Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Kurs Fotografii dla początkujących

utworzone przez | sty 20, 2022 | Warsztaty Fotograficzne | 83 Komentarze

👉 Nie masz czasu, sił i ochoty, aby samemu zgłębiać skomplikowane instrukcje aparatów i podręczniki fotografii?

👉 Potrzebujesz, aby dobry i cierpliwy nauczyciel osobiście przeprowadził Cię przez tajniki fotografowania i udzielił fachowych wskazówek?

👉 Chcesz spotykać się z pasjonatami fotografii podobnymi do Ciebie? 

Jesteś we właściwym miejscu!

Zapraszam na kurs fotografii dla początkujących. Nauczę Cię nie tylko obsługi Twego aparatu.  Już podczas kursu zaczniesz robić efektowne zdjęcia, zgodne z Twoimi pomysłami. Kurs jest intensywny i bardzo skuteczny.

Obraz przedstawiający internetowy kurs fotografii dla początkujących.

 

Rusza kolejna edycja znakomitego 👍 kursu fotografii dla Absolutnie Początkujących.
Rozpocznij wspaniałą przygodę z fotografią. 
Zapisz się już dziś

 

Będziesz uczyć się wspólnie z osobami o podobnych zainteresowaniach, w miłej i spokojnej atmosferze. Bez pośpiechu, w tempie, które zapewnia osiągnięcie wspaniałych wyników. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od 19.00 do 21.00

Zrobisz piękne portrety swoim bliskim – rodzinie, dzieciom, znajomym. Przygotujesz ciekawą relację z urlopu, wakacji lub dalekiej wyprawy. Wspaniale sfotografujesz pejzaże i zrobisz fantastyczne zdjęcia zwierzętom i makro.

Tak! Kurs przeznaczony jest dla absolutnych amatorów,
rozpoczynających przygodę z fotografią.

Dobry nauczyciel, miła atmosfera, skuteczna nauka!

Moim celem jest to, by po 10 tygodniach kursu, fotografia stała się Twoją pasją, a fotografowanie zaczęło sprawiać Ci wielką radość! Zajęcia od lat cieszą się ogromną popularnością. Warto zapisać się na nową edycję, ponieważ teraz są jeszcze wolne miejsca 🙂 , które bardzo szybko się wyczerpują. Zapisz się już dziś, formularz jest na dole strony!

Rewelacyjny kurs dla początkujących! Świetna, twórcza atmosfera. Konkretnie, fachowo i praktycznie. Spory zastrzyk cennych wiadomości. Szczerze polecam. Zajęcia z Panem Markiem pomogły mi uporządkować wiedzę oraz zmienić sposób postrzegania.

Sylwia

 ↑ Kurs fotografii w graficznej pigułce 🙂

TRWAJĄ ZAPISY 
DO EDYCJI KWIECIEŃ – CZERWIEC 2022

KURS W FORMIE SPOTKAŃ INTERAKTYWNYCH SPOTKAŃ ONLINE
Spotykamy się na zajęciach online
poprzez platformę do pracy zdalnej

za pośrednictwem Internetu
(przeglądarka internetowa plus łącze internetowe)
oraz na 2 plenerach

Start: 4 kwietnia 2022 grupa zajęcia w Poniedziałek
wolnych miejsc w tej grupie: 9

Start: 5 kwietnia 2022 grupa zajęcia we Wtorek
wolnych miejsc w tej grupie: 8

Start: 6 kwietnia 2022 grupa zajęcia we Wtorek
wolnych miejsc w tej grupie: 8

Zapraszam na kurs. Zapisz się 🙂
Proszę wypełnij i prześlij ten formularz:

https://waskiel.pl/kwestionariusz_04_06_22.doc

:: Kurs Fotografii cena: 970 zł ::
wystawiane są rachunki na wszystkie wpłaty.
Wpłaty są w dwóch ratach.

Liczba miejsc w każdej grupie: 10

Możesz zapisać się też przez
formularz elektroniczny na stronie: 

👉 https://waskiel.pl/internetowa-szkola-fotografii/
 

Jaki jest mój kurs fotografii

Podczas pandemii doskonale sprawdziła się formuła spotkań online. Możliwości platform do zdalnej nauki i pracy są coraz większe i dlatego taka forma zajęć jest obecnie podstawą kursowych spotkań. Wzbogacona jest o dwa wspólne plenery ale osoby np. spoza Warszawy nie mogące uczestniczyć bezpośrednio w plenerze otrzymają film video z plenerowymi informacjami i wskazówkami i mogą przeprowadzić swoje sesje w dowolnym miejscu, blisko swego domu. Wszystkie efekty naszych działań są potem omawiane w czasie wspólnego spotkania – także online.

Ciekawy i skuteczny. Cały kurs trwa 10 tygodni. Zajęcia wykładowe i ćwiczenia odbywają się raz w tygodniu – późnym wieczorem od 19.00 do 21.00. Do połączenia możesz wykorzystać przeglądarkę internetową albo smartfona.  Mamy także 2 plenery: plener zdjęć nocnych na Starym Mieście w Warszawie oraz całodniowy w okolicach Zalesia Górnego.  Osoby nie mogące uczestniczyć bezpośrednio w plenerze np. spoza Warszawy otrzymają film video z plenerowymi informacjami i wskazówkami i mogą przeprowadzić swoje sesje w dowolnym miejscu, blisko swego domu.  

Nie śpieszę się i nie pędzę. Zawsze mam czas, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i problemy. Prowadząc kursy od kilkunastu lat, dokładnie wiem, jakie są potrzeby uczestników. Kurs jest zgrabnym połączeniem mnóstwa praktyki z niezbędną ilością teorii. Świetnie odnajdziesz się w gronie pasjonatów podobnych do Ciebie.

:: Dla kogo jest ten kurs fotografii?

Ten kurs fotografii jest dla absolutnie początkujących i fotoamatorów, chcących uporządkować swoją wiedzę. W grupie są osoby w wieku od dwudziestu kilku do pięćdziesięciu kilku lat i wszystkie łączy chęć poznania fotografii i zasad obsługi aparatu. Bez pośpiechu, w spokojnej atmosferze, uczymy się jak świadomie wykonywać zdjęcia, o których do tej pory jedynie marzyłeś.

Czego się nauczysz na kursie

Na kursie poznasz swój aparat i obiektywy oraz ich możliwości. Nauczę Cię, jak skutecznie wykorzystać moc zawartą w lustrzankach i bezlusterkowcach. Nauczysz się kluczowych zasad kompozycji oraz dowiesz się w jaki sposób pobudzić swoją kreatywność.

Zaczniesz robić piękne portrety swoim bliskim – rodzinie, dzieciom, znajomym. Poznasz sposoby na przygotowanie ciekawej relacji z urlopu, wakacji lub dalekiej wyprawy. Nauczysz się, jak fotografować pejzaże i robić dobre zdjęcia makro.

