Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Kurs Fotografii dla Początkujących

utworzone przez | gru 26, 2022 | Warsztaty Fotograficzne | 99 Komentarze

Kurs Fotografii Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Poznań …
lub inne miasto, miasteczko czy wieś, w której mieszkasz. Bo to gdzie się aktualnie znajdujesz nie ma znaczenia!
Teraz za pośrednictwem Internetu spotykamy się w małej grupce, by razem z innymi pasjonatami poznać od podstaw tajniki fotografii.

👉 Nie masz czasu, sił i ochoty, aby samemu zgłębiać skomplikowane instrukcje aparatów i podręczniki fotografii?

👉 Potrzebujesz, aby dobry i cierpliwy nauczyciel osobiście przeprowadził Cię przez tajniki fotografowania i udzielił fachowych wskazówek?

👉 Chcesz spotykać się z pasjonatami fotografii podobnymi do Ciebie? 

Jesteś we właściwym miejscu!

Zapraszam na Kurs Fotografii dla Początkujących. Nauczę Cię nie tylko obsługi Twego aparatu.  Już podczas kursu zaczniesz robić efektowne zdjęcia, zgodne z Twoimi pomysłami. Kurs jest intensywny i bardzo skuteczny (przeczytaj opinie absolwentów kursu na dole strony).

Obraz przedstawiający internetowy kurs fotografii dla początkujących.

 

Rusza kolejna edycja znakomitego 👍 kursu fotografii dla Absolutnie Początkujących.
Rozpocznij wspaniałą przygodę z fotografią. 
Zapisz się już dziś

 

Będziesz uczyć się wspólnie z osobami o podobnych zainteresowaniach, w miłej i spokojnej atmosferze. Bez zbędnej krytyki, z ogromem wsparcia i wspaniałej nauki. Bez pośpiechu, w tempie, które zapewnia osiągnięcie wspaniałych wyników. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od 19.00 do 21.00

Zrobisz piękne portrety swoim bliskim – rodzinie, dzieciom, znajomym. Przygotujesz ciekawą relację z urlopu, wakacji lub dalekiej wyprawy. Wspaniale sfotografujesz pejzaże i zrobisz fantastyczne zdjęcia zwierzętom i makro.

Tak! Kurs przeznaczony jest dla Absolutnych Amatorów,
chcących rozpocząć przygodę z fotografią.

Dobry nauczyciel, miła atmosfera, skuteczna nauka!

Moim celem jest to, by po 10 tygodniach kursu, fotografia stała się Twoją pasją, a fotografowanie zaczęło sprawiać Ci wielką radość! Zajęcia od lat cieszą się ogromną popularnością. Warto zapisać się na nową edycję, ponieważ teraz są jeszcze wolne miejsca 🙂 , które bardzo szybko się wyczerpują. Zapisz się już dziś, formularz jest nieco niżej.

Rewelacyjny kurs dla początkujących! Świetna, twórcza atmosfera. Konkretnie, fachowo i praktycznie. Spory zastrzyk cennych wiadomości. Szczerze polecam. Zajęcia z Panem Markiem pomogły mi uporządkować wiedzę oraz zmienić sposób postrzegania.

Sylwia

 ↑ Kurs fotografii w graficznej pigułce 🙂

TRWAJĄ ZAPISY 
DO EDYCJI KWIECEIŃ – CZERWIEC 2023

KURS W FORMIE SPOTKAŃ INTERAKTYWNYCH SPOTKAŃ ONLINE
Spotykamy się na zajęciach 
poprzez platformę do pracy zdalnej

za pośrednictwem Internetu
(przeglądarka internetowa plus łącze internetowe)
oraz na 2 PLENERACH

Grupa we WTOREK startujemy: 4 KWIETNIA 2023 
wolnych miejsc w tej grupie: 5 WOLNYCH MIEJSC

Grupa w ŚRODĘ startujemy: 5 KWIETNIA 2023 
wolnych miejsc w tej grupie: 5 WOLNYCH MIEJSC

Zapraszam na kurs. Zapisz się 🙂

wykorzystaj formularz interaktywny 👇

:: Kurs Fotografii cena: 970 zł ::
wystawiane są rachunki na wszystkie wpłaty.
Wpłaty są w dwóch ratach.

Liczba miejsc w każdej grupie do10 osób
 

Jaki jest mój kurs fotografii

Ciekawy i skuteczny. Cały kurs trwa 10 tygodni. Zajęcia wykładowe i ćwiczenia odbywają się raz w tygodniu – późnym wieczorem od 19.00 do 21.00. Do połączenia możesz wykorzystać przeglądarkę internetową albo smartfona. Nie potrzeba żadnych dodatkowych instalacji oprogramowania na komputerze.  Mamy także 2 plenery: plener zdjęć nocnych na Starym Mieście w Warszawie oraz całodniowy w okolicach Zalesia Górnego.  Osoby nie mogące uczestniczyć bezpośrednio w plenerze np. spoza Warszawy otrzymają przewodnik w pdf z plenerowymi informacjami i wskazówkami i mogą przeprowadzić swoje sesje w dowolnym miejscu, blisko swego domu.  

Nie śpieszę się i nie pędzę. Zawsze mam czas, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i problemy. Prowadząc kursy od kilkunastu lat, dokładnie wiem, jakie są potrzeby uczestników. Kurs jest zgrabnym połączeniem mnóstwa praktyki z niezbędną ilością teorii. Świetnie odnajdziesz się w gronie pasjonatów podobnych do Ciebie.

:: Dla kogo jest ten kurs fotografii?

Ten kurs fotografii jest dla absolutnie początkujących (osób z pozoru atechnicznych) i fotoamatorów, chcących uporządkować swoją wiedzę. W grupie są osoby w wieku od dwudziestu kilku do pięćdziesięciu kilku lat i wszystkie łączy chęć poznania fotografii i zasad obsługi aparatu. Bez pośpiechu, w spokojnej atmosferze, uczymy się jak świadomie wykonywać zdjęcia, o których do tej pory jedynie marzyłeś.

Czego się nauczysz na kursie

Na kursie poznasz swój aparat i obiektywy oraz ich możliwości. Nauczę Cię, jak skutecznie wykorzystać moc zawartą w lustrzankach i bezlusterkowcach. Nauczysz się kluczowych zasad kompozycji oraz dowiesz się w jaki sposób pobudzić swoją kreatywność.

Zaczniesz robić piękne portrety swoim bliskim – rodzinie, dzieciom, znajomym. Poznasz sposoby na przygotowanie ciekawej relacji z urlopu, wakacji lub dalekiej wyprawy. Nauczysz się, jak fotografować pejzaże i robić dobre zdjęcia makro.

:: Odkryjesz świat wokół Ciebie

Mój kurs zachęci Cię do samodzielnego robienia zdjęć. Co tydzień będziesz realizował nowe fotograficzne zadanie, w formie pracy domowej. Zadania te pomogą Ci w lepszym obserwowaniu świata. Zauważysz, jak wiele atrakcyjnych tematów masz wokół siebie i jaką radość może sprawić Ci ich rejestrowanie. Zdjęcia są omawiane podczas zajęć i możesz wówczas porównać sposób fotografowania tego samego tematu przez inne osoby. Bardzo pouczająca część kursu.

Uczę poszukiwania świetnych kadrów tuż obok siebie, które są w domu, w pracy i na swojej ulicy. Nie potrzebujesz wielkich wypraw, aby nauczyć się znakomitego fotografowania. Zaczniesz robić zdjęcia w swoim domu, na swojej ulicy, podczas spacerów i spotkań ze znajomymi. Zadziwisz się wspaniałymi efektami.

Już podczas kursu zaczniesz robić efektowne zdjęcia, zgodne z Twoimi pomysłami.

:: Wrażliwość na świat i światło

Chciałbym przekazać Ci dużą dawkę wiedzy, ale moim podstawowym zadaniem jest pobudzenie Twojej wrażliwości na piękno, światło, kolor czy temat zdjęcia. Nauczę Cię dostrzegania pozornie banalnych sytuacji i spraw, które mogą stać się wspaniałym tematem Twojego zdjęcia.

Obserwowanie szybkich postępów kursantów, zawsze sprawia mi niezwykła radość. Uczestnicy otwierają się na niezwykłość otaczającego ich świata. Uczę szukania rewelacyjnych tematów bardzo blisko siebie.

:: Poznaj tajniki fotografii, aby robić Piękne Zdjęcia!

Pamiętaj ma czas dla Ciebie ponieważ uczymy się w małych grupach (około 12 osób). Kurs trwa 10 tygodni i zawsze jest czas, by z każdym powtórzyć i wyjaśnić niezrozumiałe terminy lub sposoby pracy z aparatem. Mam też czas, by porozmawiać o Twoich zdjęciach czyli co w nich jest dobre, a co należy poprawić.

