Nie wiesz czym jest Lightroom albo nic Ci w nim nie wychodzi? Nic nie szkodzi 🙂 Jeżeli nie znasz jeszcze tego znakomitego programu do edycji zdjęć… świetnie się składa!

Warsztaty Lightroom – moje zajęcia są właśnie dla Ciebie. Krok po kroku poznasz jego podstawy i wspaniałe możliwości. Uczmy się bardzo praktycznie, skutecznie i bez stresu.

Jestem fotografem, dlatego moje warsztaty Lightroom różnią się od innych tym, że są fotograficzne, a nie komputerowe! Poznamy program ale równie mocno skupiamy się na obrazie, efektach wizualnych i na języku obrazu.

Warsztaty: Lightroom i RAW
Potęga Cyfrowego Obrazu
/dla początkujących/

KURS W FORMIE SPOTKAŃ INTERAKTYWNYCH SPOTKAŃ ONLINE
Spotykamy się online poprzez platformę do pracy zdalnej
za pośrednictwem Internetu (przeglądarka internetowa plus łącze internetowe)

NOWY TERMIN JUŻ WKRÓTCE

Warszawa,
Cena 927 zł

Liczba miejsc: 5 / Wolnych: 5 / 

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce
wyślij formularz zgłoszeniowy
tu jest do pobrania:

https://waskiel.pl/kwestionariusz_LR_02_2020.doc

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila:marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

CZY WARTO BYĆ NA WARSZTATACH ?
PRZECZYTAJ OPINIE ABSOLWENTÓW PONIŻEJ! WARTO 🙂 

Dokładnie nauczę Cię jakich narzędzi używać, aby zdjęcie było efektowne, wyraziste i czytelne.  Efekty będą natychmiast widoczne! Już w trakcie warsztatów będziesz samodzielnie tworzyć Twoje piękne obrazy!

Dlaczego Lightroom?

Polubisz ten program ponieważ jest bardzo prosty! Dwa dni warsztatów będą spotkaniem z mnóstwem praktyki i skutecznych podpowiedzi opartych na moim wieloletnim doświadczeniu. Skoncentrujemy się wyłącznie na sprawach najbardziej istotnych. Po warsztatach “Lightroom i RAW, Potęga cyfrowego obrazu” będziesz szybko i skutecznie wpływać na Twoje zdjęcia.  Zapisz się już dziś – uczymy się w małej grupie i łącznie mam w niej tylko 7 miejsc.

Często, po powrocie z sesji lub pleneru, przyglądasz się swoim zdjęciom i zauważasz, że nie są takie, jakimi je pamiętasz w chwili realizacji. Nie takie są kolory, światła, cienie, ostrość! Stanowczo wszystko jest niedobre! Odbitki zdjęć, wydruki są często są mdłe, pozbawione wyrazu.

Czy można takim niekorzystnym przypadkom zaradzić? Tak! Pomogę Ci wykorzystać potęgę obrazu cyfrowego zamkniętą w plikach RAW. Często masz kłopoty z wyborem najciekawszych kadrów.

Twoje zdjęcia będą od razu lepsze!

Wszystkie zdjęcia cyfrowe zapisane na kartach pamięci – nawet najwspanialszych aparatów są tylko półproduktami. Poprawne wykonanie zdjęcia i zapisanie go na karcie pamięci to jedynie część drogi ku dobremu kadrowi. Jednak już na etapie robienia zdjęć powstaje wiele błędów, podczas ich ekspozycji, czyli naświetlania. Powiem Ci jak ich unikać!

Potem w domowym zaciszu, każde zdjęcie musi jeszcze zostać dopracowane w programach graficznych. Praca w programie graficznym jest kontynuacją działania fotografa w plenerze lub w studio. Nie “obrabiam” plików RAW dla szalonych efektów. Koncentruję się na tym jakie elementy zdjęcia powinne zostać wzmocnione, a które osłabione. Dzięki takim zabiegom moje zdjęcia staja się bardziej czytelne dla widzów.

Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej prezentacji swoich prac musisz nauczyć się cyfrowej obróbki zdjęć, jakże ważnego elementu procesu fotograficznego! Podczas moich warsztatów Lightroom i RAW nauczę Cię jak prosto i skutecznie wykorzystać ten bardzo łatwy i elastyczny program do cyfrowej obróbki zdjęć i zarządzania Twoimi zbiorami fotografii.

 

Warsztaty Lightroom w Warszawie Marek Waśkiel

Nad kadrami pracuję intensywnie podczas pleneru: prawidłowa ekspozycja, ostrość, kompozycja.
Potem podczas pracy w Lightroomie “wywołuję” RAW tak, aby podkreślić atuty zdjęcia.

 

Kiedy już dzięki moim warsztatom poznasz Lightrooma, Twoje zabiegi ograniczą się do kilku czynności zajmujących Ci góra kilkanaście minut i finalne zdjęcia będą znacznie lepsze! Od razu to zauważysz! To prawda, że zdarzają się zdjęcia, których dobre przygotowanie zajmie nieco więcej czasu, ale nauczę Cię krok po kroku jak nadać tym zdjęciom nowy blask.

 

Poznaj Pakiet Kursów i Zaoszczędź 259 zł

Jak optymalnie wykorzystać Lightrooma?

Lightroom jest zarówno programem do obróbki cyfrowych obrazów jak i systemem zarządzania bazami zdjęć. Został stworzony specjalnie dla cyfrowych fotografów. Używam go od wersji 2.0 i jest moim podstawowym porgoramem do wywołania RAW i edycji zdjęć.