:: Odkryjesz świat wokół Ciebie

Mój kurs zachęci Cię do samodzielnego robienia zdjęć. Co tydzień będziesz realizował nowe fotograficzne zadanie, w formie pracy domowej. Zadania te pomogą Ci w lepszym obserwowaniu świata. Zauważysz, jak wiele atrakcyjnych tematów masz wokół siebie i jaką radość może sprawić Ci ich rejestrowanie. Zdjęcia są omawiane podczas zajęć i możesz wówczas porównać sposób fotografowania tego samego tematu przez inne osoby. Bardzo pouczająca część kursu.

Uczę poszukiwania świetnych kadrów tuż obok siebie, które są w domu, w pracy i na swojej ulicy. Nie potrzebujesz wielkich wypraw, aby nauczyć się znakomitego fotografowania. Zaczniesz robić zdjęcia w swoim domu, na swojej ulicy, podczas spacerów i spotkań ze znajomymi. Zadziwisz się wspaniałymi efektami.

Już podczas kursu zaczniesz robić efektowne zdjęcia, zgodne z Twoimi pomysłami.

:: Wrażliwość na świat i światło

Chciałbym przekazać Ci dużą dawkę wiedzy, ale moim podstawowym zadaniem jest pobudzenie Twojej wrażliwości na piękno, światło, kolor czy temat zdjęcia. Nauczę Cię dostrzegania pozornie banalnych sytuacji i spraw, które mogą stać się wspaniałym tematem Twojego zdjęcia.

Obserwowanie szybkich postępów kursantów, zawsze sprawia mi niezwykła radość. Uczestnicy otwierają się na niezwykłość otaczającego ich świata. Uczę szukania rewelacyjnych tematów bardzo blisko siebie.

:: Poznaj tajniki fotografii, aby robić Piękne Zdjęcia!

Pamiętaj ma czas dla Ciebie ponieważ uczymy się w małych grupach (około 12 osób). Kurs trwa 10 tygodni i zawsze jest czas, by z każdym powtórzyć i wyjaśnić niezrozumiałe terminy lub sposoby pracy z aparatem. Mam też czas, by porozmawiać o Twoich zdjęciach czyli co w nich jest dobre, a co należy poprawić.

:: Dużo fotografujemy i rozmawiamy o zdjęciach

Masz dużo okazji do fotografowania na przykład podczas prac domowych i na plenerach. Wówczas wiedzę teoretyczną łączymy z praktyką. Nauka fotografii bez możliwości fotografowania oraz sprawdzania postępów, prowadzona na innych weekendowych kursach, jest niczym nauka pływania w basenie bez wody!

Czy o taką bezużyteczną umiejętność Ci chodzi? Po moim kursie zrozumiesz, jak pięknym oraz radosnym zajęciem jest świadome fotografowanie, którym jest uzyskiwanie na zdjęciach dokładnie tego, co sobie wymyśliłeś.

Praktyka jest podstawą moich działań dlatego mamy 2 plenery i mnóstwo czasu na rozmowy.

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce na kolejnej edycji – pisząc do mnie maila!

prezencik_23
Ten kurs fotografii jest rewelacyjnym prezentem!

Pragniesz podarować swoim bliskim coś niezwykłego z okazji urodzin, rocznicy ślubu lub na Gwiazdkę? Nie wahaj się! Mój kurs fotografii jest świetnym wyborem. Potwierdzają to wszyscy obdarowani!

Zapisz się na kurs przesyłając ten formularz:

https://waskiel.pl/kwestionariusz_04_06_22.doc

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila: marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

Opiekun i wykładowca:
MAREK WAŚKIEL – fotografik i obieżyświat. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej.

https://www.instagram.com/marek.waskiel/

83 komentarze

 1. Kamila

  Już wiem że to nie ostatni kurs z Panem Markiem 🙂
  Najpiękniejsze co wyniosłam z zajęć jest to, że pokochałam swoją pasję jeszcze bardziej!

  Odpowiedz
 2. Janusz Korpa

  Ten tydzień, a i zapewne kolejne spędzę na „home office”. Biurko, na nim laptop, komórka i … moja lustrzanka. Telekonferencje, rozmowy telefoniczne, a ja przy okazji obserwuję świat przez okno. Patrzę jak pobliskie drzewa i bloki oświetla światło poranka i zmierzchu. Obserwuję bryły, światło, cienie, kolory ciepłe, zimne i strzelam zdjęcie. Aaaa nieostre…, już w uszach słyszę lekko ironiczny komentarz Marka. Tak, te komentarze uwielbiałem, bardzo wyważone, spokojne, ale idealnie w punkt. Taka wyrafinowana szpila w zad, żeby się zastanowić. Gdyby nie zajęcia z Markiem, to lustrzanka pewnie nie leżałaby na biurku. Była zarezerwowana na podróże, no bo co ciekawego można uwiecznić koło domu. Pewnie też najpierw zrobiłbym zdjęcie, a potem sprawdził jak wyszło. No właśnie, nie wyjdzie ani lepiej, ani inaczej, niż widzę na wyświetlaczu,.Tak, tak! Myślałem, że prawdziwy fotograf używa tylko wizjera. Marek nauczył mnie jak korzystać z wyświetlacza. I innych funkcji aparatu, który mam od kilku lat. Po 9 zajęciach i 2 warsztatach wiem o nim dużo, dużo więcej. No i finalnie zupełnie inaczej patrzę na uwieczniony obraz, choć nadal moja Żona czasem komentuje: „no przecież Marek ci mówił, a ty znowu centrum i centrum”… Z czystym sumieniem polecam!

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, Bardzo dziękuję 🙂 jaka łada opowieść 🙂 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 3. Kinga

  Chcę bardzo podziękować za kurs Markowi. W skondensowanej dawce znalazło się maksimum informacji, bez jakiegokolwiek tzw. „lania wody”. Czysta wiedza, mnóstwo przykładów, bardzo ciekawe prace domowe oraz plenery. Jestem bardzo zaskoczona wiedzą teoretyczną i praktyczną, jaką wyniosłam po ukończeniu kursu. Marku , jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia 🙂

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, serdecznie dziękuję i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 4. Paweł Sałański

  O kursie u Marka Waśkiela dowiedziałem się od mojej znajomej, która uczęszczała również na kurs prowadzony przez Marka. Jako, że do tej pory uczyłem się robienia zdjęć głównie z książek o fotografii to pójście na kurs było zderzeniem z profesjonalizmem robienia zdjęć. Już od pierwszych zajęć można było zobaczyć, że Marek jest pasjonatem fotografii i ma umiejętność przekazywania swojej wiedzy innym tak, że po każdych zajęciach wychodziłem coraz bardziej przekonany, że to była bardzo dobra decyzja o pójściu na ten kurs. Prócz samej teorii, zajęcia były też prowadzone z praktycznym wykorzystaniem omawianych tematów oraz obsługi aparatu. Kurs ten pozwolił mi na zobaczenie nad czym powinienem popracować oraz jeszcze bardziej poznałem możliwości swojego aparatu co zaowocowało lepszej jakości zdjęciami. Bardzo mi się podobały plenery, gdzie mogłem w praktyczny sposób wykorzystywać zdobytą wiedzę na wykładach. Dzięki uczęszczaniu na zajęcia mogłem również wyjść z utartych schematów tematycznych zdjęć i spróbowania robienia innego typu zdjęć oraz poznać nowe techniki. Jak chcesz naprawdę poznać aparat i nauczyć się robienia zdjęć to mogę śmiało polecić kurs prowadzony przez Marka Waśkiela!

