Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Makrofotografia i krajobraz: fotografia krajobrazowa #43

utworzone przez | maj 20, 2019 | Filmy o Fotografii | 3 Komentarze

Podczas wyprawy w dolinę Narwi opowiadam o podstawach makrofotografii oraz fotografii zbliżeniowej. Wyjaśniam czym się rożni fotografia makro od zbliżeniowej. Podpowiadam jakie obiektywy makro warto stosować. Mówię o sprzęcie do makrofotografii oraz różnych akcesoriach przydatnych w czasie sesji macro.

GDZIE MNIE ZNALEŹĆ:

Strona www: https://waskiel.pl

Facebook: https://www.facebook.com/Marek.Waskiel.Fotografia

Instagram: https://www.instagram.com/marek.waskiel/

3 komentarze

 1. Pan Łoś

  Dzień dobry Marku. Dziękuję za ciekawy materiał, który chętnie obejrzałem. Wciąż jednak nurtuje mnie pytanie dot. obiektywów makro. Wspomniałeś o odwzorowaniu 1:1 na przykładzie robaczka mającego 1 cm. Ten robaczek ma mieć na matrycy również 1 cm, ale przy jakich założeniach? Przecież jego wielkość na matrycy zależeć będzie nie tylko od skali odwzorowania obiektywu, ale także od odległości od matrycy? I drugie pytanie: dlaczego jest to takie ważne, żeby robaczek miał na matrycy dokładnie taki sam rozmiar jak w rzeczywistości? Czy dobrze rozumiem zatem, że fotografia makro dotyczy jedynie obiektów o długości mniejszej niż 35 mm, skoro taki wymiar ma matryca pełnoklatkowa? Jestem bardzo ciekaw Twoich odpowiedzi na powyższe pytania. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry Bernardzie, jeśli zainteresowałeś się fotografią makro to sądzę, że Twoje wątpliwości będą rosły, aż nie zobaczysz jak to wygląda w praktyce. Dlatego proponuję sięgnięcie po poradnik np. Blisko, coraz bliżej. Marek Miś. Odpowie na wiele Twoich pytań – także tych, których jeszcze nie sformułowałeś 🙂 Pozdrawiam. Marek

   Odpowiedz
   • Pan Łoś

    Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 20 maja 2019

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.