Warsztaty Lightroom 9 i 10.12.2017

 

Nie wiesz czym jest Lightroom? Nic nie szkodzi 🙂 Jeżeli nie znasz jeszcze tego znakomitego programu do edycji zdjęć… świetnie się składa! Te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Krok po kroku poznasz jego podstawy i wspaniałe możliwości. Uwielbiam ten program ponieważ jest bardzo prosty! Dwa dni warsztatów będą spotkaniem z mnóstwem praktyki i skutecznych podpowiedzi opartych na moim wieloletnim doświadczeniu. Skoncentrujemy się wyłącznie na sprawach najbardziej istotnych i dzięki temu po warsztatach “Lightroom i RAW, Potęga cyfrowego obrazu” będziesz szybko i skutecznie wpływać na Twoje zdjęcia. Efekty będą natychmiast widoczne! Już w trakcie warsztatów będziesz samodzielnie tworzyć Twoje piękne obrazy! Zapisz się już dziś – mam tylko 10 miejsc.

Często, po powrocie z sesji lub pleneru, przyglądasz się swoim zdjęciom i zauważasz, że nie są takie, jakimi je pamiętasz w chwili realizacji. Nie takie są kolory, światła, cienie, ostrość! Stanowczo wszystko jest niedobre! Odbitki zdjęć, wydruki są często są mdłe, pozbawione wyrazu. Czy można takim niekorzystnym przypadkom zaradzić? Tak! Pomogę Ci wykorzystać potęgę obrazu cyfrowego zamkniętą w plikach RAW.

Twoje zdjęcia będą od razu lepsze!

Wszystkie zdjęcia cyfrowe zapisane na kartach pamięci – nawet najwspanialszych aparatów są tylko półproduktami. Poprawne wykonanie zdjęcia i zapisanie go na karcie pamięci to jedynie część drogi ku dobremu kadrowi. Jednak już na etapie robienia zdjęć powstaje wiele błędów, podczas ich ekspozycji, czyli naświetlania. Powiem Ci jak ich unikać!

Potem w domowym zaciszu, każde zdjęcie musi jeszcze zostać dopracowane w programach graficznych. Praca w programie graficznym jest kontynuacją działania fotografa w plenerze lub w studio. Nie “obrabiam” plików RAW dla szalonych efektów. Koncentruję się na tym jakie elementy zdjęcia powinne zostać wzmocnione, a które osłabione. Dzięki takim zabiegom moje zdjęcia staja się bardziej czytelne dla widzów.

Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej prezentacji swoich prac musisz nauczyć się cyfrowej obróbki zdjęć, jakże ważnego elementu procesu fotograficznego! Podczas moich warsztatów Lightroom i RAW nauczę Cię jak prosto i skutecznie wykorzystać ten bardzo łatwy i elastyczny program do cyfrowej obróbki zdjęć i zarządzania Twoimi zbiorami fotografii.

 

Nad kadrami pracuję intensywnie podczas pleneru: prawidłowa ekspozycja, ostrość, kompozycja.
Potem podczas pracy w Lightroomie “wywołuję” RAW tak, aby podkreślić atuty zdjęcia.

 

Kiedy już dzięki moim warsztatom poznasz Lightrooma, Twoje zabiegi ograniczą się do kilku czynności zajmujących Ci góra kilkanaście minut i finalne zdjęcia będą znacznie lepsze! Od razu to zauważysz! To prawda, że zdarzają się zdjęcia, których dobre przygotowanie zajmie nieco więcej czasu, ale nauczę Cię krok po kroku jak nadać tym zdjęciom nowy blask.

Lightroom jest zarówno programem do obróbki cyfrowych obrazów jak i systemem zarządzania bazami zdjęć. Został stworzony specjalnie dla cyfrowych fotografów. Jest modułowym narzędziem umożliwiającym kompletną pracę nad cyfrowym obrazem. Od selekcji i wyboru najlepszych kadrów, poprzez ich właściwą korektę, aż po przygotowanie do publikacji np. w Internecie lub na wystawie.