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, serdecznie dziękuję i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 5. Kinga

  Witam,
  Polecam kurs dla początkujących. Prowadzony on jest przez wspaniałą osobę, która chce zarazić swoją pasją osoby przychodzące na kurs. Kurs jest prowadzony wspaniałe, świetne materiały, cudowne plenery a przede wszystkim ocena wykonanych zadań, która prowadzi do zwracania uwagi na błędy, które my jako początkujące osoby popełniamy i na które nie zwracamy uwagę. Już mi tych zajęć brakuje.
  Fajnie jest też spotkać osoby, które mają to samą pasję.
  Z czystym sumieniem polecam.
  Pozdrawiam Marka oraz grupę początkującą, która z przyczyn od nas niezależnych musiała skrócić kurs.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, bardzo serdecznie dziękuję 🙂 Do miłego zobaczenia. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 6. Iwona Floryn

  Mogę się podpisać pod wszystkimi opiniami o wykładowcy Marku Waśkielu i jego kursie. Szukając kursu fotografii, trafiłam na blog i vlog Marka Waśkiela. Były tak ciekawe, ze postanowiłam zapisać się na kurs. To były najlepiej zainwestowane w siebie pieniądze. Wszystkim poszukującym polecam ten kurs. Prowadzący jest pasjonatem fotografii, wspaniałym pedagogiem, doskonale zorganizowanym i uporządkowanym. Jednak to, co najważniejsze to fakt że posiadając ogromną wiedzę i doświadczenie z dziedziny fotografowania, posiada także rzadka umiejętność dzielenia się tą wiedzą. Idąc na kurs nie znałam podstawowych pojęć. W czasie kursu nauczyłam się obsługi swojego aparatu, przyswoiłam podstawowa wiedzę z dziedziny fotografowania podaną w sposób prosty i zrozumiały. Zachęcił mnie także do dalszego pogłębiania tej wiedzy. Zorganizowane plenery i zadania domowe to szalenie rozwijające umiejętności praktyczne zajęcia. Wiem, że nauczyłam się inaczej patrzeć na świat wokoło, na każdy jego największy i najdrobniejszy element. I jeszcze jedno – odległość od Warszawy nie jest przeszkodą – jedna z uczestniczek mojego kursu przyjechała z Londynu. Podsumowując – to najlepszy kurs fotografii na wielu poziomach. Bardzo dziękuję Marku 🙂

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dziękuję bardzo 🙂 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 7. Monika

  Miło, twórczo, i z przytupem. Plenery pomimo wirusowego ZOSTAŃWDOMU udało się częściowo odbyć z rewelacyjnymi osiągnięciami. Marek Waśkiel bardzo konkretnie uporządkował mi świat „fotograficznego punktu widzenia”. Uporządkował wiedzę i jej zastosowanie. Pomimo Wirusowego szaleństwa właśnie zastanawiam się nad dalszym kształceniem się pod okiem Marka.
  Kurs dostałam w prezencie od Mikołaja i to był najlepszy prezent od lat jaki ofiarowali mi bliscy.
  A najlepsze są PRACE DOMOWE – po prostu kop jaki tam się dostaje, jak widzimy nasze błędy, jak zmieniamy nasze postrzeganie światła i świata to to jest atut tych warsztatów. A hasło „rusz dupę, samo się nie zrobi ” nabiera innego znaczenia .
  Polecam całym serduchem.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Serdecznie dziękuję i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 8. Agnes Agnieszka

  Szkoda że tak daleko bo bym się zapisała

  Odpowiedz
 9. EwaR

  Świetna organizacja kursu, materiały doprowadzone do perfekcji. Jeśli kiedykolwiek ktoś zada mi pytanie- jakiego nauczyciela w życiu będziesz wspominała bo…, będzie to Marek. Bezkompromisowy, merytorycznie doskonały, wrażliwy na bylejakość, szukający doskonałości, spolegliwy dla ambitnych. Teraz, trzymając aparat, zastanawiam się nad dobrym kadrem, czy warto to zapamiętać? Czy będzie to setne zdjęcie na moim laptopie…a może to jedyne, którego jeszcze nie zrobiłam. Marku, dziękuję.

  Odpowiedz
 10. Joanna

  Witam.

  Serdecznie polecam kurs dla początkujących u Marka. Na samym początku kursu umiałam tylko włączyć aparat, który zakupiłam na pierwsze zajęcia. Dziś mam wiedzę, jak robić zdjęcia oraz trochę praktyki ale przede wszystkim mam zamiłowanie. Teraz tylko pozostało robić, robić i robić zdjęcia.
  Ogólnie kurs to dużo wiedzy, wielka frajda i możliwość poznania wspaniałych ludzi.

  Pozdrawiam,
  Asia

  Odpowiedz
  • Marta

   Wspaniałe spędzony czas z profesjonalistą. Po 10 tygodniach zmienia się sposób patrzenia na otaczający świat. Na prawdę Marek sprawia, że robimy lepsze zdjęcia. Super pomysłem są prace domowe. Dodatkowo spotykamy ciekawych ludzi z podobnymi pasjami. Już mi brakuje tych wtorkowych spotkań… Z ręką na sercu polecam ten kurs!

   Odpowiedz
   • Marek Waśkiel

    Dzień dobry, serdecznie dziękuję 🙂 Pozdrawiam!

    Odpowiedz
 11. Sylwia

  Nie będę się powtarzać, wszystko już zostało napisane. Nic dodać, nic ująć 🙂 Kurs podstawowy podsumować mogę jedynie takimi słowami. Marku, bardzo Ci dziękuję!!! Dziękuję za wiedzę jaką mi przekazałeś, za sposób w jaki to robiłeś, za to że na nowo odkryłam w sobie ten specyficzny sposób patrzenia na świat. Do zobaczenia na kolejnym kursie!!!!

  Odpowiedz
 12. Adrian

  Kurs oferuje wszechstronną ale i konkretną wiedzę jak na podstawowy. Jest teoria, sporo praktyki, opisy technicznej budowy aparatu i niebanalne planery grupowe. Dodatkowo można się nauczyć fotograficznych terminów i ważnych pojęć. Czasem może być trudno z zadaniami domowymi ale na tym też polega kurs. Czekam na edycje średniozaawansowaną 🙂

  Odpowiedz
 13. Kasia

  To jest właśnie to :)!
  Pójście na ten kurs to jedna z najlepszych rzeczy jakie dla siebie zrobiłam :). Uwielbiam robić zdjęcia, ale cały czas mi czegoś w nich brakowało. Dzięki Markowi nauczyłam się, że nawet z nie najlepszego sprzętu można dużo wykrzesać i opowiedzieć zdjęciami ciekawą historię. Patrzę teraz inaczej na świat i robię o wiele ciekawsze zdjęcia z wykorzystaniem różnych technik. Wszystkie informacje na kursie podane w fajny i ciekawy sposób, ciekawe plenery i bezcenne wskazówki prowadzącego dają naprawdę pokaźny arsenał do dalszej pracy z aparatem.

  Odpowiedz
 14. Paulina

  Poszłam na kurs, bo po prostu chciałam robić dobre zdjęcia. Nauczyłam się, że aparat jest jedynie narzędziem w moich rękach. Nauczyłam się inaczej patrzeć na świat. Na kolory, faktury , struktury, linie i krzywizny. Ludzi, zwierzęta i przedmioty. I jak to nowe spojrzenie przełożyć na język kadru. Marek potrafi wspaniale wszystko wytłumaczyć i pokazać, jego pasja jest zaraźliwa. Warsztaty, plenery oraz prace domowe stanowiące nie lada wyzwanie. Robienie zdjęć, rozmowy o robieniu zdjęć , rozmowy o zdjęciach już zrobionych. Do tego fantastyczni ludzie z którymi dalej mogę wymieniać opinie w ramach FKA. Kurs to był początek fantastycznej przygody, która nadal trwa.

  Odpowiedz
 15. Jacek

  To wszystko co zostało napisane w poprzednich komentarzach o samym kursie oraz prowadzącym to w 100% prawda więc nie będę się powtarzał. W moim przypadku pierwsze „łau” było zanim jeszcze trafiłem na kurs! Przez przypadek natchnąłem się na stronę Marka w poszukiwaniu jakichś szczegółów związanych z fotografią. Gdy przejrzałem zdjęcia na stronie to w pierwszym momencie powiedziałem sobie – nie to nie jest możliwe żeby robić takie zdjęcia, to pewnie wszystko musi być sprawa Photoshopa. Zacząłem więc nieśmiało spoglądać w stronę wschodzącego i zachodzącego słońca, przesuwających się po niebie chmur czy elementów krajobrazu, które mogłyby stać się tematem zdjęć i odkryłem, że te rzeczy są na wyciągnięcie ręki. Po prostu pędząc przez życie przestałem zwracać uwagę na takie „przyziemne” sprawy.
  Sam kurs świetny a jednym z jego efektów jest zaoszczędzenie mi frustracji. Gdyby nie Marek teraz pewnie kombinowałbym jak znaleźć „wolny grosz” żeby zmienić aparat albo obiektyw bo zapewne nijakie zdjęcia i brak postępów to wina słabego sprzętu a nie mojego warsztatu. Okazuje się, ze ciekawe zdjęcie możemy zrobić sprzętem który mamy a jeśli inwestować to może w pierwszej kolejności w akcesoria o których wpływie na jakość zdjęć nie byliśmy do tej pory świadomi? Jasne, że warto mieć lepszy aparat czy obiektyw ale najpierw trzeba nauczyć się obsługiwać i wykorzystywać to co mamy a przede wszystkim zdobyć solidne podstawy fotografii a ten kurs to moim zdaniem bardzo dobre miejsce aby to osiągnąć. Dziękuje Marku.

  Odpowiedz
 16. Bożena

  Polecam kurs wszystkim, którzy chcą poznać swój aparat a przede wszystkim tym co chca inaczej widziec otaczający ich świat. Marek to świetny fotograf i fantastyczny wykładowca ,ktory ma dar przekazywania wiadomości.Po kursie u Marka aparat staje się twoim prawdziwym przyjacielem i nie możesz się z nim rozstać, inaczej ogladasz na zdjęcia i patrzysz na świat. Atmosfera na kursie rewelacyjna żal było się rozstawać., ale na szceście jest FKA .
  Gorąco polecam kurs!!!!!

  Odpowiedz
 17. Tomek

  Polecam po kursie inaczej patrzy się na świat. Polecam każdemu ktoś miał kiedyś albo ma aparat fotograficzny w ręku.

  Odpowiedz
 18. Radek

  Doskonały kurs! Marek prowadzi zajęcia metodycznie, zawsze jest doskonale przygotowany. Zajęcia sa bardzo ciekawe i wynosi się z nich bardzo dużo. Poza tym Marek jest wymagającą osobą – teoria poparta jest praktyką, a efektu są omawiane co też bardzo pomaga w poznawaniu fotografii. Zdecydowanie polecam! 🙂

  Odpowiedz
 19. Radek

  Marek świetnie prowadzi swoje kursy, są bardzo przemyślane i naprawdę kończy się je inaczej patrząc na świat przez aparat. Tzn ja jeszcze nie skończyłem, ale już inaczej patrzę na scenę 🙂

  Odpowiedz
 20. Michał

  Szkoda ,że takie kurs nie jest bliżej np Kraków albo Katowice. Ale jest tu alternatywa kurs online Pana Marka 🙂 i postaram sie na niego odłożyć 🙂 Bo warto 🙂

  Odpowiedz
 21. Sylwia

  Rewelacyjny kurs dla początkujących! Świetna, twórcza atmosfera. Konkretnie, fachowo i praktycznie. Spory zastrzyk cennych wiadomości. Szczerze polecam. Zajęcia z Panem Markiem pomogły mi uporządkować wiedzę oraz zmienić sposób postrzegania/patrzenia… 🙂

  Odpowiedz
 22. Bartek

  Witam,

  Jestem w zasadzie świeżo po kursie, zakończyłem go kilka tygodni temu wraz z moją grupą (początkujący). Tytułem wstępu powiem tylko, że jestem z natury „samoukiem”, dużo czytam i jak się na coś zafiksuję, wtedy „gruntownie” badam temat- sam. Książki o fotografii, fora, blogi etc. stały się nieodłącznym elementem mojego „wolnego czasu”. Długo się zastanawiałem czy wziąć udział w kursie zorganizowanym przez Marka, czy uczyć się fotografii samemu (kurs znalazłem razem z blogiem podczas „samokształcenia”). Dziś wiem, że był to strzał w dziesiątkę, bo nie wiem ile czasu by mi zajęło dojście samemu do rzeczy, których Marek mnie nauczył lub na które mnie uwrażliwił podczas tych dwóch-trzech miesięcy. To chyba wystarczająca rekomendacja (tak mi się wydaje), a należy dodać jeszcze tylko, że udział w jego zajęciach należał już sam w sobie do przyjemności, bo Marek obdarzony jest talentem pedagogicznym co w połączeniu z profesjonalnym podejściem do swoich zajęć (zawsze przygotowany i obecny na czas), powoduje, że jedyne co mi pozostaje do podziękować mu raz jeszcze za ten wspólnie spędzony czas.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 23. Agnieszka

  Bardzo polecam kurs fotograficzny p. Marka Waśkiela. Prowadzący ma ogromną wiedzę i doświadczenie, co widać na jego przepięknych zdjęciach. Kurs jest prowadzony bardzo profesjonalnie, wiedza jest dawkowana w odpowiedni, nieprzytłaczający sposób. Ja do tej pory nie potrafiłam ogarnąć ISO, przysłony itp., a teraz już wiem jak wszystko działa i wpływa na zdjęcia. Oczywiście poza podstawami, uczymy się ekspozycji, różnych technik, informacji o sprzęcie. To co wyróżnia ten kurs, to to że w ramach ceny są 3 plenery. My mieliśmy jeden w Zalesiu, drugi w Żyrardowie i trzeci nocny na starówce, na których uważam że zrobiłam swoje najlepsze zdjęcia Na każdych zajęciach jest zadawana praca domowa, w postaci zrobienia od 3 do 5 zdj na zadany temat, co bardzo rozwija i kształtuje nowo nabyte umiejętności.

  Reasumując, ja jestem bardzo zadowolona z tego kursu i uważam że były to bardzo dobrze wydane pieniądze. Zapisałam się już na kolejną część:)

  Odpowiedz
 24. Monika

  Polecam! Marek tłumaczy jasno, dokładnie, cierpliwie. Dużą zaletą kursu są plenery oraz zadawane prace domowe. Wreszcie, po wielu latach, zaczęłam korzystać z trybu manualnego mojego aparatu oraz rozumieć jak osiągać pożądane przeze mnie efekty.

  Odpowiedz
 25. Piotr_1969

  Niedawno uczestniczyłem w podstawowym kursie fotografii prowadzonym przez Marka Waśkiela. Atmosfera, profesjonalizm Marka oraz potężna dawka wiedzy fotograficznej wciągnęły mnie na tyle, że od razu musiałem zapisać się na drugi etap warsztatów – dla średnio zaawansowanych. Zdjęcia robię od wielu lat, ale dopiero ten kurs pozwolił mi w pełni zaprzyjaźnić się z moją lustrzanką, poznając jej najważniejsze funkcje i ustawienia manualne. Jednak chyba najistotniejszą rolą tych warsztatów jest zmiana sposobu myślenia i inspiracja do całkiem nowego spojrzenia na fotografowany przez nas świat. Zdecydowanie polecam warsztaty Marka każdemu, kto chce rozwijać swoją pasję, a w efekcie czerpać radość i satysfakcję z wykonywanych przez siebie zdjęć.

  Odpowiedz
 26. Ola

  Gorąco wszystkim polecam udział w kursie. Otrzymasz dużą dawkę wiedzy teoretycznej i jeszcze więcej wiedzy praktycznej. Prace domowe zmuszą cię do wytężonej pracy i rozwijania własnego warsztatu. Plenery pozwolą rozwijać pasję i spojrzeć na otaczający na świat zupełnie z innej perspektywy. A wszystko to w wesołej i sympatycznej atmosferze, którą zapewnia Marek.

  Odpowiedz
 27. Julita

  Jestem świeżo po skończonym kursie podstawowym …….i czuję taki niedosyt….,że za chwilę zaczynam kolejny …dla zaawansowanych 🙂
  Cóż mogę powiedzieć …..niesamowita dawka wiedzy , świetna atmosfera, niezwykle cierpliwy i konkretny nauczyciel 🙂
  Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia czy warto………to niech już przestanie i śmiało zapisuje się na kurs 🙂
  Tylko uwaga……..to uzależnia 😉
  Ja wiem już na pewno, że moja przygoda nie skończy się na kursie dla zaawansowanych……zamierzam co jakiś czas wracać 🙂
  Marku, dziękuję bardzo 🙂

  Odpowiedz
 28. Andrzej

  Szczerze polecam, na początku będzie trochę dekonstrukcji (nasze „świetne zdjęcia” okażą się nieco mniej świetne niż myśleliśmy) a potem solidna porcja fotograficznej teorii i praktyki a nawet powrót do szkoły (prace domowe). Kurs pomaga usystematyzować wiedzę i nabrać dobrych praktyk fotograficznych. Zapomina się o trybie automatycznym, myśli się nad kompozycją i ekspozycją… Po prostu zaczyna się robić inne, lepsze zdjęcia.

  Wiadomo, że najważniejsi są ludzie. Marek ma dar dydaktyczny, tłumaczy jasno, ma duże pokłady cierpliwości (tylko trzeba być punktualnym 😉 i potrafi rozruszać kursantów. Szczerze polecam, nie pożałujecie ani godziny. Będzie twórczo i wesoło.

  Odpowiedz
 29. Bogusia

  Polecam!
  Trzeba to przeżyć, bo dobre rzeczy w życiu wcale nie są takie częste. Kurs to nie tylko konkretna porcja wiedzy na temat fotografowania, ale również solidna dawka bakcyla fotograficznego. Marek zaraża pasją i stwarza niepowtarzalną atmosferę. Rozbudza wyobraźnię fotograficzną i już nigdy nie spojrzycie obojętnie na kolorowe chmury.
  Poza tym, ludzie, których spotkałam na kursie są fantastyczni.

  Odpowiedz
 30. Marek Waśkiel

  Dzień dobry, tak jeszcze są. Zapraszam na zajęcia 🙂 Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 31. Aleksandra

  Witam,

  Czy na Pana kurs można przyjść zupełnie bez żadnego przygotowania ? W posiadaniu mam Canon EOS 80 D ob. 18 – 135 mm. Jednak w tej chwili to dla mnie „czarna magia”, a chciałabym w końcu w pełni z niego korzystać 🙂 Plus czy będzie również wiosenna edycja kursu dla początkujących, a jeśli tak to kiedy ?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry,
   można przyjść z każdym aparatem i powoli nauczyć się jego obsługi.
   Jednak jest to kurs fotografii czyli wielu elementów nie tylko np. zbiorowe czytanie
   instrukcji obsługi i przyglądanie się klawiszom 🙂 potrzebna jest odrobina samodzielności.
   Kurs wiosenny jest w planach – od kwietnia.
   Zachęcam do zaglądania na stronę:
   https://waskiel.pl/kurs.php
   Pozdrawiam
   Marek

   Odpowiedz
 32. Iwona

  Dzień dobry,

  czy istnieje możliwość zmiany godzin kursu na wcześniejsze np, od 18-20?

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, nie ma takiej możliwości. Zaczyna się o 19 i trwa do 21. Zapraszam i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 33. Małgośka

  Z wielką ochotą i przyjemnością bym skorzystała gdyby taki kurs odbywał się np. w soboty. Mieszkając i pracując poza Warszawą trudno się zorganizować w środku tygodnia. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, nie robię kursów podstawowych fotografii w weekend, ponieważ wówczas są plenery kursów, które odbywają się w dni powszednie 🙂 Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 34. mjkl

  Panie Marku, a czy jest sens uczestnictwa w kursie, jeśli nie posiada się lustrzanki lub bezlusterkowca z wymiennymi obiektywami, a jedynie tzw. megazoom, czyli tzw. zaawansowany kompakt w którym wszystko można ustawić ręcznie? Wiadomo, że pewnych efektów takim aparatem nie można osiągnąć, a jakość zdjęć jest przeciętna.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, na kurs warto przyjść z każdym aparatem. Nie ma to większego znaczenia. Po prostu napisałem o tych, które wraz z właścicielami najczęściej pojawiają się na kursie. Zapraszam na zajęcia! Pozdrawiam. Marek

   Odpowiedz
 35. Mirka

  Profesjonalny kurs od podstaw, dla każdego, kto chce nauczyć się fotografować świadomie, kto chce mieć wpływ na swoje zdjęcia. Zapomnij o trybie AUTO, wykorzystaj inne możliwości swojego aparatu! Kurs uczy, motywuje i inspiruje. Wiedza od profesjonalisty, miła atmosfera i ciekawe zadania. Gorąco i szczerze polecam!