:: Dużo fotografujemy i rozmawiamy o zdjęciach

Masz dużo okazji do fotografowania na przykład podczas prac domowych i na plenerach. Wówczas wiedzę teoretyczną łączymy z praktyką. Nauka fotografii bez możliwości fotografowania oraz sprawdzania postępów, prowadzona na innych weekendowych kursach, jest niczym nauka pływania w basenie bez wody!

Czy o taką bezużyteczną umiejętność Ci chodzi? Po moim kursie zrozumiesz, jak pięknym oraz radosnym zajęciem jest świadome fotografowanie, którym jest uzyskiwanie na zdjęciach dokładnie tego, co sobie wymyśliłeś.

Praktyka jest podstawą moich działań dlatego mamy 2 plenery i mnóstwo czasu na rozmowy.

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce na kolejnej edycji – pisząc do mnie maila!

prezencik_23
Ten kurs fotografii jest rewelacyjnym prezentem!

Pragniesz podarować swoim bliskim coś niezwykłego z okazji urodzin, rocznicy ślubu lub na Gwiazdkę? Nie wahaj się! Mój kurs fotografii jest świetnym wyborem. Potwierdzają to wszyscy obdarowani!

wykorzystaj formularz interaktywny 👇

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila: marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

Opiekun i wykładowca:
MAREK WAŚKIEL – fotografik i obieżyświat. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej.

99 komentarzy

 1. Andrzej

  Cześć,

  Zacznę, że to świetny kurs.

  Marek przygotował go bardzo dobrze. Zajęcia odbywają się zgodnie z logicznym porządkiem, tematy omawiane są w sposób pozwalający na ich swobodne przyswojenie. Dostajesz materiały i film ze spotkania.
  Dodatkową wartością są zadania domowe, które zmuszają do myślenia i pokazują obszary do pracy.
  Plenery z Markiem są przyjemnością i niezwykłą zabawą. Są dwa: nocny i leśny.

  Każdy ma swój urok.

  Słowa nie oddadzą niuansów pracy z Markiem.

  Dla mnie była to nie tylko dobra inwestycja, ale przede wszystkim czas spędzony w sposób który lubię i pełen nauki.

  Gorąco polecam zajęcia z Markiem.

  Odpowiedz
 2. Przemek

  Super kurs. Jeśli się wahasz, to źle. Nie żałuję ani jednej złotówki i będę kontynuował kurs na stopniu średniozaawansowanym.
  Pan Marek jest doskonałym nauczycielem i moim autorytetem ws. fotografii.
  Rodzina i znajomi byli zaskoczeni 'skokiem’ jakości w robionych przeze mnie zdjęciach. Teraz już nie trzaskam banalnych fotek, a moje fotoopowieści na długo zostają w pamięci.
  Ocena: 11/10

  Odpowiedz
 3. Marek Żywicki

  A ja zacznę tak:

  Marku,

  Pochłonęło mnie to szkolenie u Ciebie na maksa … Koledzy mi pisali ze zniknąłem. Nie odzywam się, nie dzwonię :))
  W sumie tak było. Przez te kilka tygodni nie mierzyłem czasu jak oni od piątku do piątku tylko od wtorku do wtorku 🙂
  We wtorek spotkanie. W środę usiłuje przetrawić wszystko co przekazujesz. Od czwartku latam za czarnym lub białym kartonem. Misja na piątek to gruszki albo jajka :)) później sobota ktoś przyjdzie czas szybko mija a później… o kurde to już niedziela a na wtorek zadanie domowe 🙂
  Bardzo mi się podobało to życie od wtorku do wtorku :)) szkoda ze to już koniec …

  Teraz opinia:

  Moją opinię o Markowym kursie mógłbym zawrzeć w dwóch zdaniach.

  „Marek ma ogromna wiedzę i jeszcze większa praktykę. Jego kurs fotografii jest świetny.”

  Postanowiłem napisać trochę więcej.
  Odniosę się do nieco innego rodzaju aktywności, w którym przeszedłem kawałek drogi. Może zabrzmi to zaskakująco ale tą aktywnością jest nurkowanie.

  Ktoś mógłby powiedzieć co ma piernik do wiatraka.

  Ja powiem, bardzo wiele !

  Kluczem jest Nauczyciel.

  Dobry nauczyciel powie … Pływalność. A później jak już masz tę Pływalność, weźmie Cię na rafę do Egiptu i zostaniesz zaczarowany 🙂

  Dokładnie tak samo jest w fotografii. Dobry nauczyciel powie … Światło. Powie Ci, że aparat to tylko narzędzie. A później zaczaruje Cię jak Gandalf wydobywając z ciemności szczegóły, których gołym okiem nie dostrzeżesz :))

  PS.
  Dawno, dawno temu był taki periodyk Poznaj Świat….

  Odpowiedz
 4. Ida

  Polecam kurs Marka. Mnóstwo konkretnej, rzetelnej wiedzy, podanej w profesjonalny sposób. Cierpliwie tłumaczy, nie pospiesza, drobiazgowo tłumaczy. Przedstawia szeroką wiedzę fotograficzną – nie tylko o technice fotografii, kadrowaniu ale i sprzęcie wraz z praktyczną wiedzą dotycząca pleneru. Otwarty na pytania. Fajne, inspirujące pomysły na zdania domowe. Bardzo wartościowy plener. Naprawdę warto. Po kursie podstawowym zapisałam się na kolejny. Szczerze polecam, naprawdę warto.

  Odpowiedz
 5. Sławek S

  Kilka lat temu trafiłem do Marka na kurs dla początkujących. Można powiedzieć, że dzięki starej znajomej, która korzystała wcześniej z kursu i udostępniła na swojej tablicy informacje o kursie. Spojrzałem na FB oraz na stronę waskiel.pl i wziąłem duży oddech oglądając Marka fotografie krajobrazu. Pomyślałem wtedy jakby było miło umieć chociaż w jakimś procencie opanować aparat i oko.
  Marek tak mnie zaraził swoimi opowieściami o fotografii , że do tej pory robię sobie wycieczki na wschód lub zachód słońca ze statywem i aparatem. Przede wszystkim zapamiętałem z kursu słowa „systematyczność” , „nie poddawaj się” i to jest klucz do dobrych zdjęć….
  Polecam Marka kursy i życzę aby Was również zaraził swoimi opowiadaniami i fotografiami do spacerów fotograficznych .

  Odpowiedz
 6. Marzena L.

  Ten kurs to najlepsza inwestycja w siebie.
  Dzieki niemu inaczej spojrzycie na świat przez wizjer swojego aparatu, pobudzicie wyobraźnię, zaczniecie dostrzegać piękno detali, bawić się światłem. Marek Waśkiel to znakomity i cierpliwy nauczyciel, a przy tym fantastyczny, ciepły człowiek.
  Polecam z całego serca, rowniez niezwykle wzbogacające wyjazdy plenerowe.

  Odpowiedz
 7. Radek B

  Polecam. Świetny nauczyciel, który nauczy Was innego, fotograficznego spojrzenia na świat.. i dzięki temu świat już zawsze będzie inny:-).
  Uczestnicząc w kursie, zyskacie z wykładów świetny podręcznik fotografii, z gotowymi przepisami, min. na fotografię portretową , nocną i inną.
  W trakcie kursu spotkacie się z dużą życzliwością prowadzącego i z radami, które zachowacie na całe fotograficzne życie.
  Jestem również absolwentem kursu dla średniozaawansowanych i wiem co mówię.
  Skorzystajcie również z dostępnych plenerów. To co czasami jawię się jako oczywiste w rzeczywistości wcale takim nie jest ;-).
  Marek Waśkiel jest ciepłym i serdecznym człowiekiem.
  Z całego serca polecam Wam ten kurs

  Odpowiedz
 8. Aneta Orłowska

  Fotografować lubiłam od najmłodszych lat jednak dopiero kurs dla początkujących online u Marka Waśkiela przeniósł mnie na właściwy poziom. Techniczne aspekty fotografowania zostały podane w sposób przystępny i tak jak dotychczas przesłona nie była dla mnie problemem, to na kursie nauczyłam się rozumieć czas, ISO, patrzeć na wszystko co mnie otacza przez pryzmat „kadrowania”, zauważać w pajęczynie przepiękne światło, które należy uchwycić, a w przydrożnym zakurzonym badylku głównego bohatera mojego zdjęcia. Jednym słowem to nie aparat wyprowadza mnie na spacer, tylko świadomie przykładam go do oka, aby sfotografować to co widzę, dokładnie tak jak widzę, albo nadać temu pejzażowi wyraz nieuchwytny gołym okiem, ale przy długim czasie zdradzającym inny, hipnotyczny wymiar. Każdy udany kadr to wielka radość i nowe wyzwania. Dodatkowym pchnięciem na jeszcze wyższy poziom okazało się spotkanie plenerowe. NIGDY, PRZENIGDY nie rezygnujcie z tej okazji. Wpierw jest zapodana informacja i wiedza, potem można ćwiczyć, pytać o radę, a to co się zobaczy to się już nie zapomni. W kilku słowach podsumowując – nigdzie nie zdobyłam tyle wiedzy i inspiracji co na tygodniowych spotkaniach z Markiem 🙂 I choć były zadania domowe, za które myślałam, że znienawidzę naszego Guru, to podczas prezentowania naszych zdjęć powoli zaczynałam rozumieć DLACZEGO. Zatem zdecydowanie warto się na kurs zapisać, wysłuchać Markowych wykładów, pojechać na plener – jeśli tylko chce się robić Zdjęcia malowane naszym aparatem!