Od lat fotografuję zapisując zdjęcia w formacie RAW. Uznawany jest on za bardzo elastyczny i wydajny cyfrowy negatyw. Jednym z elementów pracy z plikami tego typu jest ich “wywołanie”, – ponieważ są czystym zapisem z matrycy.  Obecnie do “wywoływania” plików cyfrowych oraz dalszej nad nimi pracy używam dwóch programów: Adobe Photoshop Lightroom oraz Adobe Photoshop. Nauczę się jak właściwie naświetlać pliki RAW by potem w Lightroomie wykorzystać maksimum informacji, które kryją się w twoich kadrach.  Zdziwisz się jak wiele można z nich uzyskać!

Nie będę Cię karmił teorią! Mnóstwo Praktyki, nieustannych ćwiczeń!

Po to by uzyskiwać natychmiastowe rezultaty na moich dwudniowych warsztatach wspólnie w sposób praktyczny przećwiczymy mój system zarządzania cyfrowym zdjęciem: od jego wykonania w RAW, importu do LR poprzez wywołanie i obróbkę w Lightroom po publikację w Internecie lub wydruk wykonany na domowej drukarce.  Drugiego dnia sam (oczywiście pod moim czujnym okiem) będziesz wywoływać i obrabiać swoje zdjęcia tak, aby nauczyć się kolejnych kroków niezbędnych do uzyskania właściwych efektów. Czy dasz radę? Z pewnością! Przeczytaj komentarze uczestników poprzednich edycji! Są na dole strony.

Także w fotografii portretowej liczy się prawidłowa ekspozycja, ostrość, kompozycja.
Podczas pracy w Lightroomie i “wywołania” RAW warto skupić uwagę widza na ważnych istotnych
elementach np. oczach osoby portretowanej.

Nauczę Cię wszystkiego co niezbędne…
oraz wielu profesjonalnych sztuczek

:: RAW czy JPEG? Co wybrać i kiedy?
:: jak zadbać o właściwą ekspozycję dla RAW,
:: praca nad kadrem podczas fotografowania,
:: import, eksport zarządzanie bazami zdjęć, co to jest DNG?
:: wywołanie RAW,
:: edytowanie i korekcja obrazu,
:: właściwy balans bieli i tonacja
:: zarządzanie kolorem,
:: wyostrzanie i odszumianie,
:: korekcja obiektywów i perspektywy
:: tworzenie presetów (własnych szablonów)
:: eksportowanie zdjęć do JPEG, PSD i TIFF
:: współpraca Ligtrooma z Photoshop-em,
:: współpraca z labem – jak przygotować odbitki?

Dwa dni warsztatów staną się spotkaniem z mnóstwem praktyki i skutecznych podpowiedzi opartych na moim wieloletnim doświadczeniu. Skoncentrujemy się wyłącznie na sprawach najbardziej istotnych i dzięki temu po warsztatach “Lightroom i RAW, Potęga cyfrowego obrazu” będziesz mógł szybko i skutecznie wpływać na swoje obrazy. Efekty będą natychmiast widoczne! Samodzielnie będziesz tworzyć Twoje piękne obrazy!

Po lewej pokazany jest “czysty” RAW a po prawej zdjęcie po bardzo lekkich zmianach
wyłącznie w zakresie tonów.  Nawet po kilku ruchach widać kolosalną zmianę na lepsze!
Wszystkiego Cię nauczę: Krok po Kroku!

 

Jak będziemy się uczyć?

Warsztaty będą się odbywać na własnym sprzęcie uczestników, proszę zabrać ze sobą laptopa z zainstalowanym programem Lightroom 6. Może to być 7 dniowa wersja Trial (wersja próbna – proszę pamiętać, że wygasa po 7 dniach, zatem nie należy jej instalować nazbyt wcześnie), która jest bezpłatnie do pobrania ze strony:
https://creative.adobe.com/products/download/lightroom

UWAGA! Będziemy na zajęciach pracować na wersji angielskiej (nie ma wersji polskiej). Warsztaty będą trwać 2 dni (sobota i niedziela) – w sumie ok 12 godzin zajęć.

W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe (bezpłatne) oraz godzinna przerwa na lunch (lunch we własnym zakresie). Ewentualne nocleg oraz dodatkowe wyżywienie uczestników są także w gestii uczestników i nie wchodzą w cenę warsztatów.

