Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Warsztaty Lightroom

utworzone przez | maj 31, 2021 | Foto Blog | 39 Komentarze

Nie wiesz czym jest Lightroom albo nic Ci w nim nie wychodzi? Nic nie szkodzi 🙂 Jeżeli nie znasz jeszcze tego znakomitego programu do edycji zdjęć… świetnie się składa!

Kurs Lightroom Szybki Start jest właśnie dla Ciebie. Krok po kroku poznasz jego podstawy i wspaniałe możliwości. Uczę bardzo praktycznie, skutecznie i bez stresu.

Jestem fotografem, dlatego mój Kurs Lightroom Szybki Start różni się od innych właśnie tym, że są koncentrujemy się na zdjęciach a nie aspektach komputerowych! Poznamy program ale równie mocno skupiamy się na obrazie, efektach wizualnych i na języku obrazu.

https://waskiel.pl/kurs-lightroom-online/

 

Dlaczego WARTO skorzystać z Kursu Lightroom Szybki Start ?
Dokładnie nauczę Cię jakich narzędzi używać, aby zdjęcie było efektowne, wyraziste i czytelne.  Efekty będą natychmiast widoczne! Już w trakcie kursu będziesz samodzielnie tworzyć Twoje piękne obrazy!

Dlaczego Lightroom?

Polubisz ten program ponieważ jest bardzo prosty! Kurs to wyłącznie praktyka i mnóstwo skutecznych podpowiedzi opartych na moim wieloletnim doświadczeniu. Koncentrujemy się wyłącznie na sprawach najbardziej istotnych. Po kursie Lightroom Szybki Start będziesz szybko i skutecznie wpływać na Twoje zdjęcia.  

Często, po powrocie z sesji lub pleneru, przyglądasz się swoim zdjęciom i zauważasz, że nie są takie, jakimi je pamiętasz w chwili realizacji. Nie takie są kolory, światła, cienie, ostrość! Stanowczo wszystko jest niedobre! Odbitki zdjęć, wydruki są często są mdłe, pozbawione wyrazu.

Czy można takim niekorzystnym przypadkom zaradzić? Tak! Pomogę Ci wykorzystać potęgę obrazu cyfrowego zamkniętą w plikach RAW. Często masz kłopoty z wyborem najciekawszych kadrów.

Twoje zdjęcia będą od razu lepsze!

Wszystkie zdjęcia cyfrowe zapisane na kartach pamięci – nawet najwspanialszych aparatów są tylko półproduktami. Poprawne wykonanie zdjęcia i zapisanie go na karcie pamięci to jedynie część drogi ku dobremu kadrowi. Jednak już na etapie robienia zdjęć powstaje wiele błędów, podczas ich ekspozycji, czyli naświetlania. Powiem Ci jak ich unikać!

Potem w domowym zaciszu, każde zdjęcie musi jeszcze zostać dopracowane w programach graficznych. Praca w programie graficznym jest kontynuacją działania fotografa w plenerze lub w studio. Nie „obrabiam” plików RAW dla szalonych efektów. Koncentruję się na tym jakie elementy zdjęcia powinne zostać wzmocnione, a które osłabione. Dzięki takim zabiegom moje zdjęcia staja się bardziej czytelne dla widzów.

Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej prezentacji swoich prac musisz nauczyć się cyfrowej obróbki zdjęć, jakże ważnego elementu procesu fotograficznego! Podczas Kursu Lightroom Szybki Start nauczę Cię jak prosto i skutecznie wykorzystać ten bardzo łatwy i elastyczny program do cyfrowej obróbki zdjęć i zarządzania Twoimi zbiorami fotografii.

 

Warsztaty Lightroom w Warszawie Marek Waśkiel

Nad kadrami pracuję intensywnie podczas pleneru: prawidłowa ekspozycja, ostrość, kompozycja.
Potem podczas pracy w Lightroomie „wywołuję” RAW tak, aby podkreślić atuty zdjęcia.

 

Kiedy już dzięki mojemu Kursowi poznasz Lightrooma, Twoje zabiegi ograniczą się do kilku czynności zajmujących Ci góra kilkanaście minut i finalne zdjęcia będą znacznie lepsze! Od razu to zauważysz! To prawda, że zdarzają się zdjęcia, których dobre przygotowanie zajmie nieco więcej czasu, ale nauczę Cię krok po kroku jak nadać tym zdjęciom nowy blask.

 

Jak optymalnie wykorzystać Lightrooma?

Lightroom jest zarówno programem do obróbki cyfrowych obrazów jak i systemem zarządzania bazami zdjęć. Został stworzony specjalnie dla cyfrowych fotografów. Używam go od wersji 2.0 i jest moim podstawowym programem do wywołania RAW i edycji zdjęć.

Zbudowany jest z modułów umożliwiających według mnie nieomal kompletną pracę nad cyfrowym obrazem. Od selekcji i wyboru najlepszych kadrów (fotoedycja), poprzez ich właściwą korektę, aż po przygotowanie do publikacji np. w Internecie lub na wystawie.

Od lat fotografuję zapisując zdjęcia tylko w formacie RAW. Uznawany jest on za bardzo elastyczny i wydajny cyfrowy negatyw. Jednym z elementów pracy z plikami tego typu jest ich „wywołanie”, – ponieważ są czystym zapisem z matrycy.  Obecnie do „wywoływania” plików cyfrowych oraz dalszej nad nimi pracy używam dwóch programów: Adobe Photoshop Lightroom oraz sporadycznie Adobe Photoshop. Nauczę się jak właściwie naświetlać pliki RAW by potem w Lightroomie wykorzystać maksimum informacji, które kryją się w twoich kadrach.  Zdziwisz się jak wiele można z nich uzyskać!

Nie będę Cię karmił teorią! Mnóstwo Praktyki, nieustannych ćwiczeń!

Oto co napisała jedna z uczestniczek moich kursów: Jeżeli nie chcesz marnować mnóstwo czasu na oglądanie różnych filmików na YouTube a chcesz, poznać działanie LR i szybko zacząć obrabiać swoje zdjęcia to nie zwlekaj….(ja zwlekałam zbyt długo…) Wielkie dzięki Marku za przekazaną wiedzę !

Po to by uzyskiwać natychmiastowe rezultaty na kursie wspólnie w sposób praktyczny przećwiczymy mój system zarządzania cyfrowym zdjęciem: od jego wykonania w RAW, importu do LR poprzez wywołanie i obróbkę w Lightroom po publikację w Internecie lub wydruk wykonany na domowej drukarce.

Warsztaty Lightroom Marek Waśkiel

Także w fotografii portretowej liczy się prawidłowa ekspozycja, ostrość, kompozycja.
Podczas pracy w Lightroomie i „wywołania” RAW warto skupić uwagę widza na ważnych istotnych
elementach np. oczach osoby portretowanej.

Kurs Lightroom Classic Szybki Start

Kurs Lightroom Classic Szybki Start – nauczę Cię wszystkiego co niezbędne…
oraz wielu profesjonalnych sztuczek. Zapisz się już teraz:

https://waskiel.pl/kurs-lightroom-online/

 

Zapraszam

Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 31 maja 2021

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.