Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Warsztaty Lightroom

utworzone przez | maj 31, 2021 | Foto Blog | 39 Komentarze

Nie wiesz czym jest Lightroom albo nic Ci w nim nie wychodzi? Nic nie szkodzi 🙂 Jeżeli nie znasz jeszcze tego znakomitego programu do edycji zdjęć… świetnie się składa!

Kurs Lightroom Szybki Start jest właśnie dla Ciebie. Krok po kroku poznasz jego podstawy i wspaniałe możliwości. Uczę bardzo praktycznie, skutecznie i bez stresu.

Jestem fotografem, dlatego mój Kurs Lightroom Szybki Start różni się od innych właśnie tym, że są koncentrujemy się na zdjęciach a nie aspektach komputerowych! Poznamy program ale równie mocno skupiamy się na obrazie, efektach wizualnych i na języku obrazu.

https://waskiel.pl/kurs-lightroom-online/

 

Dlaczego WARTO skorzystać z Kursu Lightroom Szybki Start ?
Dokładnie nauczę Cię jakich narzędzi używać, aby zdjęcie było efektowne, wyraziste i czytelne.  Efekty będą natychmiast widoczne! Już w trakcie kursu będziesz samodzielnie tworzyć Twoje piękne obrazy!

Dlaczego Lightroom?

Polubisz ten program ponieważ jest bardzo prosty! Kurs to wyłącznie praktyka i mnóstwo skutecznych podpowiedzi opartych na moim wieloletnim doświadczeniu. Koncentrujemy się wyłącznie na sprawach najbardziej istotnych. Po kursie Lightroom Szybki Start będziesz szybko i skutecznie wpływać na Twoje zdjęcia.  

Często, po powrocie z sesji lub pleneru, przyglądasz się swoim zdjęciom i zauważasz, że nie są takie, jakimi je pamiętasz w chwili realizacji. Nie takie są kolory, światła, cienie, ostrość! Stanowczo wszystko jest niedobre! Odbitki zdjęć, wydruki są często są mdłe, pozbawione wyrazu.

Czy można takim niekorzystnym przypadkom zaradzić? Tak! Pomogę Ci wykorzystać potęgę obrazu cyfrowego zamkniętą w plikach RAW. Często masz kłopoty z wyborem najciekawszych kadrów.

Twoje zdjęcia będą od razu lepsze!

Wszystkie zdjęcia cyfrowe zapisane na kartach pamięci – nawet najwspanialszych aparatów są tylko półproduktami. Poprawne wykonanie zdjęcia i zapisanie go na karcie pamięci to jedynie część drogi ku dobremu kadrowi. Jednak już na etapie robienia zdjęć powstaje wiele błędów, podczas ich ekspozycji, czyli naświetlania. Powiem Ci jak ich unikać!

Potem w domowym zaciszu, każde zdjęcie musi jeszcze zostać dopracowane w programach graficznych. Praca w programie graficznym jest kontynuacją działania fotografa w plenerze lub w studio. Nie „obrabiam” plików RAW dla szalonych efektów. Koncentruję się na tym jakie elementy zdjęcia powinne zostać wzmocnione, a które osłabione. Dzięki takim zabiegom moje zdjęcia staja się bardziej czytelne dla widzów.

Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej prezentacji swoich prac musisz nauczyć się cyfrowej obróbki zdjęć, jakże ważnego elementu procesu fotograficznego! Podczas Kursu Lightroom Szybki Start nauczę Cię jak prosto i skutecznie wykorzystać ten bardzo łatwy i elastyczny program do cyfrowej obróbki zdjęć i zarządzania Twoimi zbiorami fotografii.

 

Warsztaty Lightroom w Warszawie Marek Waśkiel

Nad kadrami pracuję intensywnie podczas pleneru: prawidłowa ekspozycja, ostrość, kompozycja.
Potem podczas pracy w Lightroomie „wywołuję” RAW tak, aby podkreślić atuty zdjęcia.

 

Kiedy już dzięki mojemu Kursowi poznasz Lightrooma, Twoje zabiegi ograniczą się do kilku czynności zajmujących Ci góra kilkanaście minut i finalne zdjęcia będą znacznie lepsze! Od razu to zauważysz! To prawda, że zdarzają się zdjęcia, których dobre przygotowanie zajmie nieco więcej czasu, ale nauczę Cię krok po kroku jak nadać tym zdjęciom nowy blask.