  Odpowiedz
  • Anna Cz

   Odbyłam dwa kursy u Marka. Zdecydowanie POLECAM. Wiedza teoretyczna i praktyczna podana w jasny i zrozumiały sposób. Ciekawe zadania domowe. Nie sposób się nudzić 😉 Słowa i rady Marka zostaną ze mną z pewnością na zawsze.
   Marek to niespotykanie cierpliwy i ciepły nauczyciel. Człowiek dusza .
   Marku dziękuję.
   Jeśli trafiłeś na stronę Marka, nie wahaj się wysłać formularza. Z pewnością nie będziesz żałować.

   Odpowiedz
 9. Eliza

  Do wszystkich, którzy się wahają: zapisujcie się bo naprawdę warto! Empatyczny profesjonalizm z pasją i ogromną kulturą. Polecam każdemu komu przez myśl przeszło: A może by tak spróbować i zacząć spoglądać na świat przez obiektyw?

  Odpowiedz
 10. Agnieszka

  Pasja i przygoda!
  Kurs otrzymałam jako prezent od męża na rocznicę ślubu. I zdecydowanie był to najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostałam! Marek potrafi skutecznie „zarażać” pasją do fotografii! Dziś spoglądam na świat inaczej, „otworzyły” mi się oczy i wokół siebie wypatruję stale potencjalne „nowe kadry”… Polecam z całego serca tym, którzy są gotowi to serce oddać fotografii. W moim przypadku tak się stało. Profesjonalizm na najwyższym poziomie! Markowi udało się przekazać mi wiedzę techniczną dotyczącą fotografowania. Wydawało mi się wcześniej, że nie zrozumien nigdy technicznych zależności. Udało się! Oczywiście stale jest jeszce nad czym pracować…. Doskonała atmosfera, ogrom cierpliwości i wyrozumiałości dla kursantów. POLECAM. Marku, dziękuję!

  Odpowiedz
 11. Dorota Liese-Romanowska

  Absolutnie polecam. Dzięki tym kursom poczułam się artystą malującym światłem. Wiedza podana jest w przystępny sposób, a inspiracje wystarczają na wiele godzin fotografowania. Jak zapisałam się na pierwszy poziom, to pierwszy raz w swoim życiu obsługiwałam lustrzankę. A teraz wystarczy zajrzeć na mój profil (zdjęcia z których jestem dumna). Fotografowanie stało się pasją, której poświęcam każdą wolną chwilę.

  Odpowiedz
  • Artur N.

   Jeśli myślisz że wiesz coś o fotografii, masz sprzęt itp – to się mylisz. Po kursie zaczniesz dopiero się uczyć. Kurs pomaga wiedzę usystematyzować, zrozumieć zależności, pokazać kierunki. Jest startem przygody na długie lata, wiec warto się przyłożyć do podstaw i ich usegregowania.
   Jest to najwaznieszy krok w nauce fotografii, wymagający poświęcenia, sumienności, checi i wysiłku.
   Potem to już z górki, trzeba tylko robić zdjęcia.

   Odpowiedz
 12. Kamila

  Już wiem że to nie ostatni kurs z Panem Markiem 🙂
  Najpiękniejsze co wyniosłam z zajęć jest to, że pokochałam swoją pasję jeszcze bardziej!

  Odpowiedz
 13. Janusz Korpa

  Ten tydzień, a i zapewne kolejne spędzę na „home office”. Biurko, na nim laptop, komórka i … moja lustrzanka. Telekonferencje, rozmowy telefoniczne, a ja przy okazji obserwuję świat przez okno. Patrzę jak pobliskie drzewa i bloki oświetla światło poranka i zmierzchu. Obserwuję bryły, światło, cienie, kolory ciepłe, zimne i strzelam zdjęcie. Aaaa nieostre…, już w uszach słyszę lekko ironiczny komentarz Marka. Tak, te komentarze uwielbiałem, bardzo wyważone, spokojne, ale idealnie w punkt. Taka wyrafinowana szpila w zad, żeby się zastanowić. Gdyby nie zajęcia z Markiem, to lustrzanka pewnie nie leżałaby na biurku. Była zarezerwowana na podróże, no bo co ciekawego można uwiecznić koło domu. Pewnie też najpierw zrobiłbym zdjęcie, a potem sprawdził jak wyszło. No właśnie, nie wyjdzie ani lepiej, ani inaczej, niż widzę na wyświetlaczu,.Tak, tak! Myślałem, że prawdziwy fotograf używa tylko wizjera. Marek nauczył mnie jak korzystać z wyświetlacza. I innych funkcji aparatu, który mam od kilku lat. Po 9 zajęciach i 2 warsztatach wiem o nim dużo, dużo więcej. No i finalnie zupełnie inaczej patrzę na uwieczniony obraz, choć nadal moja Żona czasem komentuje: „no przecież Marek ci mówił, a ty znowu centrum i centrum”… Z czystym sumieniem polecam!

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, Bardzo dziękuję 🙂 jaka łada opowieść 🙂 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 14. Kinga

  Chcę bardzo podziękować za kurs Markowi. W skondensowanej dawce znalazło się maksimum informacji, bez jakiegokolwiek tzw. „lania wody”. Czysta wiedza, mnóstwo przykładów, bardzo ciekawe prace domowe oraz plenery. Jestem bardzo zaskoczona wiedzą teoretyczną i praktyczną, jaką wyniosłam po ukończeniu kursu. Marku , jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia 🙂

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, serdecznie dziękuję i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 15. Paweł Sałański

  O kursie u Marka Waśkiela dowiedziałem się od mojej znajomej, która uczęszczała również na kurs prowadzony przez Marka. Jako, że do tej pory uczyłem się robienia zdjęć głównie z książek o fotografii to pójście na kurs było zderzeniem z profesjonalizmem robienia zdjęć. Już od pierwszych zajęć można było zobaczyć, że Marek jest pasjonatem fotografii i ma umiejętność przekazywania swojej wiedzy innym tak, że po każdych zajęciach wychodziłem coraz bardziej przekonany, że to była bardzo dobra decyzja o pójściu na ten kurs. Prócz samej teorii, zajęcia były też prowadzone z praktycznym wykorzystaniem omawianych tematów oraz obsługi aparatu. Kurs ten pozwolił mi na zobaczenie nad czym powinienem popracować oraz jeszcze bardziej poznałem możliwości swojego aparatu co zaowocowało lepszej jakości zdjęciami. Bardzo mi się podobały plenery, gdzie mogłem w praktyczny sposób wykorzystywać zdobytą wiedzę na wykładach. Dzięki uczęszczaniu na zajęcia mogłem również wyjść z utartych schematów tematycznych zdjęć i spróbowania robienia innego typu zdjęć oraz poznać nowe techniki. Jak chcesz naprawdę poznać aparat i nauczyć się robienia zdjęć to mogę śmiało polecić kurs prowadzony przez Marka Waśkiela!

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, serdecznie dziękuję i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
  • Wojcuech Lis

   Kurs Marka jest rewelacyjny. Nie żałuję ani jednej minuty poświęconej na zajęcia, prace domowe, plener.
   Marek jest profesjonalistą w każdym calu. Jest też bardzo ciekawym człowiekiem. Po ukończeniu kursu podstawowego kontynuuję naukę na kursie Marka dla średniozaawansowanych.
   Jest on równie świetny jak poprzedni. Co dają mi te kursy? Zupełnie inne spojrzenie na fotografię we wszystkie jej aspektach. Mam ogromną frajdę z fotografowania. Fajne jest też świadome analizowanie swoich zdjęć. Dużo przyjemności sprawia również szukanie i wymyślanie kadrów. To wszystko przez wiedzę, którą cały czas pozyskuję podczas zajęć z Markuem. Jest on świetnym fotografem ale jest również doskonałym nauczycielem. Bardzo gorąco polecam oba kursy.

