marek_12

Dzień Dobry!

Witam serdecznie na mojej stronie! Dziękuję za odwiedziny. Nazywam się Marek Waśkiel i jestem fotografikiem oraz obieżyświatem. Od czasu do czasu podróżuję w strony bliskie i nieco dalsze. Obserwuję Świat, rozmawiam z ludźmi, a potem staram się innym opowiedzieć o tym gdzie byłem, co widziałem i kogo spotkałem.

Często w swoich podróżach odwiedzam tzw. Dalekie Strony. Jednak najbardziej i to od wielu lat fascynują mnie mieszkańcy i naturalny krajobraz Polski Wschodniej: Suwalszczyzna, Podlasie, Roztocze i Bieszczady to mój matecznik. Chociaż nie ukrywam, że lubię także wyprawy na przemysłowy Górny Śląsk i do industrialnej Łodzi. W czasie wędrówek po tych krainach powstawały liczne zdjęcia i reportaże, poprzez które chciałem pokazać naturalne pejzaże, życie ludzi, ich dokonania i troski…

Moje artykuły i zdjęcia publikowane były w wielu wydawnictwach albumowych m.in.: 100 najpiękniejszych krajobrazów Polski, Białystok, Ostrołęka, przewodnikach Polska Egzotyczna, Mazury, Nadbużańskie Podlasie, w magazynach: Poznaj Świat, National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat, Twój Urlop w dziennikach: Rzeczpospolita, DZIENNIK, Gazeta Wyborcza i reklamach prasowych.

 

 

Poznaj Pakiet Kursów i Zaoszczędź 259 zł

 

W sierpniu 2004 r. ukazał się mój autorski album PODLASIE OPOWIEŚCI Z PRZYDROŻA ,
zaś w marcu 2006 r. opublikowany został mój kolejny album BIAŁYSTOK
jesienią 2017 do sprzedaży trafił album ACH! Podlasie, Podlasie…

Zajmuję się też edukacją fotograficzną. Prowadzę kursy i warsztaty fotograficzne.

W tym serwisie prezentowana jest niewielka część moich zdjęć. Wiadomo, że archiwizacja to żmudna i niewdzięczna praca. Zdecydowanie lepiej gdzieś pojechać! Jednak będę się starał na bieżąco uzupełniać galerie z moich ostatnich wojaży.

-> Zapraszam na mój kanał na YouTube, gdzie raz w tygodniu publikuję mego vloga o fotografii.

Nowe zdjęcia pojawiają się na ->  moim Instagramie oraz -> stronie na Facebooku.

Kontakt do mnie:

MAREK WAŚKIEL
fotografia
Warszawa / Białystok
tel. kom. 601 148 599

e-mail: marek.waskiel@gmail.com