 

Jak optymalnie wykorzystać Lightrooma?

Lightroom jest zarówno programem do obróbki cyfrowych obrazów jak i systemem zarządzania bazami zdjęć. Został stworzony specjalnie dla cyfrowych fotografów. Używam go od wersji 2.0 i jest moim podstawowym programem do wywołania RAW i edycji zdjęć.

Zbudowany jest z modułów umożliwiających według mnie nieomal kompletną pracę nad cyfrowym obrazem. Od selekcji i wyboru najlepszych kadrów (fotoedycja), poprzez ich właściwą korektę, aż po przygotowanie do publikacji np. w Internecie lub na wystawie.

Od lat fotografuję zapisując zdjęcia tylko w formacie RAW. Uznawany jest on za bardzo elastyczny i wydajny cyfrowy negatyw. Jednym z elementów pracy z plikami tego typu jest ich „wywołanie”, – ponieważ są czystym zapisem z matrycy.  Obecnie do „wywoływania” plików cyfrowych oraz dalszej nad nimi pracy używam dwóch programów: Adobe Photoshop Lightroom oraz sporadycznie Adobe Photoshop. Nauczę się jak właściwie naświetlać pliki RAW by potem w Lightroomie wykorzystać maksimum informacji, które kryją się w twoich kadrach.  Zdziwisz się jak wiele można z nich uzyskać!

Nie będę Cię karmił teorią! Mnóstwo Praktyki, nieustannych ćwiczeń!

Oto co napisała jedna z uczestniczek moich kursów: Jeżeli nie chcesz marnować mnóstwo czasu na oglądanie różnych filmików na YouTube a chcesz, poznać działanie LR i szybko zacząć obrabiać swoje zdjęcia to nie zwlekaj….(ja zwlekałam zbyt długo…) Wielkie dzięki Marku za przekazaną wiedzę !

Po to by uzyskiwać natychmiastowe rezultaty na kursie wspólnie w sposób praktyczny przećwiczymy mój system zarządzania cyfrowym zdjęciem: od jego wykonania w RAW, importu do LR poprzez wywołanie i obróbkę w Lightroom po publikację w Internecie lub wydruk wykonany na domowej drukarce.

Warsztaty Lightroom Marek Waśkiel

Także w fotografii portretowej liczy się prawidłowa ekspozycja, ostrość, kompozycja.
Podczas pracy w Lightroomie i „wywołania” RAW warto skupić uwagę widza na ważnych istotnych
elementach np. oczach osoby portretowanej.

Kurs Lightroom Classic Szybki Start

Obraz przedstawiający, co zawiera kurs lightrooma dla początkujących.

Kurs Lightroom Classic Szybki Start – nauczę Cię wszystkiego co niezbędne…
oraz wielu profesjonalnych sztuczek. Zapisz się już teraz:

https://waskiel.pl/kurs-lightroom-online/

 

Zapraszam

Marek Waśkiel

 

39 komentarzy

 1. Agnieszka Lubecka

  Polecam warsztaty Lightroom’a u Pana Marka Waśkiela. Duża porcja przydatnych informacji w przystępnej formie. To było moje pierwsze spotkanie z tym programem, a już drugiego dnia obrabiałam zdjęcia. Żałuję, że wcześniej nie przełączyłam swego aparatu fotograficznego w tryb RAW. Dziękuję.

  Odpowiedz
 2. Anna Dedecjus

  Świetny kurs, ogromna porcja bardzo profesjonalnie przekazanych informacji.
  Co najważniejsze, informacji, które trudno znaleźć w podręczniku do LR.
  Jedynie ktoś, kto tak jak Marek porusza się w świecie kolorów i świateł, taką wiedzą może się podzielić…

