Warsztaty fotografii krajobrazowej Nadbużańskie Podlasie / maj

WARSZTATY FOTOGRAFII KRAJOBRAZOWEJ

Nadbużańskie Podlasie

25 – 28 MAJA 2017

MIEJSC 10 WOLNYCH: BRAK

Nadbużańskie Podlasie zadziwia mnie nieustannie swoimi pejzażami. Jest przepiękną mieszanką rzeki, łąk, pól i pagórków, które stają się cudownymi tematami zdjęć krajobrazowych. Lubię się tu włóczyć z aparatem i znam prawie każde zakole rzeki oraz samotne drzewo 🙂

Teraz zapraszam Cię na warsztaty fotografii krajobrazowej na nadbużańskie łąki i pagórki. W maju tego roku. W jedne z najdłuższych dni, kiedy o świcie można podziwiać wspaniałe mgliste wschody słońca, a wieczorem oglądać jego cudowne zachody. Nie będziemy jednak poprzestawać na samym pejzażu. Odwiedzimy też magiczne cerkiewki,  tajemniczą Grabarkę i wiele innych, mało znanych ale jakże pięknych miejsc.

W tym roku będę prowadził przede wszystkim warsztaty fotografii krajobrazowej w okolicach Supraśla i na Nadbużańskim  Podlasiu oraz warsztaty z Lightrooma. Będę stanowiły świetne uzupełnienie. Zaplanowałem działanie kompleksowe: po pierwsze podczas warsztatów “w terenie” nauczę Cię jak zrobić najlepsze zdjęcie.  Potem podczas warsztatów LR nauczę Cię jak je przepięknie pokazać.  Oczywiście można najpierw wybrać się na warsztaty Lightrooma, a potem na warsztaty w terenie.  Jak widzisz koncentruję się na wyjazdach krajowych. Dużo praktycznych umiejętności we wspaniałym otoczeniu i małej grupie uczestników – oto moja dewiza! Jeżeli masz ochotę nauczyć się wielu nowych technik fotografowania, kompozycji i zdobyć umiejętności dobrego przygotowania pleneru zapraszam zarezerwuj sobie miejsce.

Wśród mgieł i łąk

Za bazę obierzemy jeden z pensjonatów w uroczym Mielniku. Z niego będziemy wyruszać na codzienne trasy plenerowe. Wszędzie mamy blisko i dlatego fotografować będziemy w najpiękniejszych częściach dnia, przy najbardziej sprzyjającym świetle. Zaprowadzę Cię także do wsi, w których stoją jeszcze stare chałupy, będziemy podróżować polnymi drogami, przy których wciąż trwają drewniane krzyże, odwiedzimy najciekawsze punkty widokowe i będziemy tam, gdzie najpiękniej wschodzi i zachodzi słońce. Nie będziemy uciekać przed burzami i deszczem – jeżeli nadejdą. Pokażę Ci, jak twórczo wykorzystać najtrudniejsze warunki pogodowe. Będziemy po prostu fotografować w każdych warunkach. Warsztaty na bieżąco będą dostosowywane do pogody i specyfiki pory roku.

Tuż po wschodzie słońca na Nadbużańskim Podlasiu. fot. Marek Waśkiel

 

Nie będę też ukrywał nic ze swojego warsztatu!

Zademonstruję swój sprzęt, sposób fotografowania oraz pracy w programach graficznych. Będzie można postawić statyw dokładnie w tym miejscu, które uznam za najlepsze i wykonać kadr, nad którym będę pracował. Opowiem, dlaczego właśnie tak to robię. Jednak nie pozostaniemy jedynie na etapie biernego naśladownictwa! Popracujemy też nad Twoją wyobraźnią, sposobem kadrowania i umiejętnością widzenia światła. Zapewne dzięki tym zabiegom mocno skrócimy drogę do Twojego Własnego Stylu. Nauczę Cię też, jak przygotowywać się do sesji fotograficznej i co zrobić, aby Twoja finalna opowieść zademonstrowana w formie odbitek lub multimedialnej prezentacji była sugestywna i ciekawa. Nauczę Cię, jak wybierać kadry i jak składać z nich mocną opowieść.

Jak zawsze ze mną, będą to bez wątpienia intensywne i twórcze warsztaty! Dokładnie poznasz, czym jest dla fotografa krajobrazu Złota i Niebieska Godzina. Fotografowanie: od świtu do ciemnej nocy! Od wschodu do zachodu słońca i (pozornie) ciemną nocą, bowiem zademonstruję Ci także fotografowanie gwiazd! Nauczę Cię jak ciekawie i dobrze fotografować krajobrazy! Odwiedzimy też Grabarkę i kilka innych nadgranicznych świątyń.

W starorzeczach Bugu. fot. Marek Waśkiel

 

Na warsztaty zbieram grupkę liczącą do 10 osób. Nigdzie zatem nie będzie tłoku!
Jednak uwaga! Warsztaty wystartują, jeżeli w danej grupie zbierze się minimum 5 osób.

Jeżeli jesteś gotów na solidną porcję wiedzy a przede wszystkim praktycznych umiejętności niezwłocznie przyślij zgłoszenie!

Cena: 1470 zł

Miejsc : 10 Wolnych BRAK

https://waskiel.pl/podlasie25_28_05.doc

Na cenę składają m.in. się:
Noclegi:
w pokojach 2-osobowych z łazienkami w przepięknie położonym gospodarstwie agroturystycznym.
Wyżywienie: obiad, kolacja w dniu przyjazdu; śniadanie, obiad i kolacja w piątek i w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę. Przerwy kawowe itp.
Obsługa przewodnika i instruktora.

Cena nie obejmuje kosztów dojazdu na warsztaty i powrotu do domu, który jest w indywidualnej gestii uczestników.

Bug o wschodzie słońca. fot. Marek Waśkiel

 

Ramowy Program

Dzień przyjazdu:
Przyjazd uczestników ok. godziny 12.45
13.00 Obiad
od 14 do 16.30
Sprawy organizacyjne a potem część wykładowa:
Prowadzi Marek Waśkiel
17.00- 20.30 Wieczorna sesja fotograficzna
ok. 21.00 kolacja

Dzień drugi / piątek
O świcie – wyjście na fotografowanie wschodu słońca nad Bugiem
ok. 8.00 -8.30 – śniadanie
ok. 9.00 – Wyjście na spacer poranna sesja fotograficzna
ok 13.00 – Obiad
od 13.30 do 15.30 – czas wolny / sjesta
ok. 16.00 – 20.30 Popołudniowa sesja fotograficzna
21.00 Kolacja

Dzień trzeci / sobota
O świcie – wyjście na fotografowanie wschodu słońca nad Bugiem
Powrót ok. 8.00 -8.30 – śniadanie
ok. 9.00 – Wyjście na spacer poranna sesja fotograficzna
ok 13.00 – Obiad
od 13.30 do 15.30 – czas wolny / sjesta
ok. 16.00 – 20.30 Popołudniowa sesja fotograficzna
21.00 Kolacja – grill przy ognisku

Dzień ostatni / niedziela
Dla chętnych – o świcie ok. 3.30 wyjście na fotografowanie
wschodu słońca nad Bugiem
Powrót ok. 8.00 -8.30 – śniadanie
ok. 9.00 – Wyjście na spacer poranna sesja fotograficzna
ok 13.00 – Obiad i zakończenie warsztatów

Pełen zestaw potrzebnego sprzętu zostanie przesłany po zapisaniu się na warsztaty.

Wymagany Poziom Uczestników: posiadanie podstawowej wiedzy o fotografii i aparacie (jeżeli orientujesz się jak ogólnie zbudowany jest aparat i wiesz, co to jest czas ekspozycji, posługujesz się przesłoną, wybierasz ISO i potrafisz stosować jeden z trybów PSA to będziesz się dobrze czuć na tych warsztatach ). Innych rzeczy Cię nauczę 🙂

Wykaz przydatnego sprzętu wyślę po zapisani się na warsztaty i przesłaniu zaliczki.

Jeżeli brakuje Ci umiejętności skorzystaj z mojego kursu fotografii dla początkujących.

Natomiast solidne umiejętności posługiwania się plikami RAW oraz programem Lightroom (chociaż nie jest to wymagane na warsztatach) zdobędziesz podczas zajęć Lightroom i RAW Potęga Cyfrowego Obrazu.

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila:marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

TO TEŻ JEST BARDZO CIEKAWE:

Author: Marek Waśkiel

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *