Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Nie kupuj nowego aparatu

utworzone przez | lis 2, 2021 | Foto Blog | 17 Komentarze

Mnóstwo poczatkujących fotografów patrzy na tę dziedzinę twórczości jedynie poprzez pryzmat sprzętu. Poszukuje najlepszego aparatu do fotografii krajobrazu albo najcudowniejszego obiektywu do fotografii portretowej. Także część bardziej doświadczonych fotoamatorów, w wymianie sprzętu (z reguły na nowy i droższy), upatruje szansy na coraz lepsze i ciekawsze zdjęcia.

Dlaczego nie warto kupować nowego aparatu

Sprzętowe myślenie o fotografii jest wynikiem intensywnych działań marketingowych producentów sprzętu fotograficznego. Nieustannie wciskają do głów przekaz o tym, że to tylko aparat robi zdjęcia. Opowiadają o jego cudownych właściwościach oraz skuteczności przy wykorzystywaniu w każdym rodzaju fotografii.

Zobacz film, w którym podpowiadam lepszą i tańszą drogę do świetnych zdjęć:

Świetny kurs fotografii dla Absolutnie Początkujących (mnóstwo zadowolonych Absolwentów!!!)

👉  Więcej informacji: https://waskiel.pl/internetowa-szkola-fotografii/

Jeżeli chcemy coraz lepiej fotografować, musimy przede wszystkim inwestować w nasze umiejętności. Wymiana sprzętu powinna być jedną z ostatnich czynności w kierunku ku dobrym zdjęciom. Wbrew pozorom nie potrzeba wcale mnóstwa czasu, aby szybko poprawić swój warsztat. Potrzebna jest systematyczność oraz około 2 godzin tygodniowo i po kilku tygodniach zdjęcia będą coraz lepsze.  

Nowe zdjęcia pojawiają się na ->  moim Instagramie oraz -> stronie na Facebooku.

Jeżeli masz jakieś pytania, wnioski lub obserwacje, proszę podziel się nimi w komentarzach na dole strony.

Zapraszam na moje autorskie kursy fotografii w formie filmów video
wykorzystaj kod ZBLOGA i otrzymaj dodatkowy rabat!

Poznaj Pakiet Kursów i Zaoszczędź 259 zł

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 2 listopada 2021

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.