  Odpowiedz
  • Darek

   Polecam warsztaty Lightroom’a prowadzone przez Marka w sposób przystępny, zrozumiały, poparty samymi przykładami bezpośrednio na obrabianych przez uczestników zdjęciach.
   Podczas warsztatów otrzymałem sporą dawkę wiedzy teoretycznej ale przede wszystkim popartą jeszcze większą dawką bieżącej praktyki.
   Generalnie wyuczyłem się krok po kroku obróbki zdjęć z wykorzystaniem podstawowych narzędzi i modułów programu Lightroom.
   Za każdym razem Marek objaśniał i tłumaczył sposób ich działania, przedstawiając gotowy sposób na obróbkę zdjęcia, a w kolejnym etapie warsztatów przyszła pora na Nas – uczestników.
   Tak więc każdy z Nas otrzymał gotowca jeśli chodzi o etapy obróbki zdjęć wraz z praktycznym jej wykorzystaniem, a dodatkowo dowiedzieliśmy się jak sprawnie i bez kłopotów zarządzać biblioteką naszych zdjęć.
   No i bezapelacyjnie polecam samego Marka jako prowadzącego warsztaty, ale i również jako człowieka rozumiejącego Nasze problemy, nie tylko te natury fotograficznej.
   Marku, Dziękuję Ci za wspaniałe spędzony czas, fantastycznie przekazaną wiedzę i cierpliwość.
   Polecam wszystkim, naprawdę warto.

   Odpowiedz
 3. Helena

  MAREK to doskonały FOTOGRAF i PEDAGOG!!!
  Nauka pod Jego okiem to czysta przyjemność. Wiedzę Marek przekazuje w bardzo przystępny, usystematyzowany sposób, często robi powtórki, które pozwalają nową dawkę wiedzy włożyć do właściwej „szufladki”.
  Ma świętą cierpliwość nawet do uczniów takich jak ja zaawansowanych wiekowo i co najgorsze bez znajomości języka angielskiego!!!
  Marek ma wyrozumiałość do uczniów i wolnych podlaskich komputerów…:):)
  DZIĘKUJĘ MARKU ZA WSZYSTKO!!!.
  Gorąco polecam…
  Powinnam to zrobić znacznie , znacznie wcześniej…

  Odpowiedz
 4. Kasia

  Doskonale przygotowane warsztaty pozwalają na przejście krok po kroku przez tajniki Lightroom’a. Nieoceniona cierpliwość i rzeczowość Marka umożliwiają przyswojenie materiału również przez osoby w średnim wieku 😉 Marek naprawdę zachęcił mnie do robienia zdjęć w RAW. Dlaczego? Zawsze znajomość LR wydawała mi się tajemną wiedzą, tymczasem dzięki Markowi odkryłam, że w naprawdę szybki i prosty sposób mogę już w kilka minut poprawić jakość swoich zdjęć 🙂 Szczerze POLECAM!

  Odpowiedz
 5. Artur

  Light Room szkolenie – opinia
  Bardzo polecam kurs u Mark, bardzo dużo się nauczyłem mimo że wydawało mi się że coś wiedziałem.
  Artur

  Odpowiedz
 6. Anna Kanabaj

  Wspaniałe warsztaty, które pozwoliły mi odkryć możliwości Lightrooma. Mimo, że wcześniej używałam Lightrooma i program nie był mi obcy, bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na udział w tych warsztatach. Marek w bardzo przystępny sposób okrywał wszelkie tajniki tego programu, których nie da się wyczytać w necie czy znaleźć oglądając filmiki na youtubie. Warsztaty wspaniale łączą teorię z praktyką . Dodatkowo Marek pięknie opowiada o fotografii, przekazując cenne wskazówki na co zwrócić uwagę podczas wykonywania fotografii, a później jak oddać najważniejsze elementy naszych zdjęć w postprodukcji. Co warto podkreślić, to że na warsztatach pracujemy nad zdjęciami uczestników, wspólnie określamy co jest atutem zdjęcia i co chcielibyśmy wydobyć ze zdjęcia podczas jego wywoływania, na co zwrócić uwagę widza.

  Wielkie dzięki Marku za wspaniałą atmosferę podczas warsztatów, oraz przekazaną wiedzę.

  Odpowiedz
 7. Ewa

  Ewa
  5 listopada 2018

  Znakomite, profesjonalne warsztaty, bardzo dobrze, logicznie ułożone i poprowadzone. Systematyzują wiedzę pozwalając skupić się na istotnych zagadnieniach Lr dla początkujących, a nie na wszystkim a w konsekwencji na niczym. Tempo nie było wolne ale cóż, czego nie robi się dla swojej pasji. Jak się jest dobrze po czterdziestce…….., to pewne rzeczy przychodzą trudniej. Ale…… dałam radę! Wielkie dzięki!