  Odpowiedz
 36. Bartek

  Kiedyś, ktoś bardzo mądry powiedział mi że to nie aparat robi zdjęcia tylko ten kto go trzyma; o co Ci chodzi pomyślałem wtedy – przecież wystarczy ustawić na „auto” wycelować, zrobić kilkanaście fotek i na pewno jedna będzie „ok” lub 'fajna’.
  Dziś jestem po kursie podstawowym. Od dłuższego czasu mój aparat nie miał ustawionej opcji „Auto”, a zdjęcia które wykonuje są przemyślane pod wieloma względami o których wcześniej nie wiedziałem.

  Prace domowe (za którymi już tęsknię) pozwoliły na szlifowanie warsztatu; jednak to co według mnie jest najlepszą częścią kursu to 'rozmowy przy stole’ – informacje zwrotne od innych uczestników ale także od samego Marka; źródło inspiracji…

  Naprawdę szczerze polecam ten kurs

  Odpowiedz
 37. Marta

  Polecam i zachęcam wszystkich, którzy się wahają! „Odkurzyłam” swój aparat po latach (!) i ruszyłam na kurs z zamiarem teraz albo już nigdy nie zrobię z niego użytku. No i już wiem, że teraz i na zawsze chcę to robić 

  Tu znalazłam:
  Cierpliwego Nauczyciela, który dedykuje Ci czas, uwagę i wskazówki
  Rzetelną wiedzę, bo nawet będąc po „jakiś” kursach, tu opanowałam aparat i jego możliwości; stał się w końcu moim „współpracownikiem” (a nie zagadkową, nieprzewidywalną, czarną skrzynką)
  Zapał i motywację do tego żeby na całego wkręcić się w fotografię
  FRAJDĘ … przede wszystkim 
  Inspirację
  Wspaniałą, twórczą i przyjazną atmosferę
  Przestrzeń do tego żeby dalej się rozwijać w Klubie Absolwentów

  Dziękuję Markowi i wspaniałej Grupie, z którą przyszło mi spędzić ten czas 

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry Marto 🙂 bardzo dziękuję za udział w kursie. Cieszę się, że to dobrze spędzony czas. Serdecznie zapraszam na spotkania Fotograficznego Klubu Absolwentów. Najbliższe już 20 kwietnia. Pozdrawiam. Marek

   Odpowiedz
 38. Mateusz

  Pozostaje mi dołączyć do innych narzekających 😉 Szkoda, że kurs tak daleko.
  Pracując do 16 lub 17 nie ma szans dostać się z Opola, a potem jeszcze wrócić tak, żeby rano wstać do pracy, a nawet, gdyby szanse były, to same dojazdy kosztowały by więcej, niż kurs.

  Odpowiedz
 39. Ewa

  Ciekawy taki kurs, ale niestety za daleko mieszkam :(. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 40. Lirris

  Ja też mam trochę daleko do Warszawy i brak powrotu w tych godzinach szkoda że nie ma tego kursu w Kielcach tu mam większe możliwości i jeszcze jakby w weekendy był to już by była bajka 🙂

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, na moje kursy docierają osoby z Kielc, Łomży, Olsztyna itp. Po prostu dla chcącego nic trudnego :0 Pozdrawiam. Marek

   Odpowiedz
 41. Tomasz

  Witam , szkoda że tak daleko z Żywca do Warszawy prawie 400 km – 4 godziny jazdy w pojedynkę samochodem można ale pracuję do 17 żal po prostu żal .

  Odpowiedz
 42. Adam

  Niestety ten kurs to narkotyk. W pozytywnym znaczeniu 🙂 minął już jeden wtorek bez prowadzącego, aparatu w rękach, rozmów o fotografii i innych kursantów.
  Kurs był takim, jaki sobie wyobrażałem, przyjazny, z fantastyczną atmosferą, dużą wiedzą prowadzącego, z zadaniami, z pracą domową i poszukiwaniem własnej drogi, do tego by nauczyć się widzieć świat a nie tylko go oglądać.
  Dla tych wszystkich, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji oglądając własne, świadomie zrobione zdjęcia to miejsce idealne.
  Polecam
  Adam

  Odpowiedz
 43. Kasia

  Właśnie w tym tygodniu ukończyłam kurs dla początkujących i już mi czegoś brakuje. Nie ma pracy domowej, nad którą trzeba się zastanowić i którą trzeba przemyśleć, a potem rzecz jasna zrobić. Nie będzie już wtorkowego spotkania. Na szczęście jest jeszcze FKA, dzięki któremu nadal będzie można rozwijać swoją pasję.

  Ten kurs zdecydowanie nauczył mnie widzieć. Teraz, nawet idąc do pracy po pozornie nieciekawej okolicy, co i rusz dostrzegam coś ciekawego, jakiś intrygujący temat do sfotografowania. Z pewnością też zapiszę się na wyższy poziom kursu.

  Odpowiedz
 44. Kinga

  Nie znalazłam żadnej wzmianki o tym, czy po kursie otrzymuje się certyfikat czy dyplom uznawany przez pracodawców i urzędników za poświadczenie zdobytych umiejętności?

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Nie wiem jakiś certyfikatów oczekują pracodawcy ale moje kursy nie są szkołą zawodową.
   Są z pewnością czym więcej!
   Pozdrawiam
   Marek

   Odpowiedz
 45. Ela

  🙂
  Aż żałuję ,że do Warszawy mam tak daleko na Pana kurs

  Odpowiedz
 46. Monika

  Åšwiatło widzę 🙂
  Panie Marku, bardzo dziękuję!!! Mój aparat w końcu przestał mi przeszkadzać robić dobre zdjęcia!

  Pozdrawiam,

  Odpowiedz
 47. Iwona

  POLECAM!!!
  Marek posiada niesamowity dar przekazywania swojej wiedzy. Tak bardzo zaraził mnie swoją pasją, że zapisałam się na kurs dla średniozaawansowanych :).

  Odpowiedz
 48. Małgosia Kol.

  Ten kurs to BAJKA
  To nie tylko kurs, to BAJKA autorstwa znakomitego Fotografa i Nauczyciela Fotografii- MARKA.

  Merytoryka, dydaktyka, ARTYZM.
  Pełny profesjonalizm, miła atmosfera. Indywidualne podejście.

