Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Jakiego aparatu będę używał w 2023 roku

utworzone przez | sty 11, 2023 | Foto Blog | 2 Komentarze

Fotografia jest bardzo mocno związana z techniką. Wielu osobom wydaje się nawet, że jakość zdjęć zależna jest wyłącznie od sprzętu. Osoby rozpoczynjące swoją przygodę z fotografią bardzo często poświęcają mnóstwo sił na wybór aparatu i potem nie starcza już sił na robienie zdjęć. Samo kupienie wymarzonego modelu aparatu staje się spełnieniem marzeń o fotografii. Zresztą nie ma się czemu dziwić, wiele osób zaczyna bieganie od wyboru pięknego stroju i butów, które potem zalegają w szafie, ponieważ bieganie okazuje się, tuż po rozpoczęciu, zbyt bolesne i czasochłonne. Zatem co zrobić, aby wybór aparatu pomagał, a nie przeszkadzał w robieniu zdjęć? Sprawdź, jakim aparatem fotografuję w 2023 roku i dowiedz się, jaki aparat będzie będzie najlepszy dla Ciebie.

Jakim aparatem fotografuję 2023

Zapraszam do oglądania:

Wysłuchałem mnóstwo opinii o atutach nowych modeli aparatów fotograficznych i postanowiłem sprawdzić czy w Nowy Rok nie warto wejść jednak już np. wyłącznie z bezlusterkowcem? Na plenery jesienią i w początkach zimy zabierałem więc różne typy aparatów i sprawdzałem, czy dzięki nim moje zdjęcia będą lepsze oraz czy poprawi się komfort fotografowania. Zajęło mi to mnóstwo czasu, ale dzięki zebranemu doświadczeniu wiem, że nie ma sensu decydować się na wybór nowej „puszki”. Jakość zdjęć z tych nowszych modeli lepsza nie jest, a wygodę fotografowania można opisać jako jeden krok do przodu i dwa kroki wstecz. Podjąłem zatem decyzję o pozostaniu przy moim starym modelu aparatu, którym fotografuję od pięciu lat.

👉 Opanuj Najskuteczniejsze Techniki Fotografowania | Kursy Fotografii Online Od Podstaw

Nie w wymianie aparatu no nowy, ponoć lepszy, a z pewnością droższy. Trzeba szukać poprawy jakości naszych zdjęć. Staną się one lepsze dzięki temu, że będziemy je robić wolnej, dokładniej z pomysłem na opowiadanie za ich pomocą ciekawych historii. Pomyślałem także nad tematami, które mógłbym w tym roku realizować tak, by moje kadry były bardziej różnorodne i atrakcyjne. Kiedy tylko przestałem skupiać się na sprzęcie natychmiast zacząłem myśleć o tym, jakie zdjęcia chciałbym zrobić. Pojawiło się mnóstwo pomysłów i chęć wyruszenia na kolejny plener.
O tym, czym będę fotografował w rozpoczynającym się właśnie roku opowiadam w tym filmie.

Mnóstwo przydatnych porad znajdziesz też w moim poradniku jaki aparat kupić.

Zobacz też, jaki obiektyw wybrać:

 

2 komentarze

 1. Piotrowski Andrzej

  wystąpienie Pana bardzo mi się podoba jest szczere nienarzucające mówiące o fotografii tak jak Pan to widzi ma pan duże doświadczenie jednym słowem jest pan zawodowcem. Co ma powiedzieć młody fotograf gdy umiejętności, sprzętu brak.
  Ja przed 55-ciu z górą lat zacząłem przygodę z fotografią gdy dostałem smienę aparat z śmiesznym ryjkiem i bawiłem się fotografowaniem. Życie zmusiło mnie do porzucenia fotografii ale do rzeczy aparat sam nie robi zdjęć ale aparat o lepszych możliwościach technicznych ułatwiają wykonywanie dobrych zdjęć zajmując się ujęciem a nie techniką aparatu. Na starość ciągnie mnie do fotografii ale technika jak i finanse stoją na przeszkodzie. Mam pytanie jak taki Zawodowiec poradził sobie z takim prostym sprzętem z lat 60-tych dwudziestego wieku. z poważaniem Andrzej

  Odpowiedz
 2. Edward Czerwiński

  Fotografuję od 60 lat. Zostałem z całą świadomością przy A700 z wyboru, po przetestowaniu wszystkiego. Podejrzalem Pański sposób na lepszą stabilność zestawu poprzez ustawienie samowyzwalacza na 2 sek. To ma sens !!!
  Pzdr EC

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 11 stycznia 2023

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.