  Odpowiedz
 8. Kamila Wiśniewska-Hałka

  Doskonały, dwudniowy, intensywny kurs pozwolił mi poruszać się po programie Lightroom, który do tej pory wydawał mi się nie do ogarnięcia. Marek w sposób przemyślany i uporządkowany przekazuje wiedzę. Ma cierpliwość, tłumaczy do skutku i przy tym buduje przyjazną kursantom atmosferę. Doskonały dydaktyk z ogromną wiedzą praktyczną. Dlatego, jeśli ktoś – tak jak ja – nie ma zacięcia do samodzielnego zgłębiania tajników Lightrooma, to gwarantuję, że po dwóch dniach szkolenia, praca z tym programem stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. z serca polecam.

  Odpowiedz
 9. Katarzyna Sagun

  Bezdyskusyjnie można polecić. Utalentowany pedagog z cierpliwością do nieuważnych uczniów, praktyczną wiedzą merytoryczną, po 2 dniach mój bałagan w głowie posprzątany, wiem co i jak chce zrobić ze zdjęciem tym narzędziem w zakresie jaki można było na tym szkoleniu poznać.
  Mam porównanie z innymi szkolącymi ogólnie, sposób podania wiedzy tutaj jest wyjątkowo usystematyzowany i przyjazny.
  Gratuluję przygotowania.

  Odpowiedz
 10. Monika

  Bardzo dobry kurs! Potwierdzam wszystko co napisane we wcześniejszych komentarzach i polecam!

  Odpowiedz
  • Edward

   W końcu po długim czasie zastanawiania się zapisałem się i wziąłem udział w kursie.Wcześniej próbowałem coś stworzyć w Lightroomie jednak brakowało mi wiedzy i uporządkowania w działaniu.Nie byłem zadowolony z rezultatów. Kurs prowadzony przez Marka to profesjonalny i klarowny przekaz dzięki któremu dowiedziałem się jak prostym i przyjaznym programem jest Lightroom. Teraz łatwiej mi będzie osiągać swoje cele przy obróbce zdjęć. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Dzięki Marku.

   Odpowiedz
 11. Katarzyna

  Jeżeli ktoś się zastanawia nad tym czy warto iść na kurs LR, to zdecydowanie warto ! Jeżeli nigdy wcześniej nie było styczności z LR to kurs Marka krok po kroku przeprowadzi Cię przez zagadnienia i możliwości tego programu. Duża ilość zajęć praktycznych pozwoli Ci „poukładać” wiedzę w głowie i odkryć możliwości programu LR. Jeżeli styczność już była ale nie jest to wiedza usystematyzowana i duża to z pewnością Marek odkryje przed Tobą wiele możliwości tego programu. Nigdy wcześniej nie fotografowałam w RAW a teraz nie wyobrażam sobie aby tego nie robić. Marek jest doskonałym i cierpliwym pedagogiem. Świetnie tłumaczy, poprawia, zachęca i motywuje. A to wszystko w bardzo przyjaznej atmosferze. Dziękuję.

  Odpowiedz
 12. Beata

  Mogę podpisać się w 100% pod komentarzem Radka – juz korzystałam z LR, ale bardziej po omacku i dopiero udział w kursie mi wyjaśnił wszystkie możliwości tego programu. Bardzo polecam ten kurs – w dobrej atmosferze, dużo wiedzy ale i mnóstwo praktycznych zajęć 🙂

  Odpowiedz
 13. Radek

  Zastanawiałem się czy warto się zapisać na kurs lightroom u Marka, w końcu korzystałem już z tego programu. Zdecydowałem się i było warto! Marek świetnie szkoli i prowadzi zajęcia, podaje wiedzę w czytelny i jasny sposób. Wszystko stało się jasne, skończyło się klikanie w co się da by zobaczyć efekt. Serdecznie polecam ten kurs u Marka!! 🙂

  Odpowiedz
 14. Elżbieta

  Na warsztaty Lr prowadzone przez Marka Waśkiela zgłosiłam się kończąc u tego samego Prowadzącego dziesięciotygodniowy kurs fotografii. I to był strzał w dziesiątkę! Na kursie uczyłam się podstaw fotografii, uczyłam się kompozycji, obsługi aparatu fotograficznego, różnych technik fotografowania. Kurs był rewelacyjny, ale wisienką na torcie, kropką nad i stał się właśnie udział w warsztatach Lr, które pokazały, jak ważny jest własny proces twórczy na każdym etapie fotografowania. Dzięki połączeniu obu kursów/warsztatów naprawdę zyskałam mnóstwo wiedzy, umiejętności, ale także pogłębienie pasji – dzięki nie tylko wysoce profesjonalnemu prowadzeniu zajęć przez Marka, ale także dzięki jego zaangażowaniu, jego emocjom i zdolnościom organizacyjnym. Polecam wszystkim, którzy chcą nauczyć się tworzyć piękne fotografie.