Warsztaty: Lightroom i RAW
Potęga Cyfrowego Obrazu
/dla początkujących/

 

09 i 10 grudnia 2017 r.
Warszawa,
Cena 927 zł

Liczba miejsc: 10 Wolnych: 2

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce
wyślij formularz zgłoszeniowy
tu jest do pobrania:

GRUDZIEŃ

https://waskiel.pl/kwestionariusz_LR_12_2017.doc

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila:marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

CZY WARTO? PRZECZYTAJ OPINIE ABSOLWENTÓW PONIŻEJ! WARTO 🙂 

TO TEŻ JEST BARDZO CIEKAWE:

Author: Marek Waśkiel

Share This Post On

16 komentarzy

 1. Dzień dobry, planuję dopiero jesienią. Zapraszam 🙂

  Post a Reply
 2. Dzień dobry,
  Gorąco polecam kurs Lightroom’a, który prowadzi znakomity fotograf i wykładowca – Marek. Zajęcia są prowadzone dość intensywnie, ale zawsze jest czas na pytania, które nie pozostają bez odpowiedzi. Na kursie praktycznie od podstaw poznałem tajniki wywoływania moich “surowych” kadrów, jak również w jaki sposób program może mnie wspierać w katalogowaniu i opisywaniu moich zdjęć. Zostałem zaopatrzony we wiedzę, dzięki której wiem jakimi narzędziami mogę się posłużyć, aby sprawić aby moje kadry były jeszcze bardziej moje. Aby były dokładnie takimi jakimi JA chcę aby były.

  Kurs podstawowy sprawił, że nie używam już funkcji “AUTO” 🙂
  Kurs Lightroom’a sprawił, że sporadycznie zapisuje zdjęcia w JPG. Naprawdę opłaca się robić zdjęcia w RAW

  Dziękuję Marku!

  Post a Reply
  • Barku, bardzo dziękuję.
   Fotografuj w RAW 🙂
   i wyciągaj ze swoich zdjęć całą moc!
   Pozdrawiam
   Marek

   Post a Reply
 3. Warsztaty były bardzo intensywne, ale bardzo się cieszę, że się zdecydowałam. Marek oprócz tego, że jest świetnym fotografem jest też świetnym pedagogiem i potrafi doskonale wytłumaczyć pewne zagadnienia na praktycznych przykładach. Te warsztaty, to świetny wstęp do dalszego samodzielnego odkrywania Lightroom’a. Polecam wszystkim potencjalnie zainteresowanym bo warto. Na moim początkującym etapie zdecydowanie przyda mi się bardziej niż zakup nowszego sprzętu.

  Post a Reply
  • Joanno, bardzo dziękuję 🙂 czas teraz na wykorzystanie pełnej mocy RAW.
   Pozdrawiam 🙂
   Marek

   Post a Reply
 4. Jak to zwykle bywa na “Markowych” kursach, także i na dwudniowych warsztatach z Lightroom otrzymałam solidną dawkę naprawdę przydatnej wiedzy, która wraz z ćwiczeniami praktycznymi w pełni pozwala na rozpoczęcie samodzielnej przygody z LR. Dziękuję i gorąco polecam:-)

  Post a Reply
  • Ewo, dziękuję serdecznie za udział i cieszę się, że zajęcia Ci się spodobały 🙂
   Niech moc RAW będzie z Tobą 🙂
   Pozdrawiam
   Marek

   Post a Reply
 5. z przyjemnością zamieszczam tu wielkie i serdeczne podziękowania dla Marka za warsztaty LR. Dla mnie była to mega dawka pożytecznej i uporządkowanej wiedzy (którą pewnie bym zgłębiała przez wieki, korzystając z innych źródeł). Na warsztat przyszłam „zielona”. Teraz mam odczucie, że ta „bestia” (LR) została oswojona 🙂 I to wszystko w jakże miłej atmosferze. Reszta już należy do mnie… trening, trening, trening… Ale jak dobrze startować z takim bagażem wiedzy!

  Przede wszystkim to warsztaty prowadzone przez praktyka-fotografa, a nie… informatyka (bo takie kursy też można spotkać na rynku). I to robi wielką różnicę. Bo u Marka to nie tylko warsztat z samego „działania ikonek” LR ale praktyczne wskazówki do zastosowania w fotografii. Dziękuję za poświęcony czas i chęć dzielenia się taką wiedzą. Dydaktyka to również coś co trzeba docenić (fajnie prowadzone, umiejętnie przekazane i usystematyzowane, powtórzone i podsumowane, a do przestrzeń na nasze pytania). No i super, hiper organizacja całego wydarzenia (wiadomo ze szczegółami co, gdzie, kiedy i do tego utrzymanie planu). Jak to ułatwia!

