Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Kurs Fotografii Dla Początkujących

Prowadzi Marek Waśkiel

10 Spotkań Online | 2 Spotkania Plenerowe
Obraz przedstawiający, jak wyglądają zajęcia w internetowej szkole fotografii portalu Waskiel.pl.
Chcesz poznać Twój aparat i robić coraz lepsze zdjęcia?
👉 Nie masz czasu, sił i ochoty, aby samemu zgłębiać skomplikowane instrukcje i podręczniki?
👉 Potrzebujesz, aby dobry i cierpliwy nauczyciel osobiście przeprowadził Cię przez tajniki fotografowania i udzielił fachowych wskazówek?
👉 Chcesz spotykać się z pasjonatami fotografii podobnymi do Ciebie?
Jesteś we właściwym miejscu!
Obraz przedstawiający, jak wyglądają zajęcia w internetowej szkole fotografii portalu Waskiel.pl.
Rusza kolejna edycja znakomitego 👍 kursu fotografii dla Absolutnie Początkujących.
Rozpocznij wspaniałą przygodę z fotografią. 
Zapisz się już dziś

Zapraszam na zajęcia w edycji październik-grudzień 2024:

  • Grupa Początkująca Wtorek 19:00 – 21:00 Start: 08.10.2024 Koniec: 10.12.2024 / WOLNE MIEJSCA: 10 / 0% 0%
  • Grupa Początkująca Środa 19:00 – 21:00 Start: 09.10.2024 Koniec: 11.12.2024 / WOLNE MIEJSCA: 10 / 0% 0%

Cierpliwie, bez pośpiechu, z mnóstwem demonstracji i same konkrety

Kurs jest przeznaczony dla absolutnie początkujących i prowadzony tak, aby krok po kroku skutecznie wprowadzić Cię w arkana fotografii.

1200 zł

Obraz przedstawiający Marka Waśkiela autora internetowej szkoły fotografii.

Dzień dobry,

Nazywam się Marek Waskiel i jestem zawodowym fotografem oraz nauczycielem fotografii i popularyzatorem wiedzy o tej dziedzinie sztuki.
Zapraszam Cię na mój kurs fotografii dla absolutnie początkujących.

Podczas jego trwania nauczysz się obsługi swojego aparatu, przestaniesz korzystać wyłącznie z trybu AUTO oraz zaczniesz komponować efektownie twoje kadru. Efekty będą widoczne natychmiast i z lekcji na lekcję Twoje zdjęcia będą coraz lepsze. Zaczniesz po prostu świadome fotografowanie i od razu poczujesz radość fotografowania.
Przekonasz się, jakież to przyjemne działanie: wpadasz na pomysł, zauważasz coś intrygującego i umiesz zmusić swój aparat do tego, aby precyzyjnie wykonał Twoje polecenia. Bum i masz kadr o jakim marzysz! Cudo!

Podpis autora kursu fotografii dla początkujących.
Obraz przedstawiający jak wygląda internetowy kurs fotografii portalu waskiel.pl.

Stwórz zachwycające zdjęcia

Stwórz zachwycające zdjęcia. Opanuj najskuteczniejsze techniki fotografii ucząc się w domowym zaciszu i na dwóch plenerach:

  • 10 spotkań online raz w tygodniu
  • niewielkie grupy szkoleniowe
  • bezpieczne i skuteczne przyswajanie wiedzy
  • dwa plenery w okolicach Warszawy

Jak wygląda ten kurs

Obraz przedstawiający, jak wyglądają zajęcia w internetowej szkole fotografii portalu Waskiel.pl

Przez dziesięć tygodni spotykamy się podczas wideokonferencji, dzięki którym błyskawicznie opanujesz najskuteczniejsze techniki robienia pięknych zdjęć. Zajęcia trwają około dwóch godzin i składają się z kilku ważnych punktów:

Omówienie zdjęć uczestników

Wspólnie omawiamy wszystkie zdjęcia uczestników, wykonywane przez nich podczas fotograficznej pracy domowej (tak – jednym z elementów kursu są prace domowe, ale w przeciwieństwie do klasycznej szkoły, tutaj szybko je polubisz😊)

Interaktywny wykład

Prowadzony przez Marka Waśkiela w formie webinarium (Marek jest świetnym dydaktykiem z wieloletnim doświadczeniem i potrafi dotrzeć nawet do bardzo opornych uczniów).

Sesja pytań i odpowiedzi

Uczestnicy zadają pytania, a Marek odpowiada, dzięki czemu szybko rozwiążesz wszystkie swoje fotograficzne problemy.

w

Wspólna praktyka podczas dwóch plenerów

Internetowa Szkoła Fotografii Portalu Waskiel.pl jest również wzbogacona o dwa wspólne plenery (spotkania z grupą kursową w rzeczywistości).

Plenery odbywają się w Warszawie, ale osoby, które nie mogą – lub nie chcą – osobiście w nich uczestniczyć, otrzymują film wideo z informacjami oraz wskazówkami, dzięki którym mogą przeprowadzić omawiane ćwiczenia w dowolnym miejscu. Efekty uzyskane w trakcie sesji plenerowych omawiamy również na spotkaniu online.