  Odpowiedz
 15. Kasia

  Warto! Jeżeli nie znasz programu LR lub Twoja wiedza jest nieusystematyzowana, warto skorzystać z warsztatów prowadzonych przez Marka. Po skończonym kursie wszystko stanie się proste i łatwe, a Twoje zdjęcia zyskają na wyrazie. Gorąco polecam!

  Odpowiedz
 16. Krystyna

  Ogromna dawka informacji podana w profesjonalny i przystępny sposób. Kurs zorganizowany, przemyślany i uporządkowany prowadzony bardzo harmonijnie. Mnóstwo zajęć praktycznych. Nie da się pominąć ogromnej wiedzy,doświadczenie i przede wszystkim pasji prowadzącego. Polecam wszystkim potencjalnie zainteresowanym bo jeśli się zdecydujecie to sądzę,że tak jak ja wyjdziecie zadowoleni i zszokowani co LR potrafi. Petarda po prostu 🙂 Dziękuję.

  Odpowiedz
 17. Ewa

  Ten kurs to esencja LR, dużo praktycznych informacji, które ułatwią pracę z LR i w efekcie sprawią, że zdjęcia nabiorą blasku. Polecam udział w kursie!

  Odpowiedz
 18. Piotr

  Trudno coś tu jeszcze dopisać – zgadzam się ze wszystkimi tu pochwałami.
  Marek nauczy Cię jak już w kilka minut wydobyć z Twoich zdjęć ukrytą moc, a i w Tobie – zapewniam Cię – pojawią się nowe moce do dalszych poszukiwań z aparatem, a wizja ślęczenia godzinami przy komputerze nad obróbką zniknie – jak szumy na Twoich fotografiach 🙂 Gorąco polecam !

  Odpowiedz
 19. Grzegorz

  Byłem na kilku kursach LR. Ten poprowadzony przez Marka różni się od innych tym, że jest fotograficzny, a nie komputerowy. Wszystkim niezdecydowanym fotografom szukającym światła w swoich zdjęciach bardzo polecam. Marku bardzo dziękuję za inspiracje do dalszego rozwoju mojej fotopasji.

  Odpowiedz
 20. Ula

  Po warsztatach wiem już dokładnie, co zrobić z RAWami, które z braku znajomości narzędzia 'leżały w szufladzie’. Dzięki temu, że warsztaty są prowadzone przez fotografa, nie tylko poznajemy wiele funkcji programu, czyli uczymy się JAK podkreślić konkretny element zdjęcia, ale też uczymy się NA CO warto skierować uwagę odbiorcy.
  Warsztaty prowadzone w miłej atmosferze, każdy ma okazję popracować nad zdjęciem pod okiem profesjonalisty.
  Szczerze polecam!

  Odpowiedz
 21. Tamara

  Najlepsze na tych warsztatach jest to, że wiedza jest przekazana w sposób przemyślany i uporządkowany a po warsztatach otrzymujesz jeszcze dodatkowe materiały (konspekty). Marek, oprócz wiedzy z LR przekazał również sporo cennych informacji na co zwrócić uwagę robiąc zdjęcia aby nasz RAW zawierał jak najwięcej informacji i jak obrabiać zdjęcia w LR aby przyciągnąć uwagę widza.

  Jeżeli nie chcesz marnować mnóstwo czasu na oglądanie różnych filmików na youtube a chcesz, poznać działanie LR i szybko zacząć obrabiać swoje zdjęcia to nie zwlekaj….(ja zwlekałam zbyt długo…)
  Wielkie dzięki Marku za przekazaną wiedzę !

  Odpowiedz
 22. Kasia

  Super kurs, bardzo intensywny, ale dzięki temu jest mnóstwo praktyki. Mieliśmy okazję na spokojnie przećwiczyć wszystkie niezbędne zabiegi, jakich pozwala dokonać Lightroom. Wszystko robione jest bez pośpiechu i zawsze jest czas na pytania.