Zbudowany jest z modułów umożliwiających według mnie nieomal kompletną pracę nad cyfrowym obrazem. Od selekcji i wyboru najlepszych kadrów (fotoedycja), poprzez ich właściwą korektę, aż po przygotowanie do publikacji np. w Internecie lub na wystawie.

Od lat fotografuję zapisując zdjęcia tylko w formacie RAW. Uznawany jest on za bardzo elastyczny i wydajny cyfrowy negatyw. Jednym z elementów pracy z plikami tego typu jest ich “wywołanie”, – ponieważ są czystym zapisem z matrycy.  Obecnie do “wywoływania” plików cyfrowych oraz dalszej nad nimi pracy używam dwóch programów: Adobe Photoshop Lightroom oraz sporadycznie Adobe Photoshop. Nauczę się jak właściwie naświetlać pliki RAW by potem w Lightroomie wykorzystać maksimum informacji, które kryją się w twoich kadrach.  Zdziwisz się jak wiele można z nich uzyskać!

Nie będę Cię karmił teorią! Mnóstwo Praktyki, nieustannych ćwiczeń!

Oto co napisała jedna z uczestniczek moich warsztatów: Jeżeli nie chcesz marnować mnóstwo czasu na oglądanie różnych filmików na YouTube a chcesz, poznać działanie LR i szybko zacząć obrabiać swoje zdjęcia to nie zwlekaj….(ja zwlekałam zbyt długo…) Wielkie dzięki Marku za przekazaną wiedzę !

Po to by uzyskiwać natychmiastowe rezultaty na moich dwudniowych warsztatach wspólnie w sposób praktyczny przećwiczymy mój system zarządzania cyfrowym zdjęciem: od jego wykonania w RAW, importu do LR poprzez wywołanie i obróbkę w Lightroom po publikację w Internecie lub wydruk wykonany na domowej drukarce.

Drugiego dnia sam (oczywiście pod moim czujnym okiem) będziesz wywoływać i obrabiać swoje zdjęcia tak, aby nauczyć się kolejnych kroków niezbędnych do uzyskania właściwych efektów.

Czy dasz radę? Z pewnością! Przeczytaj komentarze uczestników poprzednich edycji! Są na dole strony.

Warsztaty Lightroom Marek Waśkiel

Także w fotografii portretowej liczy się prawidłowa ekspozycja, ostrość, kompozycja.
Podczas pracy w Lightroomie i “wywołania” RAW warto skupić uwagę widza na ważnych istotnych
elementach np. oczach osoby portretowanej.

Warsztaty Lightroom – tutaj nauczę Cię wszystkiego co niezbędne…
oraz wielu profesjonalnych sztuczek

:: RAW czy JPEG? Co wybrać i kiedy?
:: jak zadbać o właściwą ekspozycję dla RAW,
:: praca nad kadrem podczas fotografowania,
:: import, eksport zarządzanie bazami zdjęć, co to jest DNG?
:: selekcja zdjęć, fotoedycja, jak wybierać tylko te najciekawsze,
:: wywołanie RAW,
:: edytowanie i korekcja obrazu,
:: właściwy balans bieli i tonacja
:: zarządzanie kolorem,
:: wyostrzanie i odszumianie,
:: korekcja obiektywów i perspektywy
:: tworzenie presetów (własnych szablonów)
:: eksportowanie zdjęć do JPEG, PSD, portali społecznościowych itp.
:: współpraca Lightrooma z Photoshop-em,
:: współpraca z labem – jak przygotować odbitki?

Dwa dni warsztatów staną się spotkaniem z mnóstwem praktyki i skutecznych podpowiedzi opartych na moim wieloletnim doświadczeniu. Skoncentrujemy się wyłącznie na sprawach najbardziej istotnych i dzięki temu po warsztatach “Lightroom i RAW, Potęga cyfrowego obrazu” będziesz mógł szybko i skutecznie wpływać na swoje obrazy. Efekty będą natychmiast widoczne! Samodzielnie będziesz tworzyć Twoje piękne obrazy!

 

Po lewej pokazany jest “czysty” RAW a po prawej zdjęcie po bardzo lekkich zmianach
wyłącznie w zakresie tonów.  Nawet po kilku ruchach widać kolosalną zmianę na lepsze!
Wszystkiego Cię nauczę: Krok po Kroku!

 

Warsztaty Lightroom – Jak będziemy się uczyć?

Warsztaty będą się odbywać na własnym sprzęcie uczestników, proszę zabrać ze sobą laptopa z zainstalowanym najnowszym programem Lightroom Classic CC (10.11) . UWAGA – interesuje nas wersja z opcją CLASSIC w nazwie.

Może to być 7 dniowa wersja Trial (wersja próbna – proszę pamiętać, że wygasa po 7 dniach, zatem nie należy jej instalować nazbyt wcześnie), która jest bezpłatnie do pobrania ze strony:

UWAGA! Będziemy na zajęciach pracować na wersji angielskiej (nie ma wersji polskiej). Warsztaty będą trwać 2 dni (sobota i niedziela) – w sumie ok 12 godzin zajęć.

Warsztaty: Lightroom i RAW
Potęga Cyfrowego Obrazu
/dla początkujących/

NOWY TERMIN JUŻ WKRÓTCE

Warszawa,
Cena 927 zł

Liczba miejsc: 5 / Wolnych: 5 / 

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce
wyślij formularz zgłoszeniowy
tu jest do pobrania:

https://waskiel.pl/kwestionariusz_LR_02_2020.doc

Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila:marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

CZY WARTO BYĆ NA WARSZTATACH ?
PRZECZYTAJ OPINIE ABSOLWENTÓW PONIŻEJ! WARTO 🙂