   Odpowiedz
 16. Kinga

  Witam,
  Polecam kurs dla początkujących. Prowadzony on jest przez wspaniałą osobę, która chce zarazić swoją pasją osoby przychodzące na kurs. Kurs jest prowadzony wspaniałe, świetne materiały, cudowne plenery a przede wszystkim ocena wykonanych zadań, która prowadzi do zwracania uwagi na błędy, które my jako początkujące osoby popełniamy i na które nie zwracamy uwagę. Już mi tych zajęć brakuje.
  Fajnie jest też spotkać osoby, które mają to samą pasję.
  Z czystym sumieniem polecam.
  Pozdrawiam Marka oraz grupę początkującą, która z przyczyn od nas niezależnych musiała skrócić kurs.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, bardzo serdecznie dziękuję 🙂 Do miłego zobaczenia. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 17. Iwona Floryn

  Mogę się podpisać pod wszystkimi opiniami o wykładowcy Marku Waśkielu i jego kursie. Szukając kursu fotografii, trafiłam na blog i vlog Marka Waśkiela. Były tak ciekawe, ze postanowiłam zapisać się na kurs. To były najlepiej zainwestowane w siebie pieniądze. Wszystkim poszukującym polecam ten kurs. Prowadzący jest pasjonatem fotografii, wspaniałym pedagogiem, doskonale zorganizowanym i uporządkowanym. Jednak to, co najważniejsze to fakt że posiadając ogromną wiedzę i doświadczenie z dziedziny fotografowania, posiada także rzadka umiejętność dzielenia się tą wiedzą. Idąc na kurs nie znałam podstawowych pojęć. W czasie kursu nauczyłam się obsługi swojego aparatu, przyswoiłam podstawowa wiedzę z dziedziny fotografowania podaną w sposób prosty i zrozumiały. Zachęcił mnie także do dalszego pogłębiania tej wiedzy. Zorganizowane plenery i zadania domowe to szalenie rozwijające umiejętności praktyczne zajęcia. Wiem, że nauczyłam się inaczej patrzeć na świat wokoło, na każdy jego największy i najdrobniejszy element. I jeszcze jedno – odległość od Warszawy nie jest przeszkodą – jedna z uczestniczek mojego kursu przyjechała z Londynu. Podsumowując – to najlepszy kurs fotografii na wielu poziomach. Bardzo dziękuję Marku 🙂

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dziękuję bardzo 🙂 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 18. Monika

  Miło, twórczo, i z przytupem. Plenery pomimo wirusowego ZOSTAŃWDOMU udało się częściowo odbyć z rewelacyjnymi osiągnięciami. Marek Waśkiel bardzo konkretnie uporządkował mi świat „fotograficznego punktu widzenia”. Uporządkował wiedzę i jej zastosowanie. Pomimo Wirusowego szaleństwa właśnie zastanawiam się nad dalszym kształceniem się pod okiem Marka.
  Kurs dostałam w prezencie od Mikołaja i to był najlepszy prezent od lat jaki ofiarowali mi bliscy.
  A najlepsze są PRACE DOMOWE – po prostu kop jaki tam się dostaje, jak widzimy nasze błędy, jak zmieniamy nasze postrzeganie światła i świata to to jest atut tych warsztatów. A hasło „rusz dupę, samo się nie zrobi ” nabiera innego znaczenia .
  Polecam całym serduchem.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Serdecznie dziękuję i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 19. Agnes Agnieszka

  Szkoda że tak daleko bo bym się zapisała

  Odpowiedz
 20. EwaR

  Świetna organizacja kursu, materiały doprowadzone do perfekcji. Jeśli kiedykolwiek ktoś zada mi pytanie- jakiego nauczyciela w życiu będziesz wspominała bo…, będzie to Marek. Bezkompromisowy, merytorycznie doskonały, wrażliwy na bylejakość, szukający doskonałości, spolegliwy dla ambitnych. Teraz, trzymając aparat, zastanawiam się nad dobrym kadrem, czy warto to zapamiętać? Czy będzie to setne zdjęcie na moim laptopie…a może to jedyne, którego jeszcze nie zrobiłam. Marku, dziękuję.

  Odpowiedz
 21. Joanna

  Witam.

  Serdecznie polecam kurs dla początkujących u Marka. Na samym początku kursu umiałam tylko włączyć aparat, który zakupiłam na pierwsze zajęcia. Dziś mam wiedzę, jak robić zdjęcia oraz trochę praktyki ale przede wszystkim mam zamiłowanie. Teraz tylko pozostało robić, robić i robić zdjęcia.
  Ogólnie kurs to dużo wiedzy, wielka frajda i możliwość poznania wspaniałych ludzi.

  Pozdrawiam,
  Asia

  Odpowiedz
  • Marta

   Wspaniałe spędzony czas z profesjonalistą. Po 10 tygodniach zmienia się sposób patrzenia na otaczający świat. Na prawdę Marek sprawia, że robimy lepsze zdjęcia. Super pomysłem są prace domowe. Dodatkowo spotykamy ciekawych ludzi z podobnymi pasjami. Już mi brakuje tych wtorkowych spotkań… Z ręką na sercu polecam ten kurs!

   Odpowiedz
   • Marek Waśkiel

    Dzień dobry, serdecznie dziękuję 🙂 Pozdrawiam!

    Odpowiedz
 22. Sylwia

  Nie będę się powtarzać, wszystko już zostało napisane. Nic dodać, nic ująć 🙂 Kurs podstawowy podsumować mogę jedynie takimi słowami. Marku, bardzo Ci dziękuję!!! Dziękuję za wiedzę jaką mi przekazałeś, za sposób w jaki to robiłeś, za to że na nowo odkryłam w sobie ten specyficzny sposób patrzenia na świat. Do zobaczenia na kolejnym kursie!!!!

  Odpowiedz
 23. Adrian

  Kurs oferuje wszechstronną ale i konkretną wiedzę jak na podstawowy. Jest teoria, sporo praktyki, opisy technicznej budowy aparatu i niebanalne planery grupowe. Dodatkowo można się nauczyć fotograficznych terminów i ważnych pojęć. Czasem może być trudno z zadaniami domowymi ale na tym też polega kurs. Czekam na edycje średniozaawansowaną 🙂

  Odpowiedz
 24. Kasia

  To jest właśnie to :)!
  Pójście na ten kurs to jedna z najlepszych rzeczy jakie dla siebie zrobiłam :). Uwielbiam robić zdjęcia, ale cały czas mi czegoś w nich brakowało. Dzięki Markowi nauczyłam się, że nawet z nie najlepszego sprzętu można dużo wykrzesać i opowiedzieć zdjęciami ciekawą historię. Patrzę teraz inaczej na świat i robię o wiele ciekawsze zdjęcia z wykorzystaniem różnych technik. Wszystkie informacje na kursie podane w fajny i ciekawy sposób, ciekawe plenery i bezcenne wskazówki prowadzącego dają naprawdę pokaźny arsenał do dalszej pracy z aparatem.

  Odpowiedz
 25. Paulina

  Poszłam na kurs, bo po prostu chciałam robić dobre zdjęcia. Nauczyłam się, że aparat jest jedynie narzędziem w moich rękach. Nauczyłam się inaczej patrzeć na świat. Na kolory, faktury , struktury, linie i krzywizny. Ludzi, zwierzęta i przedmioty. I jak to nowe spojrzenie przełożyć na język kadru. Marek potrafi wspaniale wszystko wytłumaczyć i pokazać, jego pasja jest zaraźliwa. Warsztaty, plenery oraz prace domowe stanowiące nie lada wyzwanie. Robienie zdjęć, rozmowy o robieniu zdjęć , rozmowy o zdjęciach już zrobionych. Do tego fantastyczni ludzie z którymi dalej mogę wymieniać opinie w ramach FKA. Kurs to był początek fantastycznej przygody, która nadal trwa.

  Odpowiedz
 26. Jacek

  To wszystko co zostało napisane w poprzednich komentarzach o samym kursie oraz prowadzącym to w 100% prawda więc nie będę się powtarzał. W moim przypadku pierwsze „łau” było zanim jeszcze trafiłem na kurs! Przez przypadek natchnąłem się na stronę Marka w poszukiwaniu jakichś szczegółów związanych z fotografią. Gdy przejrzałem zdjęcia na stronie to w pierwszym momencie powiedziałem sobie – nie to nie jest możliwe żeby robić takie zdjęcia, to pewnie wszystko musi być sprawa Photoshopa. Zacząłem więc nieśmiało spoglądać w stronę wschodzącego i zachodzącego słońca, przesuwających się po niebie chmur czy elementów krajobrazu, które mogłyby stać się tematem zdjęć i odkryłem, że te rzeczy są na wyciągnięcie ręki. Po prostu pędząc przez życie przestałem zwracać uwagę na takie „przyziemne” sprawy.
  Sam kurs świetny a jednym z jego efektów jest zaoszczędzenie mi frustracji. Gdyby nie Marek teraz pewnie kombinowałbym jak znaleźć „wolny grosz” żeby zmienić aparat albo obiektyw bo zapewne nijakie zdjęcia i brak postępów to wina słabego sprzętu a nie mojego warsztatu. Okazuje się, ze ciekawe zdjęcie możemy zrobić sprzętem który mamy a jeśli inwestować to może w pierwszej kolejności w akcesoria o których wpływie na jakość zdjęć nie byliśmy do tej pory świadomi? Jasne, że warto mieć lepszy aparat czy obiektyw ale najpierw trzeba nauczyć się obsługiwać i wykorzystywać to co mamy a przede wszystkim zdobyć solidne podstawy fotografii a ten kurs to moim zdaniem bardzo dobre miejsce aby to osiągnąć. Dziękuje Marku.

  Odpowiedz
 27. Bożena

  Polecam kurs wszystkim, którzy chcą poznać swój aparat a przede wszystkim tym co chca inaczej widziec otaczający ich świat. Marek to świetny fotograf i fantastyczny wykładowca ,ktory ma dar przekazywania wiadomości.Po kursie u Marka aparat staje się twoim prawdziwym przyjacielem i nie możesz się z nim rozstać, inaczej ogladasz na zdjęcia i patrzysz na świat. Atmosfera na kursie rewelacyjna żal było się rozstawać., ale na szceście jest FKA .
  Gorąco polecam kurs!!!!!

  Odpowiedz
 28. Tomek

  Polecam po kursie inaczej patrzy się na świat. Polecam każdemu ktoś miał kiedyś albo ma aparat fotograficzny w ręku.

  Odpowiedz
 29. Radek

  Doskonały kurs! Marek prowadzi zajęcia metodycznie, zawsze jest doskonale przygotowany. Zajęcia sa bardzo ciekawe i wynosi się z nich bardzo dużo. Poza tym Marek jest wymagającą osobą – teoria poparta jest praktyką, a efektu są omawiane co też bardzo pomaga w poznawaniu fotografii. Zdecydowanie polecam! 🙂

  Odpowiedz
 30. Radek

  Marek świetnie prowadzi swoje kursy, są bardzo przemyślane i naprawdę kończy się je inaczej patrząc na świat przez aparat. Tzn ja jeszcze nie skończyłem, ale już inaczej patrzę na scenę 🙂

  Odpowiedz
 31. Michał

  Szkoda ,że takie kurs nie jest bliżej np Kraków albo Katowice. Ale jest tu alternatywa kurs online Pana Marka 🙂 i postaram sie na niego odłożyć 🙂 Bo warto 🙂

  Odpowiedz
 32. Sylwia

  Rewelacyjny kurs dla początkujących! Świetna, twórcza atmosfera. Konkretnie, fachowo i praktycznie. Spory zastrzyk cennych wiadomości. Szczerze polecam. Zajęcia z Panem Markiem pomogły mi uporządkować wiedzę oraz zmienić sposób postrzegania/patrzenia… 🙂

  Odpowiedz
 33. Bartek

  Witam,

  Jestem w zasadzie świeżo po kursie, zakończyłem go kilka tygodni temu wraz z moją grupą (początkujący). Tytułem wstępu powiem tylko, że jestem z natury „samoukiem”, dużo czytam i jak się na coś zafiksuję, wtedy „gruntownie” badam temat- sam. Książki o fotografii, fora, blogi etc. stały się nieodłącznym elementem mojego „wolnego czasu”. Długo się zastanawiałem czy wziąć udział w kursie zorganizowanym przez Marka, czy uczyć się fotografii samemu (kurs znalazłem razem z blogiem podczas „samokształcenia”). Dziś wiem, że był to strzał w dziesiątkę, bo nie wiem ile czasu by mi zajęło dojście samemu do rzeczy, których Marek mnie nauczył lub na które mnie uwrażliwił podczas tych dwóch-trzech miesięcy. To chyba wystarczająca rekomendacja (tak mi się wydaje), a należy dodać jeszcze tylko, że udział w jego zajęciach należał już sam w sobie do przyjemności, bo Marek obdarzony jest talentem pedagogicznym co w połączeniu z profesjonalnym podejściem do swoich zajęć (zawsze przygotowany i obecny na czas), powoduje, że jedyne co mi pozostaje do podziękować mu raz jeszcze za ten wspólnie spędzony czas.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 34. Agnieszka

  Bardzo polecam kurs fotograficzny p. Marka Waśkiela. Prowadzący ma ogromną wiedzę i doświadczenie, co widać na jego przepięknych zdjęciach. Kurs jest prowadzony bardzo profesjonalnie, wiedza jest dawkowana w odpowiedni, nieprzytłaczający sposób. Ja do tej pory nie potrafiłam ogarnąć ISO, przysłony itp., a teraz już wiem jak wszystko działa i wpływa na zdjęcia. Oczywiście poza podstawami, uczymy się ekspozycji, różnych technik, informacji o sprzęcie. To co wyróżnia ten kurs, to to że w ramach ceny są 3 plenery. My mieliśmy jeden w Zalesiu, drugi w Żyrardowie i trzeci nocny na starówce, na których uważam że zrobiłam swoje najlepsze zdjęcia Na każdych zajęciach jest zadawana praca domowa, w postaci zrobienia od 3 do 5 zdj na zadany temat, co bardzo rozwija i kształtuje nowo nabyte umiejętności.

  Reasumując, ja jestem bardzo zadowolona z tego kursu i uważam że były to bardzo dobrze wydane pieniądze. Zapisałam się już na kolejną część:)

  Odpowiedz
 35. Monika

  Polecam! Marek tłumaczy jasno, dokładnie, cierpliwie. Dużą zaletą kursu są plenery oraz zadawane prace domowe. Wreszcie, po wielu latach, zaczęłam korzystać z trybu manualnego mojego aparatu oraz rozumieć jak osiągać pożądane przeze mnie efekty.

  Odpowiedz
 36. Piotr_1969

  Niedawno uczestniczyłem w podstawowym kursie fotografii prowadzonym przez Marka Waśkiela. Atmosfera, profesjonalizm Marka oraz potężna dawka wiedzy fotograficznej wciągnęły mnie na tyle, że od razu musiałem zapisać się na drugi etap warsztatów – dla średnio zaawansowanych. Zdjęcia robię od wielu lat, ale dopiero ten kurs pozwolił mi w pełni zaprzyjaźnić się z moją lustrzanką, poznając jej najważniejsze funkcje i ustawienia manualne. Jednak chyba najistotniejszą rolą tych warsztatów jest zmiana sposobu myślenia i inspiracja do całkiem nowego spojrzenia na fotografowany przez nas świat. Zdecydowanie polecam warsztaty Marka każdemu, kto chce rozwijać swoją pasję, a w efekcie czerpać radość i satysfakcję z wykonywanych przez siebie zdjęć.

  Odpowiedz
 37. Ola

  Gorąco wszystkim polecam udział w kursie. Otrzymasz dużą dawkę wiedzy teoretycznej i jeszcze więcej wiedzy praktycznej. Prace domowe zmuszą cię do wytężonej pracy i rozwijania własnego warsztatu. Plenery pozwolą rozwijać pasję i spojrzeć na otaczający na świat zupełnie z innej perspektywy. A wszystko to w wesołej i sympatycznej atmosferze, którą zapewnia Marek.