  Post a Reply
 6. Dwudniowe warsztaty z Markiem to najlepszy sposób by zacząć prawdziwą przygodę z proogramem Lightroom. Solidna dawka wiedzy opartej na praktyce i doświadczeniu. Przy okazji nauka co tak naprawdę jest istotne w czasie robienia zdjęć z punktu widzenia przyszłego wywoływania ich w Lightroom.

  Post a Reply
 7. Dwudniowe warsztaty lightroom prowadzone przez Marka dały mi dużo do myślenia. Do tej pory robiłam tylko pliki JPG, teraz już wiem, że robienia RAW i wywoływania w Lr nie da się uniknąć, jeśli chcemy aby nasze zdjęcia wyglądały tak, jak pamiętamy nasze sceny czy obrazy. Warsztaty prowadzone są w sposób niesamowicie przystępny, zakładając że po drugiej stronie jest kompletny laik, w sposób poukładany oraz konsekwentny. Marek nieustannie wraca do faktów naistotniejszych jego zdaniem, dzięki czemu po zakończeniu warsztatów mam dobrze utrwalone priorytety w pracy z Lr. Dziękuję serdecznie.

  Post a Reply
 8. To już mój drugi kurs u Marka i na pewno nie ostatni 🙂 Podczas warsztatów uczymy się nie tylko jak wywoływać zdjęcia RAW i jak dokonywać ich obróbki, ale również jak je katalogować i archiwizować. Od teraz Lightroom to dla mnie niezbędne narzędzie w procesie przygotowywania zdjęć, a z czasem może i fotografii 🙂 Zdecydowanie polecam!

  Post a Reply
 9. W dobie fotografii cyfrowej samo zrobienie zdjęcia to tylko część wykonanej pracy. Jeśli zależy nam na dobrym finalnym efekcie – niezbędna jest “obróbka” zdjęcia – te prawdy dotarły do mnie stosunkowo niedawno, ale dobrze, że dotarły 🙂 Kurs Lightroom’a w wykonaniu Pana Marka zdecydowanie polecam. Pan Marek jest niezwykle miłym człowiekiem, ogromna wiedza fotograficzna (i nie tylko), niewątpliwy talent pedagogiczny dopełniły reszty. Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na ten kurs. Mam teraz realną szansę aby “popchnąć” swoją fotografię do przodu. Kurs jest lepszą inwestycją niż zakup kolejnego “super” obiektywu.

  Post a Reply
 10. Warsztaty Lightroom
  Warsztaty obróbki zdjęć są doskonałym dopełnieniem kursu fotografii, którego również byłem uczestnikiem i polecam go jako pierwszy krok w kierunku dobrych zdjęć. Kolejnym krokiem powinny być właśnie warsztaty Lightroom-a. Zajęcia prowadzone w małej grupie, pokazujące od podstaw proces przetwarzania naszych kadrów. Ciekawie, z naciskiem na najczęściej używane funkcje.Gorąco polecam.

  Post a Reply
 11. Lightroom – odkrycie
  Zaletą tego kursu jest to, że nauka obsługi programu podporządkowana jest tak naprawdę temu, co na co dzień potrzebujemy robić z naszymi zdjęciami. A więc początek to dobre zdjęcie. A później jego katalogowanie, robienie kopii zapasowej i obróbka. A do tego wcale nie trzeba znać wszystkich opcji programu, które są na ogół przedmiotem większości nudnych i czysto teoretycznych kursów.
  Solidna dawka wiedzy. Solidna dawka ćwiczeń praktycznych. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko samodzielnie ugruntowywać i pogłębiać tę wiedzę. Dzięki Marku!

  Post a Reply
 12. Kurs Lightroom
  Marek pięknie mówi o fotografii i potrafi swoją wiedzę przekazać. Robi to w lekki, przyjemny i niebanalny sposób. Dzięki niemu Lightroom nie stanowi już dla mnie problemu ;). Dziękuję i … polecam :).

  Post a Reply
 13. opinia o kursie z Lightroom’u
  Właśnie skończyłem dwudniowe zajęcia z Lightroom’u prowadzone przez Marka. Warsztaty poprowadzone w bardzo przystępny sposób, umiejętnie łączace teorię z praktyką i dające mi silne podstawy do dalszej indywidualnej przygody z LR. Polecam! 🙂

  Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *