fbpx

Zacznij Tworzyć Piękne Zdjęcia

Opanuj Techniki Fotografii

Bez Wychodzenia z Domu

 • 10 spotkań online raz w tygodniu
 • niewielkie grupy szkoleniowe
 • bezpieczne i skuteczne przyswajanie wiedzy

Teraz Tylko 970 zł

Start październik 2020

Kurs Fotografii Dla Początkujących

Internetowej Szkoły Fotografii Portalu Waskiel.pl

Zacznij Tworzyć Piękne Zdjęcia

Opanuj Techniki Fotografii

Bez Wychodzenia z Domu

 • 10 spotkań online raz w tygodniu
 • niewielkie grupy szkoleniowe
 • bezpieczne i skuteczne przyswajanie wiedzy

Teraz Tylko 970 zł

Start październik 2020

Nazywam się Marek Waskiel i jestem zawodowym fotografem oraz nauczycielem fotografii i popularyzatorem wiedzy o tej dziedzinie sztuki.
Zapraszam Cię na mój kurs fotografii dla absolutnie początkujących.

Podczas jego trwania nauczysz się obsługi swojego aparatu, przestaniesz korzystać wyłącznie z trybu AUTO oraz zaczniesz komponować efektownie twoje kadru. Efekty będą widoczne natychmiast i z lekcji na lekcję Twoje zdjęcia będą coraz lepsze. Zaczniesz po prostu świadome fotografowanie i od razu poczujesz radość fotografowania.
Przekonasz się, jakież to przyjemne działanie: wpadasz na pomysł, zauważasz coś intrygującego i umiesz zmusić swój aparat do tego, aby precyzyjnie wykonał Twoje polecenia. Bum i masz kadr o jakim marzysz! Cudo! 

 Jeżeli marzysz o tym, aby tworzyć wspaniałe zdjęcia oraz chcesz nauczyć się profesjonalnej obsługi swojego aparatu fotograficznego

– i to bez wychodzenia z domu –

Trafiłeś w Dobre Miejsce!

Przez dziesięć tygodni spotykamy się podczas wideokonferencji, dzięki którym błyskawicznie opanujesz najskuteczniejsze techniki robienia pięknych zdjęć. Zajęcia trwają około dwóch godzin i składają się z kilku ważnych punktów:

 1. omówienia wszystkich zdjęć uczestników wykonanych przez nich podczas fotograficznej pracy domowej (tak – jednym z elementów kursu są prace domowe, ale w przeciwieństwie do klasycznej szkoły, tutaj szybko je polubisz😊)
 2. wykładu prowadzonego przez Marka Waśkiela w formie webinarium (Marek jest świetnym dydaktykiem z wieloletnim doświadczeniem i potrafi dotrzeć nawet do bardzo opornych uczniów).
 3. sesji pytań i odpowiedzi – uczestnicy zadają pytania, a Marek odpowiada, dzięki czemu szybko rozwiążesz wszystkie swoje fotograficzne problemy.

Cierpliwie, bez pośpiechu, z mnóstwem demonstracji i same konkrety.

Kurs jest przeznaczony dla absolutnie początkujących i prowadzony tak, aby krok po kroku skutecznie wprowadzić Cię w arkana fotografii.

Obraz przedstawiający autora kursu fotografii dla początkujących Marka Waśkiela.

Internetowy Kurs Fotografii

Przedstawiam Ci intensywny i skuteczny kurs fotografii w formie interaktywnych spotkań online.

W trakcie tego kursu:

 • nauczysz się obsługi aparatu fotograficznego
 • zaczniesz robić efektowne zdjęcia (już w trakcie kursu!)
 • spędzisz wspaniałe chwile w gronie Pasjonatów Podobnych Do Ciebie

Spotykamy się za pośrednictwem platform do nauki zdalnej.

Szkoła Fotografii Online Marka Waśkiela

Dzień dobry,

Nazywam się Marek Waśkiel. Fotografia to jednocześnie mój zawód oraz pasja.

Moje artykuły i zdjęcia publikowane były m. in. w magazynach: Poznaj Świat, National Geographic, Podróże oraz dziennikach: Rzeczpospolita, Dziennik, Gazeta Wyborcza. 

Prowadzę też popularny portal fotograficzny oraz kursy, warsztaty i szkolenia, dotyczące najróżniejszych aspektów tworzenia pięknych zdjęć. Dzięki wieloletniej pracy dydaktycznej doskonale wiem z jakimi problemami spotykają się osoby, rozpoczynające swoją przygodę z fotografią.

Obraz przedstawiający Marka Waśkiela, nauczyciela internetowej szkoły fotografii.

Rozwiązywanie tych problemów stało się podstawą moich stacjonarnych kursów fotografii w Warszawie, z których skorzystało już ponad pół tysiąca absolwentów. Po ukończeniu kursu przytłaczająca większość z nich kontynuuje swoją fotograficzną podróż w poszukiwaniu Pięknego Światła. Robią zdjęcia hobbystycznie, ale spora grupa decyduje się również na fotografię zawodową.

Z uwagi na ograniczania w trakcie pandemii – podczas wiosennych spotkań w sezonie 2020 został wypracowany skuteczny model kursu internetowego, który spotkał się ze znakomitym przyjęciem wśród jego uczestników. Wielu absolwentów wiosennej edycji szkoły fotografii online chciało kontynuować wspólną przygodę z fotografią na wyższym poziomie – wobec czego powstała również grupa dla osób zaawansowanych.

Dołącz do nas i przekonaj się, jak szybko rozwiniesz swoje umiejętności i zaczniesz tworzyć piękne zdjęcia.

Pozdrawiam i do zobaczenia 🙂

Internetowa Szkoła Fotografii Portalu Waskiel.pl jest również wzbogacona o dwa wspólne plenery (spotkania z grupą kursową w rzeczywistości).

Obraz przedstawiający jak wyglądają plenery w internetowej szkole fotografii portalu waskiel.pl

Plenery odbywają się w Warszawie, ale osoby, które nie mogą – lub nie chcą – osobiście w nich uczestniczyć, otrzymują film wideo z informacjami oraz wskazówkami, dzięki którym mogą przeprowadzić omawiane ćwiczenia w dowolnym miejscu. Efekty uzyskane w trakcie sesji plenerowych omawiamy również na spotkaniu online.

Edycja Październik – Grudzień 2020:

 • Grupa Początkująca Wtorek 19:00 – 21:00 Start: 06.10.2020 Koniec: 15.12.2020 DOSTĘPNE MIEJSCA: 2 83% 83%
 • Grupa Początkująca Środa 19:00 – 21:00 Start: 7.10.2020 Koniec: 16.12.2020 DOSTĘPNE MIEJSCA: 1 91% 91%
 • Grupa Zaawansowana Poniedziałek 19:00 – 21:00 – 12/12 BRAK WOLNYCH MIEJSC 100% 100%

Dobry nauczyciel, miła atmosfera, skuteczna nauka!

Teraz tylko 970 zł

Po kliknięciu przycisku zostaniesz przeniesiony do formularza zapisu

Klasyczny formularz zapisu

Na kurs możesz się zapisać również z wykorzystaniem tego formularza.
Proszę wypełnij i prześlij ten formularz

https://waskiel.pl/kwestionariusz_10_12_20.doc

na adres email: marek.waskiel@gmail.com

Internetowa Szkoła Fotografii – Często Zadawane Pytania

Jak wyglądają zajęcia w internetowej szkole fotografii?

Podczas regularnych zajęć (w wybrany dzień tygodnia od 19:00 do 21:00 ) spotykamy się za pośrednictwem internetu – z wykorzystaniem platform do nauki zdalnej.

Sesje plenerowe (2 spotkania w każdej edycji kursu) odbywają się w Warszawie.

Uczysz się w spokojniej i przyjaznej atmosferze. Bez pośpiechu, w tempie, które zapewni Ci osiągnięcie wspaniałych wyników.

Zawsze mam czas, aby odpowiedzieć na Twoje pytania.

 

Jaką wiedzą fotograficzną muszę dysponować?

Grupa początkująca jest przeznaczona dla absolutnych amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią. Aby skorzystać z tego kursu nie musisz dysponować żadną wiedzą fotograficzną. Wszystkiego nauczysz się od podstaw!

Grupa zaawansowana jest przeznaczona dla osób, które potrafią już samodzielnie obsługiwać aparat oraz dysponują podstawową wiedzą fotograficzną – np. czym jest balans bieli, ISO, przesłona, ustawianie trybu aparatu w preselekcji przesłony oraz ręczne ustawianie ostrości. Są w niej przede wszystkim absolwenci moich kursów z poziomu podstawowego. 

 

Jaki aparat muszę posiadać, aby uczestniczyć w kursie?
Na kurs możesz przyjść z każdym aparatem. Jednak najbardziej przydatne są lustrzanki lub bezlusterkowce – po prostu dają największe możliwości kreatywnego fotografowania. 
Na kursie nauczę Cię, jak skutecznie wykorzystać moc zawartą w Twoim aparacie i obiektywach. 
Ile trwa internetowy kurs fotografii?

Każda edycja internetowej szkoły fotografii składa się z dziesięciu dwugodzinnych spotkań online, w trakcie których omawiamy najważniejsze aspekty profesjonalnego fotografowania.

Sesje plenerowe odbywają się w Warszawie na Starym Mieście oraz w okolicy Zalesia Górnego. Plener zdjęć nocnych na Starym Mieście trwa około 2-3 godzin, natomiast sesja w Zalesiu jest całodniowa.

Pomimo mnóstwa ciekawego materiału – na tym kursie nie ma żadnego pośpiechu! Zawsze znajdę czas, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i rozwiązać Twoje fotograficzne problemy.

 

Czego nauczę się na kursie?

Dzięki umiejętnościom z tego kursu zrobisz piękne portrety swoim bliskim – rodzinie, dzieciom, znajomym. Przygotujesz ciekawą relację z urlopu, wakacji lub dalekiej wyprawy. Wspaniale sfotografujesz pejzaże i zrobisz fantastyczne zdjęcia zwierzętom i makro.

Jednak to nie wszystko!

Moim celem jest przede wszystkim to, aby po 10 tygodniach kursu, fotografia stała się Twoją pasją, a fotografowanie zaczęło sprawiać Ci wielką radość!

 

 

Czego potrzebuję, aby uczestniczyć w zajęciach?

Do uczestniczenia w zajęciach potrzebujesz komputera z dostępem do sieci lub smartfona.

Nie musisz instalować żadnych aplikacji – wystarczy Ci zwykła przeglądarka internetowa.

 

Czy na zajęciach mogę zadawać pytania?

Naturalnie 🙂 Ten kurs to finezyjne połączenie mnóstwa praktyki z niezbędną ilością teorii. Dyskusja o fotografowaniu to jedna z najszybszych metod przyswajania wiedzy. Jestem przekonany, że świetnie odnajdziesz się w trakcie rozmów ze mną oraz z innymi pasjonatami podobnymi do Ciebie.

W jak licznych grupach odbywają się zajęcia?

Każda grupa szkoleniowa ma 12 miejsc.

Jak wygląda proces płatności za uczestnictwo w kursie?

Po wypełnieniu podstawowego formularza zgłoszeniowego, wyślę do Ciebie wiadomość e-mail ze szczegółowymi instrukcjami, które dotyczą akceptowanych sposobów płatności.

Płatność za uczestnictwo w zajęciach odbywa się w dwóch ratach:

Pierwsza rata (370zł) musi zostać wpłacona do 7 dni od momentu weryfikacji zgłoszenia.

Druga rata (600zł) musi zostać wpłacona do 30 września 2020 roku.

 

Teraz Tylko 970 zł

Po kliknięciu przycisku zostaniesz przeniesiony do formularza zapisu

Prowadzący jest pasjonatem fotografii, wspaniałym pedagogiem, doskonale zorganizowanym i uporządkowanym. Jednak to, co najważniejsze to fakt że posiadając ogromną wiedzę i doświadczenie z dziedziny fotografowania, posiada także rzadka umiejętność dzielenia się tą wiedzą. Idąc na kurs nie znałam podstawowych pojęć. W czasie kursu nauczyłam się obsługi swojego aparatu, przyswoiłam podstawowa wiedzę z dziedziny fotografowania podaną w sposób prosty i zrozumiały. Zachęcił mnie także do dalszego pogłębiania tej wiedzy. Zorganizowane plenery i zadania domowe to szalenie rozwijające umiejętności praktyczne zajęcia. Wiem, że nauczyłam się inaczej patrzeć na świat wokoło, na każdy jego największy i najdrobniejszy element. I jeszcze jedno – odległość od Warszawy nie jest przeszkodą – jedna z uczestniczek mojego kursu przyjechała z Londynu. Podsumowując – to najlepszy kurs fotografii na wielu poziomach. Bardzo dziękuję Marku

Iwona

Uczestnik Kursu

W moim przypadku pierwsze “łau” było zanim jeszcze trafiłem na kurs! Przez przypadek natknąłem się na stronę Marka w poszukiwaniu jakichś szczegółów związanych z fotografią. Gdy przejrzałem zdjęcia na stronie to w pierwszym momencie powiedziałem sobie – nie to nie jest możliwe żeby robić takie zdjęcia, to pewnie wszystko musi być sprawa Photoshopa. Zacząłem więc nieśmiało spoglądać w stronę wschodzącego i zachodzącego słońca, przesuwających się po niebie chmur czy elementów krajobrazu, które mogłyby stać się tematem zdjęć i odkryłem, że te rzeczy są na wyciągnięcie ręki. Po prostu pędząc przez życie przestałem zwracać uwagę na takie “przyziemne” sprawy.
Sam kurs świetny a jednym z jego efektów jest zaoszczędzenie mi frustracji. Gdyby nie Marek teraz pewnie kombinowałbym jak znaleźć “wolny grosz” żeby zmienić aparat albo obiektyw bo zapewne nijakie zdjęcia i brak postępów to wina słabego sprzętu a nie mojego warsztatu. Dziękuję Marku

Jacek

Uczestnik Kursu

Miło, twórczo, i z przytupem. Plenery pomimo wirusowego ZOSTAŃWDOMU udało się częściowo odbyć z rewelacyjnymi osiągnięciami. Marek Waśkiel bardzo konkretnie uporządkował mi świat “fotograficznego punktu widzenia”. Uporządkował wiedzę i jej zastosowanie. Pomimo Wirusowego szaleństwa właśnie zastanawiam się nad dalszym kształceniem się pod okiem Marka.
Kurs dostałam w prezencie od Mikołaja i to był najlepszy prezent od lat jaki ofiarowali mi bliscy.
A najlepsze są PRACE DOMOWE – po prostu kop jaki tam się dostaje, jak widzimy nasze błędy, jak zmieniamy nasze postrzeganie światła i świata to to jest atut tych warsztatów. A hasło “rusz dupę, samo się nie zrobi ” nabiera innego znaczenia .
Polecam całym serduchem.

Monika

Uczestnik Kursu

Wolisz samodzielną naukę? Zapraszam na mój kurs fotografii online w formie filmów wideo.