  Odpowiedz
 38. Julita

  Jestem świeżo po skończonym kursie podstawowym …….i czuję taki niedosyt….,że za chwilę zaczynam kolejny …dla zaawansowanych 🙂
  Cóż mogę powiedzieć …..niesamowita dawka wiedzy , świetna atmosfera, niezwykle cierpliwy i konkretny nauczyciel 🙂
  Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia czy warto………to niech już przestanie i śmiało zapisuje się na kurs 🙂
  Tylko uwaga……..to uzależnia 😉
  Ja wiem już na pewno, że moja przygoda nie skończy się na kursie dla zaawansowanych……zamierzam co jakiś czas wracać 🙂
  Marku, dziękuję bardzo 🙂

  Odpowiedz
 39. Andrzej

  Szczerze polecam, na początku będzie trochę dekonstrukcji (nasze „świetne zdjęcia” okażą się nieco mniej świetne niż myśleliśmy) a potem solidna porcja fotograficznej teorii i praktyki a nawet powrót do szkoły (prace domowe). Kurs pomaga usystematyzować wiedzę i nabrać dobrych praktyk fotograficznych. Zapomina się o trybie automatycznym, myśli się nad kompozycją i ekspozycją… Po prostu zaczyna się robić inne, lepsze zdjęcia.

  Wiadomo, że najważniejsi są ludzie. Marek ma dar dydaktyczny, tłumaczy jasno, ma duże pokłady cierpliwości (tylko trzeba być punktualnym 😉 i potrafi rozruszać kursantów. Szczerze polecam, nie pożałujecie ani godziny. Będzie twórczo i wesoło.

  Odpowiedz
 40. Bogusia

  Polecam!
  Trzeba to przeżyć, bo dobre rzeczy w życiu wcale nie są takie częste. Kurs to nie tylko konkretna porcja wiedzy na temat fotografowania, ale również solidna dawka bakcyla fotograficznego. Marek zaraża pasją i stwarza niepowtarzalną atmosferę. Rozbudza wyobraźnię fotograficzną i już nigdy nie spojrzycie obojętnie na kolorowe chmury.
  Poza tym, ludzie, których spotkałam na kursie są fantastyczni.

  Odpowiedz
 41. Marek Waśkiel

  Dzień dobry, tak jeszcze są. Zapraszam na zajęcia 🙂 Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 42. Aleksandra

  Witam,

  Czy na Pana kurs można przyjść zupełnie bez żadnego przygotowania ? W posiadaniu mam Canon EOS 80 D ob. 18 – 135 mm. Jednak w tej chwili to dla mnie „czarna magia”, a chciałabym w końcu w pełni z niego korzystać 🙂 Plus czy będzie również wiosenna edycja kursu dla początkujących, a jeśli tak to kiedy ?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry,
   można przyjść z każdym aparatem i powoli nauczyć się jego obsługi.
   Jednak jest to kurs fotografii czyli wielu elementów nie tylko np. zbiorowe czytanie
   instrukcji obsługi i przyglądanie się klawiszom 🙂 potrzebna jest odrobina samodzielności.
   Kurs wiosenny jest w planach – od kwietnia.
   Zachęcam do zaglądania na stronę:
   https://waskiel.pl/kurs.php
   Pozdrawiam
   Marek

   Odpowiedz
 43. Iwona

  Dzień dobry,

  czy istnieje możliwość zmiany godzin kursu na wcześniejsze np, od 18-20?

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, nie ma takiej możliwości. Zaczyna się o 19 i trwa do 21. Zapraszam i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 44. Małgośka

  Z wielką ochotą i przyjemnością bym skorzystała gdyby taki kurs odbywał się np. w soboty. Mieszkając i pracując poza Warszawą trudno się zorganizować w środku tygodnia. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, nie robię kursów podstawowych fotografii w weekend, ponieważ wówczas są plenery kursów, które odbywają się w dni powszednie 🙂 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 45. mjkl

  Panie Marku, a czy jest sens uczestnictwa w kursie, jeśli nie posiada się lustrzanki lub bezlusterkowca z wymiennymi obiektywami, a jedynie tzw. megazoom, czyli tzw. zaawansowany kompakt w którym wszystko można ustawić ręcznie? Wiadomo, że pewnych efektów takim aparatem nie można osiągnąć, a jakość zdjęć jest przeciętna.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, na kurs warto przyjść z każdym aparatem. Nie ma to większego znaczenia. Po prostu napisałem o tych, które wraz z właścicielami najczęściej pojawiają się na kursie. Zapraszam na zajęcia! Pozdrawiam. Marek

   Odpowiedz
 46. Mirka

  Profesjonalny kurs od podstaw, dla każdego, kto chce nauczyć się fotografować świadomie, kto chce mieć wpływ na swoje zdjęcia. Zapomnij o trybie AUTO, wykorzystaj inne możliwości swojego aparatu! Kurs uczy, motywuje i inspiruje. Wiedza od profesjonalisty, miła atmosfera i ciekawe zadania. Gorąco i szczerze polecam!

  Odpowiedz
 47. Bartek

  Kiedyś, ktoś bardzo mądry powiedział mi że to nie aparat robi zdjęcia tylko ten kto go trzyma; o co Ci chodzi pomyślałem wtedy – przecież wystarczy ustawić na „auto” wycelować, zrobić kilkanaście fotek i na pewno jedna będzie „ok” lub 'fajna’.
  Dziś jestem po kursie podstawowym. Od dłuższego czasu mój aparat nie miał ustawionej opcji „Auto”, a zdjęcia które wykonuje są przemyślane pod wieloma względami o których wcześniej nie wiedziałem.

  Prace domowe (za którymi już tęsknię) pozwoliły na szlifowanie warsztatu; jednak to co według mnie jest najlepszą częścią kursu to 'rozmowy przy stole’ – informacje zwrotne od innych uczestników ale także od samego Marka; źródło inspiracji…

  Naprawdę szczerze polecam ten kurs

  Odpowiedz
 48. Marta

  Polecam i zachęcam wszystkich, którzy się wahają! „Odkurzyłam” swój aparat po latach (!) i ruszyłam na kurs z zamiarem teraz albo już nigdy nie zrobię z niego użytku. No i już wiem, że teraz i na zawsze chcę to robić 

  Tu znalazłam:
  Cierpliwego Nauczyciela, który dedykuje Ci czas, uwagę i wskazówki
  Rzetelną wiedzę, bo nawet będąc po „jakiś” kursach, tu opanowałam aparat i jego możliwości; stał się w końcu moim „współpracownikiem” (a nie zagadkową, nieprzewidywalną, czarną skrzynką)
  Zapał i motywację do tego żeby na całego wkręcić się w fotografię
  FRAJDĘ … przede wszystkim 
  Inspirację
  Wspaniałą, twórczą i przyjazną atmosferę
  Przestrzeń do tego żeby dalej się rozwijać w Klubie Absolwentów

  Dziękuję Markowi i wspaniałej Grupie, z którą przyszło mi spędzić ten czas 

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry Marto 🙂 bardzo dziękuję za udział w kursie. Cieszę się, że to dobrze spędzony czas. Serdecznie zapraszam na spotkania Fotograficznego Klubu Absolwentów. Najbliższe już 20 kwietnia. Pozdrawiam. Marek

   Odpowiedz
 49. Mateusz

  Pozostaje mi dołączyć do innych narzekających 😉 Szkoda, że kurs tak daleko.
  Pracując do 16 lub 17 nie ma szans dostać się z Opola, a potem jeszcze wrócić tak, żeby rano wstać do pracy, a nawet, gdyby szanse były, to same dojazdy kosztowały by więcej, niż kurs.

  Odpowiedz
 50. Ewa

  Ciekawy taki kurs, ale niestety za daleko mieszkam :(. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 51. Lirris

  Ja też mam trochę daleko do Warszawy i brak powrotu w tych godzinach szkoda że nie ma tego kursu w Kielcach tu mam większe możliwości i jeszcze jakby w weekendy był to już by była bajka 🙂

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, na moje kursy docierają osoby z Kielc, Łomży, Olsztyna itp. Po prostu dla chcącego nic trudnego :0 Pozdrawiam. Marek

   Odpowiedz
 52. Tomasz

  Witam , szkoda że tak daleko z Żywca do Warszawy prawie 400 km – 4 godziny jazdy w pojedynkę samochodem można ale pracuję do 17 żal po prostu żal .

  Odpowiedz
 53. Adam

  Niestety ten kurs to narkotyk. W pozytywnym znaczeniu 🙂 minął już jeden wtorek bez prowadzącego, aparatu w rękach, rozmów o fotografii i innych kursantów.
  Kurs był takim, jaki sobie wyobrażałem, przyjazny, z fantastyczną atmosferą, dużą wiedzą prowadzącego, z zadaniami, z pracą domową i poszukiwaniem własnej drogi, do tego by nauczyć się widzieć świat a nie tylko go oglądać.
  Dla tych wszystkich, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji oglądając własne, świadomie zrobione zdjęcia to miejsce idealne.
  Polecam
  Adam

  Odpowiedz
 54. Kasia

  Właśnie w tym tygodniu ukończyłam kurs dla początkujących i już mi czegoś brakuje. Nie ma pracy domowej, nad którą trzeba się zastanowić i którą trzeba przemyśleć, a potem rzecz jasna zrobić. Nie będzie już wtorkowego spotkania. Na szczęście jest jeszcze FKA, dzięki któremu nadal będzie można rozwijać swoją pasję.

  Ten kurs zdecydowanie nauczył mnie widzieć. Teraz, nawet idąc do pracy po pozornie nieciekawej okolicy, co i rusz dostrzegam coś ciekawego, jakiś intrygujący temat do sfotografowania. Z pewnością też zapiszę się na wyższy poziom kursu.

  Odpowiedz
 55. Kinga

  Nie znalazłam żadnej wzmianki o tym, czy po kursie otrzymuje się certyfikat czy dyplom uznawany przez pracodawców i urzędników za poświadczenie zdobytych umiejętności?

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Nie wiem jakiś certyfikatów oczekują pracodawcy ale moje kursy nie są szkołą zawodową.
   Są z pewnością czym więcej!
   Pozdrawiam
   Marek

   Odpowiedz
 56. Ela

  🙂
  Aż żałuję ,że do Warszawy mam tak daleko na Pana kurs

  Odpowiedz
 57. Monika

  Åšwiatło widzę 🙂
  Panie Marku, bardzo dziękuję!!! Mój aparat w końcu przestał mi przeszkadzać robić dobre zdjęcia!

  Pozdrawiam,

  Odpowiedz
  • Ewa Drążek

   Kurs absolutnie polecam, profesjonalista skupiony nie tylko na zdjęciach, ale i wyjaśnieniu wszelkich aspektów związanych z podstawami fotografowania: od aparatu, poprzez kompozycję, światło, techniki fotografowania. Za tydzień mam z grupą ostatnie zajęcia (nr 10) i w całości jestem z kursu bardzo zadowolona…wyszłam od zdjęć smartfonem i robię już teraz aparatem. Kurs absolutnie dopracowany w każdym calu, przejrzysty, bardzo dużo się nauczyłam… będę robiła teraz bardziej świadome zdjęcia. Już teraz chcę bardzo podziękować…fantastyczna mobilizacja do robienia zdjęć… czekałam na każdy poniedziałek, co będzie ciekawego i jakie zdjęcia grupy zobaczę…bardzo, bardzo dziękuję…pozdrawiam Marku i do zobaczenia

   Odpowiedz
 58. Iwona

  POLECAM!!!
  Marek posiada niesamowity dar przekazywania swojej wiedzy. Tak bardzo zaraził mnie swoją pasją, że zapisałam się na kurs dla średniozaawansowanych :).

  Odpowiedz
 59. Małgosia Kol.

  Ten kurs to BAJKA
  To nie tylko kurs, to BAJKA autorstwa znakomitego Fotografa i Nauczyciela Fotografii- MARKA.

  Merytoryka, dydaktyka, ARTYZM.
  Pełny profesjonalizm, miła atmosfera. Indywidualne podejście.

  Myślę, że pod tą opinią podpisaliby się wszyscy uczestnicy ostatniego kursu

  Dziękuję Ci Marku:)

  Odpowiedz
 60. Marek Dąbrowski

  Widzę inaczej
  Żona i ja byliśmy na wszystkich zajęciach i wszystkich plenerach uważamy że dobrze zainwestowaliśmy w siebie MAREK jest artystą ale talent dydaktyczny też posiada. Utrwalimy to co nam przekazał i napewno wrócimy do Marka na wyższy poziom wtajemniczenia.PROgram kursu tak realizowany że dużo wiedzy można było było praktycznie sprawdzić i utrwalić na przyszłość. DUża przyjemność wszystkim polecam

  Odpowiedz
 61. MONIKA

  PIĘKNO WIDZIANE INNYMI OCZAMI! Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM KURS FOTOGRAFII PROWADZONY PRZEZ MARKA. JEST TO IDEALNA OSOBA KTĄRA ZAPROWADZI CIĘ W ŚWIAT FOTOGRAFII I SPRAWI, ŻE ZACZNIESZ INACZEJ POSTRZEGAĆ ŚWIAT.
  JEST TO NIESAMOWITE JAK NASZE ZMYSŁY MOGĄ SIĘ ZMIENIĆ W PRZCIĄGU TRZECH MIESIĘCY TRWANIA KURSU . WIEDZA KTĄRĄ ZDOBĘDZIEMY JEST NIEZBĘDNA W WYKONYWANIU PIĘKNYCH FOTOLITOGRAFII. OPRÓCZ WIEDZY POTRZEBĘ JEST RÓWNIEŻ DOŚWIADCZENIE! TO ONE SPRAWI, ŻE STANIEMY SIĘ LEPSZYMI FOTOGRAFIAMI. JAK TO MAREK MAWIA (NIE ZACYTUJE, ALE POSTARAM SIĘ PRZEKAZAĆ SENS Wypowiedzi) NIEWAŻNE JEST MIEJSCE W KTÓRYM SIĘ ZNAJDUJEMY. NIEWAŻNE CZY JESTEŚMY NA WŁWŁASNYM PODWÓRKO CZY NA EGZOTYCZNEJ PLAŻY. JEŚLI NIE PRZEĆWICZYMY POTENCJI NASZEGO APARATU W KAŻDEJ SYTUACJI I NIE WYPRACUJEMY SOBIE PEWNYCH ŚCIEŻEK POSTĘPOWANIA TO NASZE ZDJĘCIA BĘDĄ MARNE! PIĘKNY KRAJOBRAZ NIE SPRAWI, ŻE NASZE ZDJĘCIE BĘDZIE OSTRE, DOBRZE WYKADROWANE I DO TEGO BĘDZIE CZYTELNE. WIEM TO JUŻ SAMA PO SOBIE!
  CUDOWNĄ RZECZĄ W MOIM PRZEKONANIU SĄ PRACE DOMOWE ZADAWANE PRZEZ MARKA. TO DZIĘKI NIMI MAMY SZANSE ZDOBYĆ CHOĆ TROCHĘ DOŚWIADCZENIA I MALUTKIMI KROKAMI DĄŻYĆ DO DOSKONAŁOŚCI.

  POLECAM WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM! SUPER!

  Odpowiedz
 62. Mariusz

  Z czystym sumieniem Polecam!
  Kurs w 100% spełnił moje oczekiwania i był dokładnie tym co autor kursu o nim napisał – ciekawy i solidny. Dużym plusem były plenery wyjazdowe oraz prace domowe, które były skrupulatnie omawiane przez Marka. Do tego dodać bardzo miłą, przyjazną atmosferę zajęć, sensownie dostosowaną ilość osób w grupie i doskonały efekt murowany. Już teraz wiem, że wybiorę się na kolejny etap w przyszłym roku 🙂

  Odpowiedz
 63. Artur

  Prezent
  Tak, tak … kurs dla początkujących to był zdecydowanie jeden z najbardziej udanych prezentów ostatnich lat, który otrzymałem na swoje urodziny. Te zajęcia otwierają oczy i uświadamiają każdemu, kto dotknął aparatu i pstrykał fotki, bezmiar jego niewiedzy 🙂 A tak na serio, bardzo dobre zajęcia, dużo wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej, podanej w bardzo zjadliwej formie. Zdecydowanie polecam każdemu, kto chce zarazić się fotografią cyfrową. Ja wpadłem jak przysłowiowa śliwka w kompot i będę robił wszystko, aby ten rozpalony płomyk pasji nie zgasł. Z pewnością wybiorę się na kolejny poziom kursu … ale to pewnie za rok. A teraz postaram się robić zdjęcia zamiast fotek. Może kiedyś przyjdzie czas na fotografie?

  Odpowiedz
 64. Ewa

  Taki…
  kurs na paewno jest ciekawy 🙂

  Odpowiedz
 65. Zbyszek

  ” Naprawdę warto.”
  Zdecydowanie polecam. 100% profesjonalizmu i pasji. Fantastyczna bezpośrednia atmosfera i ogrom wiedzy przekazywany w logiczny, zrozumiały dla każdego sposób. Szkoda że mój kurs już się zakończył. Dziękuję Ci Marku.

  Odpowiedz
 66. Marcin

  … długa decyzja …
  … długo chodziła za mną decyzja o zapisaniu się na jakiś kurs fotograficzny – jakiś dlatego, że i tak nie bardzo wierzyłem, że krótki kurs może coś mi dać. Dodatkowo mnogość ofert w internecie nie zachęcała mnie do wyboru. W końcu pewnego dnia postanowiłem jeszcze raz przeszukać google i Marek był pierwszym człowiekiem do którego zadzwoniłem by chwilę porozmawiać – i to był STRZAŁ W 10.. Kurs ten łączy wiedzę teoretyczną z praktycznym wykorzystaniem aparatu w domu i podczas plenerów – Marek przestawia wszystko bardzo obrazowo i z anielską cierpliwością … Każda godzina przybliżała mnie do fotografii i to na pewno najlepsza moja inwestycja w edukację w ostatnim czasie – także PO PROSTU GORÓCO POLECAM – BO WARTO.

