Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Tajemnice dzikich gęsi nad Biebrzą

utworzone przez | mar 20, 2017 | Foto Blog | 0 komentarzy

 

Już od kilku tygodni nad Narwią i Biebrzą pojawiają się stada dzikich gęsi. Przylatują tu każdej wiosny w swej corocznej wędrówce z południa i zachodu Europy na jej północne krańce. W marcu i początkach kwietnia obie rzeki rozlewają się szeroko, tworząc wspaniałe pejzaże.

Stanowią też bezpieczne miejsce odpoczynku dla wędrownych ptaków. W ubiegłym roku zaobserwowano nad łąkami około 26 tys. gęsi! W tym roku najprawdopodobniej ze względów pogodowych siadają w mniejszej liczbie i w mniejszych stadach niż to zdarzało się rok temu. Jednak pogoda ma się poprawić, woda nieco opadnie i będą to znakomite warunki do odpoczynku. Wiosenne migracje ptaków przyciągają mnóstwo fotografów. Jednak ptaki najlepiej jest oglądać z miejsc znacznie odleglejszych od szosy i znanych punktów widokowych. Zresztą na tym filmie, który zrealizowałem w miniony piątek doskonale widać, jak gęsi znakomicie się potrafią maskować. Po prostu znikają w z oczu w zagłębieniach terenu. A przecież Dolina Biebrzy wydaje się być absolutnie płaska.

Marek Waśkiel

 

Lubisz fotografować?

POBIERZ MÓJ DARMOWY E-BOOK

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 20 marca 2017

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.