Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Album Ach! Podlasie, Podlasie

Obraz przedstawiający jak wygląda kurs fotografii online.

Album z Fotografiami | Najpiękniejsze Krajobrazy Podlasia

Nakład Wyczerpany

Zakochaj się w krajobrazach Podlasia – Twój nowy album z fotografiami już czeka!

Ten album fotograficzny to coś więcej niż zwykła kolekcja zdjęć – to magiczna skrzynka pełna wspomnień, emocji i historii, które ożywają przy każdym otwarciu okładki.

Urodziny, rocznice czy święta – idealny prezent dla każdego pasjonata fotografii i niesamowitego klimatu Polski Wschodniej.

200 zł

„Staram się zatrzymać w kadrze światło i owe przemijające obrazy. Patrzę na jedno z moich zdjęć. Kubek pozostawiony na płotku przy studni. Ktoś wieczorem po pracy zaczerpywał nim wodę z wiadra stojącego na studziennym kręgu. Patrzył na dom, pole za płotem i obmyślał zadania na jutro. Potem odwiesił go jak zwykle na sztachetę, gdzie od zawsze było jego miejsce. Zostawił ów kubek w niekończącym się oczekiwaniu na kolejne zanurzenie w orzeźwiającej wodzie. Z jakiegoś powodu nie było jutra…”

Zdjęcia są niezwykłymi świadkami naszego życia. Uchwycone momenty, osoby, miejsca stają się jeszcze bardziej wyjątkowe, gdy mamy możliwość powrócić do nich w dowolnym momencie.

Album fotograficzny Ach, Podlasie Podlasie to księga opowiadająca o życiu wśród wyjątkowych krajobrazów, miejsc i ludzi. Pozwala przemierzać czas i wracać do najbardziej zachwycających momentów spędzonych w tej krainie.

Obraz przedstawiający Marka Waśkiela, autora kursów fotografii online.

Marek Waśkiel o albumie:

Obraz przedstawiający Marka Waśkiela, autora kursów fotografii online.

Ach! Podlasie, Podlasie…

„Z roku na rok na Podlasiu jest coraz bardziej pusto i jakby coraz ciszej. W nadgranicznych wsiach żyje niewielu mieszkańców, pustoszeją małe miasteczka. Obserwuję, jak przyroda z ogromną siłą i dynamiką wkracza na obszary nieobjęte już działaniami człowieka. Ona jest tu teraz najważniejsza. Widzę, jak szybko zarastają pola, ogrody i sady. Na podwórkach wśród nieskoszonej trawy błyskawicznie pojawiają się dzikie odmiany roślin. Domy oplątane są siatką dziczejących krzewów. Potem nagle ich dachy załamują się pod ciężarem lat. Wówczas woda oraz wiatr dokonują powolnych, ale jakże systematycznych zniszczeń. Za kilka lat ślady po zabudowaniach znikną.

Zatem z jednej strony staram się pokazać niezwykłości światła, które są podstawą każdej fotograficznej opowieści, z drugiej zaś prezentuję przestrzenie, kolory i faktury, z których utkane jest Podlasie. Każde ze zdjęć jest dla mnie także wspomnieniem o okolicznościach w jakich powstało. Często czuję jeszcze chłód poranka, nieomal nieustannie widzę pył unoszący się nad polnymi drogami i ciągle słyszę szum wiatru w konarach drzew i nadrzecznych szuwarach.

Chciałbym, aby te emocje dotarły również do Ciebie.”

Marek Waśkiel

Nie czekaj! Zanurz się w wyjątkowy klimat Podlasia

Magiczne wschody i zachody słońca, obłoki płynące na rozległymi polami, drogi wijące się wśród pagórków pokazują Podlasie, jako krainę niebywałego naturalnego piękna. Zatrzymane w kadrze chwile pokazują delikatny świat, który może szybko zniknąć. Warto go zobaczyć i zapamiętać właśnie teraz, kiedy zachodzą szybkie i często nieodwracalne zmiany. 

Nakład Wyczerpany

Sposób wysyłki

Koszt przesyłki kurierskiej na terenie Polski zawarty w cenie produktu.

UWAGA: Wysyłka albumu realizowana jest wyłącznie na terenie Polski. Wysyłka poza granicę Polski jest możliwa do wykonania jedynie w drodze indywidualnego uzgodnienia ceny dostawy.

Dane szczegółowe albumu:
Tytuł: „Ach! Podlasie, Podlasie”
Kategoria: Album o Polsce; Pejzaże Podlasia
Autor: Marek Waśkiel
Objętość: 164 strony
Wymiary: 18mm X 305mm x 233mm
Język: polski
ISBN: 978-83-941324-2-2