Obraz przedstawiający zdjęcia absolwentów internetowej szkoły fotografii.

Zdjęcia Absolwentów Kursu

Terminy kursu

Zapraszam na zajęcia w edycji październik-grudzień 2024:

  • Grupa Początkująca Wtorek 19:00 – 21:00 Start: 08.10.2024 Koniec: 10.12.2024 / WOLNE MIEJSCA: 10 / 0% 0%
  • Grupa Początkująca Środa 19:00 – 21:00 Start: 09.10.2024 Koniec: 11.12.2024 / WOLNE MIEJSCA: 10 / 0% 0%

Cierpliwie, bez pośpiechu, z mnóstwem demonstracji i same konkrety

Kurs jest przeznaczony dla absolutnie początkujących i prowadzony tak, aby krok po kroku skutecznie wprowadzić Cię w arkana fotografii.

1200 zł

Zdjęcia absolwentów kursu fotografii dla początkujących.

Zdjęcia Absolwentów Kursu

Jak powstał ten kurs

Fotografia to jednocześnie mój zawód oraz pasja.

Moje artykuły i zdjęcia publikowane były m. in. w magazynach: Poznaj Świat, National Geographic, Podróże oraz dziennikach: Rzeczpospolita, Dziennik, Gazeta Wyborcza. 

Prowadzę też popularny portal fotograficzny oraz kursy, warsztaty i szkolenia, dotyczące najróżniejszych aspektów tworzenia pięknych zdjęć. Dzięki wieloletniej pracy dydaktycznej doskonale wiem z jakimi problemami spotykają się osoby, rozpoczynające swoją przygodę z fotografią.

Obraz przedstawiający autora internetowej szkoły fotografii Marka Waśkiela.

Rozwiązywanie tych problemów stało się podstawą moich stacjonarnych kursów fotografii w Warszawie, z których skorzystało już ponad pół tysiąca absolwentów. Po ukończeniu kursu przytłaczająca większość z nich kontynuuje swoją fotograficzną podróż w poszukiwaniu Pięknego Światła. Robią zdjęcia hobbystycznie, ale spora grupa decyduje się również na fotografię zawodową.

Z uwagi na ograniczania w trakcie pandemii – podczas wiosennych spotkań w sezonie 2020 został wypracowany skuteczny model kursu internetowego, który spotkał się ze znakomitym przyjęciem wśród jego uczestników. Wielu absolwentów wiosennej edycji szkoły fotografii online chciało kontynuować wspólną przygodę z fotografią na wyższym poziomie – wobec czego powstała również grupa dla osób zaawansowanych.

Dołącz do nas i przekonaj się, jak szybko rozwiniesz swoje umiejętności i zaczniesz tworzyć piękne zdjęcia.

Pozdrawiam i do zobaczenia 🙂


Opinie o kursie fotografii

„Prowadzący jest pasjonatem fotografii, wspaniałym pedagogiem, doskonale zorganizowanym i uporządkowanym. Jednak to, co najważniejsze to fakt że posiadając ogromną wiedzę i doświadczenie z dziedziny fotografowania, posiada także rzadka umiejętność dzielenia się tą wiedzą. Idąc na kurs nie znałam podstawowych pojęć. W czasie kursu nauczyłam się obsługi swojego aparatu, przyswoiłam podstawowa wiedzę z dziedziny fotografowania podaną w sposób prosty i zrozumiały. Zachęcił mnie także do dalszego pogłębiania tej wiedzy. Zorganizowane plenery i zadania domowe to szalenie rozwijające umiejętności praktyczne zajęcia. Wiem, że nauczyłam się inaczej patrzeć na świat wokoło, na każdy jego największy i najdrobniejszy element. I jeszcze jedno – odległość od Warszawy nie jest przeszkodą – jedna z uczestniczek mojego kursu przyjechała z Londynu. Podsumowując – to najlepszy kurs fotografii na wielu poziomach. Bardzo dziękuję Marku”

Iwona, Uczestnik Kursu

„W moim przypadku pierwsze “łau” było zanim jeszcze trafiłem na kurs! Przez przypadek natknąłem się na stronę Marka w poszukiwaniu jakichś szczegółów związanych z fotografią. Gdy przejrzałem zdjęcia na stronie to w pierwszym momencie powiedziałem sobie – nie to nie jest możliwe żeby robić takie zdjęcia, to pewnie wszystko musi być sprawa Photoshopa. Zacząłem więc nieśmiało spoglądać w stronę wschodzącego i zachodzącego słońca, przesuwających się po niebie chmur czy elementów krajobrazu, które mogłyby stać się tematem zdjęć i odkryłem, że te rzeczy są na wyciągnięcie ręki. Po prostu pędząc przez życie przestałem zwracać uwagę na takie “przyziemne” sprawy.
Sam kurs świetny a jednym z jego efektów jest zaoszczędzenie mi frustracji. Gdyby nie Marek teraz pewnie kombinowałbym jak znaleźć “wolny grosz” żeby zmienić aparat albo obiektyw bo zapewne nijakie zdjęcia i brak postępów to wina słabego sprzętu a nie mojego warsztatu. Dziękuję Marku”

Jacek, Uczestnik Kursu

„Miło, twórczo, i z przytupem. Plenery pomimo wirusowego ZOSTAŃWDOMU udało się częściowo odbyć z rewelacyjnymi osiągnięciami. Marek Waśkiel bardzo konkretnie uporządkował mi świat “fotograficznego punktu widzenia”. Uporządkował wiedzę i jej zastosowanie. Pomimo Wirusowego szaleństwa właśnie zastanawiam się nad dalszym kształceniem się pod okiem Marka.
Kurs dostałam w prezencie od Mikołaja i to był najlepszy prezent od lat jaki ofiarowali mi bliscy.
A najlepsze są PRACE DOMOWE – po prostu kop jaki tam się dostaje, jak widzimy nasze błędy, jak zmieniamy nasze postrzeganie światła i świata to to jest atut tych warsztatów. A hasło “rusz dupę, samo się nie zrobi ” nabiera innego znaczenia .
Polecam całym serduchem.”

Monika, Uczestnik Kursu

Często zadawane pytania:

Jak wyglądają zajęcia w internetowej szkole fotografii?

Podczas regularnych zajęć (w wybrany dzień tygodnia od 19:00 do 21:00 ) spotykamy się za pośrednictwem internetu - z wykorzystaniem platform do nauki zdalnej.

Sesje plenerowe (2 spotkania w każdej edycji kursu) odbywają się w Warszawie.

Uczysz się w spokojniej i przyjaznej atmosferze. Bez pośpiechu, w tempie, które zapewni Ci osiągnięcie wspaniałych wyników.

Zawsze mam czas, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.

 

Jaką wiedzą fotograficzną muszę dysponować?

Grupa początkująca jest przeznaczona dla absolutnych amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią. Aby skorzystać z tego kursu nie musisz dysponować żadną wiedzą fotograficzną. Wszystkiego nauczysz się od podstaw!

 

Jaki aparat muszę posiadać, aby uczestniczyć w kursie?
Na kurs możesz przyjść z każdym aparatem. Jednak najbardziej przydatne są lustrzanki lub bezlusterkowce – po prostu dają największe możliwości kreatywnego fotografowania.
Na kursie nauczę Cię, jak skutecznie wykorzystać moc zawartą w Twoim aparacie i obiektywach.
Ile trwa internetowy kurs fotografii?

Każda edycja internetowej szkoły fotografii składa się z dziesięciu dwugodzinnych spotkań online, w trakcie których omawiamy najważniejsze aspekty profesjonalnego fotografowania.

Sesje plenerowe odbywają się w Warszawie na Starym Mieście oraz w okolicy Zalesia Górnego. Plener zdjęć nocnych na Starym Mieście trwa około 2-3 godzin, natomiast sesja w Zalesiu jest całodniowa.

Pomimo mnóstwa ciekawego materiału - na tym kursie nie ma żadnego pośpiechu! Zawsze znajdę czas, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiązać Twoje fotograficzne problemy.

 

Czego nauczę się na kursie?

Dzięki umiejętnościom z tego kursu zrobisz piękne portrety swoim bliskim – rodzinie, dzieciom, znajomym. Przygotujesz ciekawą relację z urlopu, wakacji lub dalekiej wyprawy. Wspaniale sfotografujesz pejzaże i zrobisz fantastyczne zdjęcia zwierzętom i makro.

Jednak to nie wszystko!

Moim celem jest przede wszystkim to, aby po 10 tygodniach kursu, fotografia stała się Twoją pasją, a fotografowanie zaczęło sprawiać Ci wielką radość!

 

 

Czego potrzebuję, aby uczestniczyć w zajęciach?

Do uczestniczenia w zajęciach potrzebujesz komputera z dostępem do sieci lub smartfona.

Nie musisz instalować żadnych aplikacji - wystarczy Ci zwykła przeglądarka internetowa.

 

Czy na zajęciach mogę zadawać pytania?

Naturalnie 🙂 Ten kurs to finezyjne połączenie mnóstwa praktyki z niezbędną ilością teorii. Dyskusja o fotografowaniu to jedna z najszybszych metod przyswajania wiedzy. Jestem przekonany, że świetnie odnajdziesz się w trakcie rozmów ze mną oraz z innymi pasjonatami podobnymi do Ciebie.

W jak licznych grupach odbywają się zajęcia?

Każda grupa szkoleniowa ma 12 miejsc.

Jak wygląda proces płatności za uczestnictwo w kursie?

Po wypełnieniu podstawowego formularza zgłoszeniowego, wyślę do Ciebie wiadomość e-mail ze szczegółowymi instrukcjami, które dotyczą akceptowanych sposobów płatności.

Płatność za uczestnictwo w zajęciach odbywa się w dwóch ratach:

Pierwsza rata (600zł) musi zostać wpłacona do 7 dni od momentu weryfikacji zgłoszenia.

Druga rata (600zł) musi zostać wpłacona do dnia rozpoczęcia kursu.

 

Dołącz do nas

Wypełnij formularz i zarezerwuj miejsce na kursie