  Odpowiedz
 67. Sylwia

  WARTO!!
  Właśnie ukończyłam kurs Pana Marka Waśkiel. Jeśli ktokolwiek jeszcze waha się, czy ten kurs będzie najlepszy, to mogę napisać: "Nie szukaj, będzie!". Największym atutem kursu, jest osoba, która go prowadzi. Niezwykle zorganizowany, pasjonat, człowiek który żyje fotografią i służy pomocą. Atmosfera na kursie jest niesamowita, wzruszyłam się na ostatnich zajęciach. To wszystko dzięki prowadzącemu. Merytoryka kursu nie zostawia nic do życzenia. Czekam na kurs dla średniozaawansowanych, już nie mogę się doczekać!! POLECAM, POLECAM, POLECAM!!

  Odpowiedz
 68. Anonim

  szkolenia
  Panie Marku,poniewaz chyba jak można wywnioskować z w/w wypowiedzi.Zapotrzebowanie na na wiedzę tego typu jest delikatnie mówiąc duże.Jedno co blokuje- to wielu z nas pokonanie odległości i zarezerwowania sobie czasu na wyjazd do Stolicy.A gdyby tak próbować tworzyć filie?? Proszę badż prosimy o przeanalizowanie tematu a nuż!!Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkiego najlepszego z okazji Åšwiat i Nowego ROKU oraz rozwoju działalności. Zb.Jonczyk Częstochowa

  Odpowiedz
 69. Maja

  zazdroszczę uczestnikom
  żałuję, że nie mam możliwosci skorzystania z tego szkolenia….:(

  Odpowiedz
 70. Magda

  gorąco polecam
  Kurs jest świetnie przygotowany,dużo ćwiczeń praktycznych i przede wszystkim rozmowy o wykonanych zdjęciach. Nie są to tylko suche informacje,na kursie uczymy się jak patrzeć, aby widzieć ;)Motywuje do działania, a plenery super!

  Odpowiedz
 71. Dorota

  Kilka więcej plusów…
  Podpisuje się pod wszystkimi opiniami kolegów i koleżanek, ale chciałabym dodać jeszcze kilka słów. Marek jest do kursów przygotowany metodologicznie, jest nie tylko wspaniałym fotografem, ale i wykładowcą, dzieli się wiedzą, a to jest nam amatorom bardzo potrzebne. Wykłady są uporządkowane, systematycznie rozwijają wiedzę. Kursanci mają dostęp do materiałów z zajęć w formie prezentacji, gdzie wszystko jest czarno na białym, są prace domowe, które mobilizują do przećwiczenia poznanych zagadnień. Wystarczy tylko słuchać i korzystać, korzystać. Dzięki Marku:)

  Odpowiedz
 72. Marcin

  Same plusy
  Według mnie najważniejsze na kursie to dobry program i prowadzący poświęcający uwagę uczestnikom. To wszystko znalazłem na kursie Marka i muszę przyznać, że w porównaniu do innych kursów, na które \"na wszelki wypadek\" wybrałem się, kurs Marka był absolutnie bezkonkurencyjny. Kurs jest uniwersalny ale też kompletny. Najbardziej rozwijające indywidualnie są oczywiście plenery i ćwiczenia. Po kursie otwierają się unikalne możliwości kontynuowania prac foto pod okiem Marka – świetnego edukatora i organizatora wypraw i warsztatów fotograficznych.

  Odpowiedz
 73. Marcin

  Same plusy
  Według mnie najważniejsze na kursie to dobry program i prowadzący poświęcający uwagę uczestnikom. To wszystko znalazłem na kursie Marka i muszę przyznać, że w porównaniu do innych kursów, na które \\\”na wszelki wypadek\\\” wybrałem się, kurs Marka był absolutnie bezkonkurencyjny. Kurs jest uniwersalny ale też kompletny. Najbardziej rozwijające indywidualnie są oczywiście plenery i ćwiczenia. Po kursie otwierają się unikalne możliwości kontynuowania prac foto pod okiem Marka – świetnego edukatora i organizatora wypraw i warsztatów fotograficznych.

  Odpowiedz
 74. Paweł

  Pasja i profesjonalizm
  Te dwa słowa moim zdaniem najlepiej charakteryzują kurs prowadzony przez Marka. Praktyczna wiedza przekazywana jest niezwykle jasno i logicznie tak że wszystko „staje” się proste i zrozumiałe. Do tego dochodzi pasja którą Marek potrafi zarazić każdego i okazuje się że potrafimy robić bardzo fajne i ciekawe zdjęcia. Fantastyczna atmosfera spotkań kursowych dopełnia całości. I na koniec to co moim zdaniem jest niezwykle ważne i cenne. Po ukończeniu kursu, pełni wiedzy z rozbudzonymi ambicjami nie zostajemy sami. Oferowana jest nam możliwość uczestniczenia w spotkaniach Fotograficznego Klubu Absolwentów. A co dalej ? No cóż najpierw trzeba ukończyć kurs. Magiczny Åšwiat Fotografii będzie dostępny dla każdego. Polecam.

  Odpowiedz
 75. Joanna

  Przygoda
  Kurs fotografii skończony u Ciebie Marku, to właściwie przygoda, która nie ma już końca. Pasjonujące doświadczenie, które zmienia spojrzenie na świat. Twój kurs jest perfekcyjnie przygotowany, dla każdego jest w nim miejsce.

  Odpowiedz
 76. Matylda

  Warto
  Dla mnie najmocniejszą stroną kursu był jego praktyczny charakter. Nie znasz swojego aparatu? Tutaj go poznasz. Nie wiesz jakie parametry w nim ustawić? Po wykonaniu licznych prac domowych i odbyciu kilku plenerów uznasz, że nie jest to takie trudne. A na koniec Twoje zdjęcia z wakacji okażą się znacznie lepsze od tych sprzed kursu. Trzeba też wspomnieć, że dużym plusem tego szkolenia jest znakomita atmosfera jaka panuje na zajęciach i plenerach. Dlatego podsumuję jednym słowem – warto!

  Odpowiedz
 77. Ania

  Wiedza i czucie przez \’szkiełko\’ i \’oko\’
  Uczy nie tylko patrzeć, ale także widzieć. A dodatkową przyjemnością z kursu jest odkrywanie w sobie obserwatora (o umiejętności kultury oceny innych nie wspominając). Tyle zaskakujących odkryć, nowej wiedzy i technika, która nagle przychodzi! Nieocenionym efektem kursów Marka jest także… chęć dalszego robienia zdjęć. Bo Marek dzieli się swoją pasją i w tylko sobie właściwy, naturalny sposób rozpala ją w innych. Dlatego większość zostaje z nim na dużo, dużo dłużej robić razem zdjęcia i uczestniczyć w \’podróży z fotografią\’. Szkoła, ani kurs to na pewno nie jest. Coś znacznie więcej…

  Odpowiedz
 78. Marek

  Zdecydowanie tak !
  Jeśli interesuje Cię fotografia i chcesz zglębić sztukę utrwalania postaci, detali, miejsc, widoków itp. gorąco polecam kurs Marka Waśkiela !. Zachęcam tym bardziej, że sposób prowadzenia wykładów, liczne zadania domowe (ćwiczenia) jak i atmosfera panująca podczas kursu w pełni pozwala na przyswajanie sobie wiedzy nabytej w czasie zajęć teoretycznych jak i praktycznych (plenerów). Kurs jest dodatkowym źródłem wiedzy nie tylko dla początkujących ale i tych średnio zaawansowanych. Gorąco polecam – absolwent kuru.

  Odpowiedz
  • Grzegorz

   Mogę polecić.
   Przyjemna atmosfera i sporo wiedzy przekazanej w przystępny i profesjonalny sposób.

   Odpowiedz
 79. Agnieszka

  Polecam …
  Wszystkim niezdecydowanym polecam kurs Marka Waśkiela. To świetne żródło wiedzy dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w fotografii i uporządkowanie wiedzy dla tych bardziej zaawansowanych. Atmosfera na kursie, zadania domowe, słynne już na całą Warszawę plenery 🙂 oraz FKA to dodatkowy bonus tego kursu!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 26 grudnia 2022

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.