczarstwa w Polsce, małej ilości zwierząt w dolinie, okolicznych atrakcjach turystycznych, no i oczywiście o zdrowi i diecie.

waskiel narew dolina z chmurami niedziela 1 maja

W dolinie Narwi / ISO 50, 24 mm, f/16, 1/25 s, + statyw + kocyk

 

Po tak miłej rozmowie, popatrzyłem na prognozy pogody – bardzo ciekawa jest nowa mobilna wersja meteo.pl – mapy.meteo.pl . Obiecywała ona, że za chwilę się rozchmurzy w okolicach Krynek. Zatem przejechałem 80 km i faktycznie ujrzałem niebieskie niebo. Zakończyłem więc dzień w mojej „małej Toskanii”, czyli wśród pagórków Wzgórz Sokólskich. Wokół było cicho, bezludnie i spokojnie. Czego i Wam życzę podczas następnych dni wolnych!

Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 2 maja 2016

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.