  Odpowiedz
 23. Bartek

  Dzień dobry,
  Gorąco polecam kurs Lightroom’a, który prowadzi znakomity fotograf i wykładowca – Marek. Zajęcia są prowadzone dość intensywnie, ale zawsze jest czas na pytania, które nie pozostają bez odpowiedzi. Na kursie praktycznie od podstaw poznałem tajniki wywoływania moich „surowych” kadrów, jak również w jaki sposób program może mnie wspierać w katalogowaniu i opisywaniu moich zdjęć. Zostałem zaopatrzony we wiedzę, dzięki której wiem jakimi narzędziami mogę się posłużyć, aby sprawić aby moje kadry były jeszcze bardziej moje. Aby były dokładnie takimi jakimi JA chcę aby były.

  Kurs podstawowy sprawił, że nie używam już funkcji „AUTO” 🙂
  Kurs Lightroom’a sprawił, że sporadycznie zapisuje zdjęcia w JPG. Naprawdę opłaca się robić zdjęcia w RAW

  Dziękuję Marku!

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Barku, bardzo dziękuję.
   Fotografuj w RAW 🙂
   i wyciągaj ze swoich zdjęć całą moc!
   Pozdrawiam
   Marek

   Odpowiedz
 24. Joanna

  Warsztaty były bardzo intensywne, ale bardzo się cieszę, że się zdecydowałam. Marek oprócz tego, że jest świetnym fotografem jest też świetnym pedagogiem i potrafi doskonale wytłumaczyć pewne zagadnienia na praktycznych przykładach. Te warsztaty, to świetny wstęp do dalszego samodzielnego odkrywania Lightroom’a. Polecam wszystkim potencjalnie zainteresowanym bo warto. Na moim początkującym etapie zdecydowanie przyda mi się bardziej niż zakup nowszego sprzętu.

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Joanno, bardzo dziękuję 🙂 czas teraz na wykorzystanie pełnej mocy RAW.
   Pozdrawiam 🙂
   Marek

   Odpowiedz
 25. Ewa

  Jak to zwykle bywa na „Markowych” kursach, także i na dwudniowych warsztatach z Lightroom otrzymałam solidną dawkę naprawdę przydatnej wiedzy, która wraz z ćwiczeniami praktycznymi w pełni pozwala na rozpoczęcie samodzielnej przygody z LR. Dziękuję i gorąco polecam:-)

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Ewo, dziękuję serdecznie za udział i cieszę się, że zajęcia Ci się spodobały 🙂
   Niech moc RAW będzie z Tobą 🙂
   Pozdrawiam
   Marek

   Odpowiedz
 26. Marta

  z przyjemnością zamieszczam tu wielkie i serdeczne podziękowania dla Marka za warsztaty LR. Dla mnie była to mega dawka pożytecznej i uporządkowanej wiedzy (którą pewnie bym zgłębiała przez wieki, korzystając z innych źródeł). Na warsztat przyszłam „zielona”. Teraz mam odczucie, że ta „bestia” (LR) została oswojona 🙂 I to wszystko w jakże miłej atmosferze. Reszta już należy do mnie… trening, trening, trening… Ale jak dobrze startować z takim bagażem wiedzy!

  Przede wszystkim to warsztaty prowadzone przez praktyka-fotografa, a nie… informatyka (bo takie kursy też można spotkać na rynku). I to robi wielką różnicę. Bo u Marka to nie tylko warsztat z samego „działania ikonek” LR ale praktyczne wskazówki do zastosowania w fotografii. Dziękuję za poświęcony czas i chęć dzielenia się taką wiedzą. Dydaktyka to również coś co trzeba docenić (fajnie prowadzone, umiejętnie przekazane i usystematyzowane, powtórzone i podsumowane, a do przestrzeń na nasze pytania). No i super, hiper organizacja całego wydarzenia (wiadomo ze szczegółami co, gdzie, kiedy i do tego utrzymanie planu). Jak to ułatwia!

  Odpowiedz
 27. Stanisław Dul

  Dwudniowe warsztaty z Markiem to najlepszy sposób by zacząć prawdziwą przygodę z proogramem Lightroom. Solidna dawka wiedzy opartej na praktyce i doświadczeniu. Przy okazji nauka co tak naprawdę jest istotne w czasie robienia zdjęć z punktu widzenia przyszłego wywoływania ich w Lightroom.

  Odpowiedz
 28. Ola Trzynska

  Dwudniowe warsztaty lightroom prowadzone przez Marka dały mi dużo do myślenia. Do tej pory robiłam tylko pliki JPG, teraz już wiem, że robienia RAW i wywoływania w Lr nie da się uniknąć, jeśli chcemy aby nasze zdjęcia wyglądały tak, jak pamiętamy nasze sceny czy obrazy. Warsztaty prowadzone są w sposób niesamowicie przystępny, zakładając że po drugiej stronie jest kompletny laik, w sposób poukładany oraz konsekwentny. Marek nieustannie wraca do faktów naistotniejszych jego zdaniem, dzięki czemu po zakończeniu warsztatów mam dobrze utrwalone priorytety w pracy z Lr. Dziękuję serdecznie.

  Odpowiedz
 29. Artur Kudlicki

  To już mój drugi kurs u Marka i na pewno nie ostatni 🙂 Podczas warsztatów uczymy się nie tylko jak wywoływać zdjęcia RAW i jak dokonywać ich obróbki, ale również jak je katalogować i archiwizować. Od teraz Lightroom to dla mnie niezbędne narzędzie w procesie przygotowywania zdjęć, a z czasem może i fotografii 🙂 Zdecydowanie polecam!

  Odpowiedz
 30. Sławomir Baj

  W dobie fotografii cyfrowej samo zrobienie zdjęcia to tylko część wykonanej pracy. Jeśli zależy nam na dobrym finalnym efekcie – niezbędna jest „obróbka” zdjęcia – te prawdy dotarły do mnie stosunkowo niedawno, ale dobrze, że dotarły 🙂 Kurs Lightroom’a w wykonaniu Pana Marka zdecydowanie polecam. Pan Marek jest niezwykle miłym człowiekiem, ogromna wiedza fotograficzna (i nie tylko), niewątpliwy talent pedagogiczny dopełniły reszty. Jestem bardzo zadowolony, że zdecydowałem się na ten kurs. Mam teraz realną szansę aby „popchnąć” swoją fotografię do przodu. Kurs jest lepszą inwestycją niż zakup kolejnego „super” obiektywu.

  Odpowiedz
 31. Bartosz Jonas

  Warsztaty Lightroom
  Warsztaty obróbki zdjęć są doskonałym dopełnieniem kursu fotografii, którego również byłem uczestnikiem i polecam go jako pierwszy krok w kierunku dobrych zdjęć. Kolejnym krokiem powinny być właśnie warsztaty Lightroom-a. Zajęcia prowadzone w małej grupie, pokazujące od podstaw proces przetwarzania naszych kadrów. Ciekawie, z naciskiem na najczęściej używane funkcje.Gorąco polecam.

  Odpowiedz
 32. Artur Werner

  Lightroom – odkrycie
  Zaletą tego kursu jest to, że nauka obsługi programu podporządkowana jest tak naprawdę temu, co na co dzień potrzebujemy robić z naszymi zdjęciami. A więc początek to dobre zdjęcie. A później jego katalogowanie, robienie kopii zapasowej i obróbka. A do tego wcale nie trzeba znać wszystkich opcji programu, które są na ogół przedmiotem większości nudnych i czysto teoretycznych kursów.
  Solidna dawka wiedzy. Solidna dawka ćwiczeń praktycznych. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko samodzielnie ugruntowywać i pogłębiać tę wiedzę. Dzięki Marku!

  Odpowiedz
 33. Iwona Chromiak

  Kurs Lightroom
  Marek pięknie mówi o fotografii i potrafi swoją wiedzę przekazać. Robi to w lekki, przyjemny i niebanalny sposób. Dzięki niemu Lightroom nie stanowi już dla mnie problemu ;). Dziękuję i … polecam :).

  Odpowiedz
 34. Jacek Wasilewski

  opinia o kursie z Lightroom’u
  Właśnie skończyłem dwudniowe zajęcia z Lightroom’u prowadzone przez Marka. Warsztaty poprowadzone w bardzo przystępny sposób, umiejętnie łączace teorię z praktyką i dające mi silne podstawy do dalszej indywidualnej przygody z LR. Polecam! 🙂

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 31 maja 2021

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.