Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Balet na niebie, czyli zorza nad Lofotami

utworzone przez | mar 2, 2016 | Filmy o Fotografii | 3 Komentarze

Czekałem na nią kilka dni. Trwała zaledwie 1,5 godziny. Nie myślałem podczas fotografowania, aby pracować nad filmikiem (timelapse). Dopiero po powrocie i pokazie mego kolegi Waldka Sokołowskiego, z którym byliśmy na Lofotach (z nim i z Piotrkiem Ptakiem) uznałem, że to świetny pomysł. Zorza jest czymś żywym na niebie i dlatego na filmie wygląda o wiele bardziej efektownie niż na pojedynczym zdjęciu. Mnóstwo informacji o obserwowaniu i fotografowaniu zorzy znajdziesz w  poradniku na moim blogu – jak fotografować zorzę polarną.

 

Minutowa impresja (timelapse) z zorzą w roli głównej.

3 komentarze

 1. Andrzej

  Marku, nigdy nie widziałem zorzy, choć przez półtora roku w dawnych czasach mieszkałem w Sztokholmie. Były białe noce, ale zorzy nie uświadczyłem, a nie mogłem pozwolić sobie na wycieczki. Ten film JEST PIĘKNY !!! Wiedziałem, czym jest zorza, oglądałem i kolekcjonowałem zdjęcia, ale Tobie udało się coś, czego jeszcze nie widziałem. W dobrze, że nie są to zdjęcia, tylko film !!! To był genialny pomysł. Jako „zdjęciorób” pewnie nie wpadłbym na to, aby ustawic aparat na statywie i włączyć nagrywanie filmu! Nie dziwię się okrzykom radości… Jest POWÓD i jest czym się pochwalić! Jeszce raz gratulacje!!!

  Odpowiedz
 2. Barbara

  Super ale czy ja też będę miała taką okazję, aby to zobaczyć??? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Zorzę może zobaczyć każda osoba. To jest zależne od jej siły. Czasami trzeba udać się np. na daleką północ. Czasami zaś, kiedy są sprzyjające warunki wystarczy wyjść z domu :). Jednak wówczas zorza musi być bardzo, bardzo silna. Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 2 marca 2016

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.