  Myślę, że pod tą opinią podpisaliby się wszyscy uczestnicy ostatniego kursu

  Dziękuję Ci Marku:)

  Odpowiedz
 49. Marek Dąbrowski

  Widzę inaczej
  Żona i ja byliśmy na wszystkich zajęciach i wszystkich plenerach uważamy że dobrze zainwestowaliśmy w siebie MAREK jest artystą ale talent dydaktyczny też posiada. Utrwalimy to co nam przekazał i napewno wrócimy do Marka na wyższy poziom wtajemniczenia.PROgram kursu tak realizowany że dużo wiedzy można było było praktycznie sprawdzić i utrwalić na przyszłość. DUża przyjemność wszystkim polecam

  Odpowiedz
 50. MONIKA

  PIĘKNO WIDZIANE INNYMI OCZAMI! Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM KURS FOTOGRAFII PROWADZONY PRZEZ MARKA. JEST TO IDEALNA OSOBA KTĄRA ZAPROWADZI CIĘ W ŚWIAT FOTOGRAFII I SPRAWI, ŻE ZACZNIESZ INACZEJ POSTRZEGAĆ ŚWIAT.
  JEST TO NIESAMOWITE JAK NASZE ZMYSŁY MOGĄ SIĘ ZMIENIĆ W PRZCIĄGU TRZECH MIESIĘCY TRWANIA KURSU . WIEDZA KTĄRĄ ZDOBĘDZIEMY JEST NIEZBĘDNA W WYKONYWANIU PIĘKNYCH FOTOLITOGRAFII. OPRÓCZ WIEDZY POTRZEBĘ JEST RÓWNIEŻ DOŚWIADCZENIE! TO ONE SPRAWI, ŻE STANIEMY SIĘ LEPSZYMI FOTOGRAFIAMI. JAK TO MAREK MAWIA (NIE ZACYTUJE, ALE POSTARAM SIĘ PRZEKAZAĆ SENS Wypowiedzi) NIEWAŻNE JEST MIEJSCE W KTÓRYM SIĘ ZNAJDUJEMY. NIEWAŻNE CZY JESTEŚMY NA WŁWŁASNYM PODWÓRKO CZY NA EGZOTYCZNEJ PLAŻY. JEŚLI NIE PRZEĆWICZYMY POTENCJI NASZEGO APARATU W KAŻDEJ SYTUACJI I NIE WYPRACUJEMY SOBIE PEWNYCH ŚCIEŻEK POSTĘPOWANIA TO NASZE ZDJĘCIA BĘDĄ MARNE! PIĘKNY KRAJOBRAZ NIE SPRAWI, ŻE NASZE ZDJĘCIE BĘDZIE OSTRE, DOBRZE WYKADROWANE I DO TEGO BĘDZIE CZYTELNE. WIEM TO JUŻ SAMA PO SOBIE!
  CUDOWNĄ RZECZĄ W MOIM PRZEKONANIU SĄ PRACE DOMOWE ZADAWANE PRZEZ MARKA. TO DZIĘKI NIMI MAMY SZANSE ZDOBYĆ CHOĆ TROCHĘ DOŚWIADCZENIA I MALUTKIMI KROKAMI DĄŻYĆ DO DOSKONAŁOŚCI.

  POLECAM WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM! SUPER!

  Odpowiedz
 51. Mariusz

  Z czystym sumieniem Polecam!
  Kurs w 100% spełnił moje oczekiwania i był dokładnie tym co autor kursu o nim napisał – ciekawy i solidny. Dużym plusem były plenery wyjazdowe oraz prace domowe, które były skrupulatnie omawiane przez Marka. Do tego dodać bardzo miłą, przyjazną atmosferę zajęć, sensownie dostosowaną ilość osób w grupie i doskonały efekt murowany. Już teraz wiem, że wybiorę się na kolejny etap w przyszłym roku 🙂

  Odpowiedz
 52. Artur

  Prezent
  Tak, tak … kurs dla początkujących to był zdecydowanie jeden z najbardziej udanych prezentów ostatnich lat, który otrzymałem na swoje urodziny. Te zajęcia otwierają oczy i uświadamiają każdemu, kto dotknął aparatu i pstrykał fotki, bezmiar jego niewiedzy 🙂 A tak na serio, bardzo dobre zajęcia, dużo wiedzy zarówno praktycznej, jak i teoretycznej, podanej w bardzo zjadliwej formie. Zdecydowanie polecam każdemu, kto chce zarazić się fotografią cyfrową. Ja wpadłem jak przysłowiowa śliwka w kompot i będę robił wszystko, aby ten rozpalony płomyk pasji nie zgasł. Z pewnością wybiorę się na kolejny poziom kursu … ale to pewnie za rok. A teraz postaram się robić zdjęcia zamiast fotek. Może kiedyś przyjdzie czas na fotografie?

  Odpowiedz
 53. Ewa

  Taki…
  kurs na paewno jest ciekawy 🙂

  Odpowiedz
 54. Zbyszek

  ” Naprawdę warto.”
  Zdecydowanie polecam. 100% profesjonalizmu i pasji. Fantastyczna bezpośrednia atmosfera i ogrom wiedzy przekazywany w logiczny, zrozumiały dla każdego sposób. Szkoda że mój kurs już się zakończył. Dziękuję Ci Marku.

  Odpowiedz
 55. Marcin

  … długa decyzja …
  … długo chodziła za mną decyzja o zapisaniu się na jakiś kurs fotograficzny – jakiś dlatego, że i tak nie bardzo wierzyłem, że krótki kurs może coś mi dać. Dodatkowo mnogość ofert w internecie nie zachęcała mnie do wyboru. W końcu pewnego dnia postanowiłem jeszcze raz przeszukać google i Marek był pierwszym człowiekiem do którego zadzwoniłem by chwilę porozmawiać – i to był STRZAŁ W 10.. Kurs ten łączy wiedzę teoretyczną z praktycznym wykorzystaniem aparatu w domu i podczas plenerów – Marek przestawia wszystko bardzo obrazowo i z anielską cierpliwością … Każda godzina przybliżała mnie do fotografii i to na pewno najlepsza moja inwestycja w edukację w ostatnim czasie – także PO PROSTU GORÓCO POLECAM – BO WARTO.

  Odpowiedz
 56. Sylwia

  WARTO!!
  Właśnie ukończyłam kurs Pana Marka Waśkiel. Jeśli ktokolwiek jeszcze waha się, czy ten kurs będzie najlepszy, to mogę napisać: "Nie szukaj, będzie!". Największym atutem kursu, jest osoba, która go prowadzi. Niezwykle zorganizowany, pasjonat, człowiek który żyje fotografią i służy pomocą. Atmosfera na kursie jest niesamowita, wzruszyłam się na ostatnich zajęciach. To wszystko dzięki prowadzącemu. Merytoryka kursu nie zostawia nic do życzenia. Czekam na kurs dla średniozaawansowanych, już nie mogę się doczekać!! POLECAM, POLECAM, POLECAM!!

