Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Tajemnice dzikich gęsi nad Biebrzą

utworzone przez | mar 20, 2017 | Foto Blog | 0 komentarzy

 

Już od kilku tygodni nad Narwią i Biebrzą pojawiają się stada dzikich gęsi. Przylatują tu każdej wiosny w swej corocznej wędrówce z południa i zachodu Europy na jej północne krańce. W marcu i początkach kwietnia obie rzeki rozlewają się szeroko, tworząc wspaniałe pejzaże.

Stanowią też bezpieczne miejsce odpoczynku dla wędrownych ptaków. W ubiegłym roku zaobserwowano nad łąkami około 26 tys. gęsi! W tym roku najprawdopodobniej ze względów pogodowych siadają w mniejszej liczbie i w mniejszych stadach niż to zdarzało się rok temu. Jednak pogoda ma się poprawić, woda nieco opadnie i będą to znakomite warunki do odpoczynku. Wiosenne migracje ptaków przyciągają mnóstwo fotografów. Jednak ptaki najlepiej jest oglądać z miejsc znacznie odleglejszych od szosy i znanych punktów widokowych. Zresztą na tym filmie, który zrealizowałem w miniony piątek doskonale widać, jak gęsi znakomicie się potrafią maskować. Po prostu znikają w z oczu w zagłębieniach terenu. A przecież Dolina Biebrzy wydaje się być absolutnie płaska.

Marek Waśkiel

 

Lubisz fotografować?

POBIERZ MÓJ DARMOWY E-BOOK

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 20 marca 2017

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.