Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Jakiego aparatu będę używał w 2023 roku

utworzone przez | sty 11, 2023 | Foto Blog | 2 Komentarze

Fotografia jest bardzo mocno związana z techniką. Wielu osobom wydaje się nawet, że jakość zdjęć zależna jest wyłącznie od sprzętu. Osoby rozpoczynjące swoją przygodę z fotografią bardzo często poświęcają mnóstwo sił na wybór aparatu i potem nie starcza już sił na robienie zdjęć. Samo kupienie wymarzonego modelu aparatu staje się spełnieniem marzeń o fotografii. Zresztą nie ma się czemu dziwić, wiele osób zaczyna bieganie od wyboru pięknego stroju i butów, które potem zalegają w szafie, ponieważ bieganie okazuje się, tuż po rozpoczęciu, zbyt bolesne i czasochłonne. Zatem co zrobić, aby wybór aparatu pomagał, a nie przeszkadzał w robieniu zdjęć? Sprawdź, jakim aparatem fotografuję w 2023 roku i dowiedz się, jaki aparat będzie będzie najlepszy dla Ciebie.

Jakim aparatem fotografuję 2023

Zapraszam do oglądania:

Wysłuchałem mnóstwo opinii o atutach nowych modeli aparatów fotograficznych i postanowiłem sprawdzić czy w Nowy Rok nie warto wejść jednak już np. wyłącznie z bezlusterkowcem? Na plenery jesienią i w początkach zimy zabierałem więc różne typy aparatów i sprawdzałem, czy dzięki nim moje zdjęcia będą lepsze oraz czy poprawi się komfort fotografowania. Zajęło mi to mnóstwo czasu, ale dzięki zebranemu doświadczeniu wiem, że nie ma sensu decydować się na wybór nowej „puszki”. Jakość zdjęć z tych nowszych modeli lepsza nie jest, a wygodę fotografowania można opisać jako jeden krok do przodu i dwa kroki wstecz. Podjąłem zatem decyzję o pozostaniu przy moim starym modelu aparatu, którym fotografuję od pięciu lat.

👉 Opanuj Najskuteczniejsze Techniki Fotografowania | Kursy Fotografii Online Od Podstaw

Nie w wymianie aparatu no nowy, ponoć lepszy, a z pewnością droższy. Trzeba szukać poprawy jakości naszych zdjęć. Staną się one lepsze dzięki temu, że będziemy je robić wolnej, dokładniej z pomysłem na opowiadanie za ich pomocą ciekawych historii. Pomyślałem także nad tematami, które mógłbym w tym roku realizować tak, by moje kadry były bardziej różnorodne i atrakcyjne. Kiedy tylko przestałem skupiać się na sprzęcie natychmiast zacząłem myśleć o tym, jakie zdjęcia chciałbym zrobić. Pojawiło się mnóstwo pomysłów i chęć wyruszenia na kolejny plener.
O tym, czym będę fotografował w rozpoczynającym się właśnie roku opowiadam w tym filmie.

Mnóstwo przydatnych porad znajdziesz też w moim poradniku jaki aparat kupić.

Zobacz też, jaki obiektyw wybrać:

 

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 11 stycznia 2023

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.