  Odpowiedz
 57. Anonim

  szkolenia
  Panie Marku,poniewaz chyba jak można wywnioskować z w/w wypowiedzi.Zapotrzebowanie na na wiedzę tego typu jest delikatnie mówiąc duże.Jedno co blokuje- to wielu z nas pokonanie odległości i zarezerwowania sobie czasu na wyjazd do Stolicy.A gdyby tak próbować tworzyć filie?? Proszę badż prosimy o przeanalizowanie tematu a nuż!!Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkiego najlepszego z okazji Åšwiat i Nowego ROKU oraz rozwoju działalności. Zb.Jonczyk Częstochowa

  Odpowiedz
 58. Maja

  zazdroszczę uczestnikom
  żałuję, że nie mam możliwosci skorzystania z tego szkolenia….:(

  Odpowiedz
 59. Magda

  gorąco polecam
  Kurs jest świetnie przygotowany,dużo ćwiczeń praktycznych i przede wszystkim rozmowy o wykonanych zdjęciach. Nie są to tylko suche informacje,na kursie uczymy się jak patrzeć, aby widzieć ;)Motywuje do działania, a plenery super!

  Odpowiedz
 60. Dorota

  Kilka więcej plusów…
  Podpisuje się pod wszystkimi opiniami kolegów i koleżanek, ale chciałabym dodać jeszcze kilka słów. Marek jest do kursów przygotowany metodologicznie, jest nie tylko wspaniałym fotografem, ale i wykładowcą, dzieli się wiedzą, a to jest nam amatorom bardzo potrzebne. Wykłady są uporządkowane, systematycznie rozwijają wiedzę. Kursanci mają dostęp do materiałów z zajęć w formie prezentacji, gdzie wszystko jest czarno na białym, są prace domowe, które mobilizują do przećwiczenia poznanych zagadnień. Wystarczy tylko słuchać i korzystać, korzystać. Dzięki Marku:)

  Odpowiedz
 61. Marcin

  Same plusy
  Według mnie najważniejsze na kursie to dobry program i prowadzący poświęcający uwagę uczestnikom. To wszystko znalazłem na kursie Marka i muszę przyznać, że w porównaniu do innych kursów, na które \"na wszelki wypadek\" wybrałem się, kurs Marka był absolutnie bezkonkurencyjny. Kurs jest uniwersalny ale też kompletny. Najbardziej rozwijające indywidualnie są oczywiście plenery i ćwiczenia. Po kursie otwierają się unikalne możliwości kontynuowania prac foto pod okiem Marka – świetnego edukatora i organizatora wypraw i warsztatów fotograficznych.

  Odpowiedz
 62. Marcin

  Same plusy
  Według mnie najważniejsze na kursie to dobry program i prowadzący poświęcający uwagę uczestnikom. To wszystko znalazłem na kursie Marka i muszę przyznać, że w porównaniu do innych kursów, na które \\\”na wszelki wypadek\\\” wybrałem się, kurs Marka był absolutnie bezkonkurencyjny. Kurs jest uniwersalny ale też kompletny. Najbardziej rozwijające indywidualnie są oczywiście plenery i ćwiczenia. Po kursie otwierają się unikalne możliwości kontynuowania prac foto pod okiem Marka – świetnego edukatora i organizatora wypraw i warsztatów fotograficznych.

  Odpowiedz
 63. Paweł

  Pasja i profesjonalizm
  Te dwa słowa moim zdaniem najlepiej charakteryzują kurs prowadzony przez Marka. Praktyczna wiedza przekazywana jest niezwykle jasno i logicznie tak że wszystko „staje” się proste i zrozumiałe. Do tego dochodzi pasja którą Marek potrafi zarazić każdego i okazuje się że potrafimy robić bardzo fajne i ciekawe zdjęcia. Fantastyczna atmosfera spotkań kursowych dopełnia całości. I na koniec to co moim zdaniem jest niezwykle ważne i cenne. Po ukończeniu kursu, pełni wiedzy z rozbudzonymi ambicjami nie zostajemy sami. Oferowana jest nam możliwość uczestniczenia w spotkaniach Fotograficznego Klubu Absolwentów. A co dalej ? No cóż najpierw trzeba ukończyć kurs. Magiczny Åšwiat Fotografii będzie dostępny dla każdego. Polecam.

  Odpowiedz
 64. Joanna

  Przygoda
  Kurs fotografii skończony u Ciebie Marku, to właściwie przygoda, która nie ma już końca. Pasjonujące doświadczenie, które zmienia spojrzenie na świat. Twój kurs jest perfekcyjnie przygotowany, dla każdego jest w nim miejsce.

  Odpowiedz
 65. Matylda

  Warto
  Dla mnie najmocniejszą stroną kursu był jego praktyczny charakter. Nie znasz swojego aparatu? Tutaj go poznasz. Nie wiesz jakie parametry w nim ustawić? Po wykonaniu licznych prac domowych i odbyciu kilku plenerów uznasz, że nie jest to takie trudne. A na koniec Twoje zdjęcia z wakacji okażą się znacznie lepsze od tych sprzed kursu. Trzeba też wspomnieć, że dużym plusem tego szkolenia jest znakomita atmosfera jaka panuje na zajęciach i plenerach. Dlatego podsumuję jednym słowem – warto!

  Odpowiedz
 66. Ania

  Wiedza i czucie przez \’szkiełko\’ i \’oko\’
  Uczy nie tylko patrzeć, ale także widzieć. A dodatkową przyjemnością z kursu jest odkrywanie w sobie obserwatora (o umiejętności kultury oceny innych nie wspominając). Tyle zaskakujących odkryć, nowej wiedzy i technika, która nagle przychodzi! Nieocenionym efektem kursów Marka jest także… chęć dalszego robienia zdjęć. Bo Marek dzieli się swoją pasją i w tylko sobie właściwy, naturalny sposób rozpala ją w innych. Dlatego większość zostaje z nim na dużo, dużo dłużej robić razem zdjęcia i uczestniczyć w \’podróży z fotografią\’. Szkoła, ani kurs to na pewno nie jest. Coś znacznie więcej…

  Odpowiedz
 67. Marek

  Zdecydowanie tak !
  Jeśli interesuje Cię fotografia i chcesz zglębić sztukę utrwalania postaci, detali, miejsc, widoków itp. gorąco polecam kurs Marka Waśkiela !. Zachęcam tym bardziej, że sposób prowadzenia wykładów, liczne zadania domowe (ćwiczenia) jak i atmosfera panująca podczas kursu w pełni pozwala na przyswajanie sobie wiedzy nabytej w czasie zajęć teoretycznych jak i praktycznych (plenerów). Kurs jest dodatkowym źródłem wiedzy nie tylko dla początkujących ale i tych średnio zaawansowanych. Gorąco polecam – absolwent kuru.

  Odpowiedz
 68. Agnieszka

  Polecam …
  Wszystkim niezdecydowanym polecam kurs Marka Waśkiela. To świetne żródło wiedzy dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w fotografii i uporządkowanie wiedzy dla tych bardziej zaawansowanych. Atmosfera na kursie, zadania domowe, słynne już na całą Warszawę plenery 🙂 oraz FKA to dodatkowy bonus tego kursu!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 20 stycznia 2022

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.