Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Markowe Informacje Blogowe 1

utworzone przez | lis 16, 2016 | Foto Blog | 0 komentarzy

Dzień dobry,

Oto skórt informacji o tym co działo się w ostatnich dniach na moim blogu o fotografii. Zapraszam do przegladu najwazniejszych „markowych”wiadomości.

Do 20 listopada (niedziela) do godziny 18.00 można w Warszawie oglądać moją wystawę „Ach! Podlasie, Podlasie”. Można na niej zobaczyć około 50 zdjęć w części pochodzących z najnowszego albumu „Ach! Podlasie, Podlasie”, a w części absolutnie nowych zrealizowanych przed kilkoma tygodniami. Jest ona pokazywana w budynku North Gate przy ul. Bonifraterskiej 17.
Od 8 grudnia wystawa będzie pokazywana w Białymstoku
Od 10 lutego 2017 w Rybniku (Dom Kultury Chwałowice)

img_20161024_230856435

 

Warsztaty Lightrooma w Warszawie 26/27.11
W dniach 26 i 27 listopada będę prowadził w Warszawie moje autorskie warsztaty „Lightroom i RAW Potęga Cyfrowego Obrazu”. Bardzo praktyczne zajęcia cieszące się dużą popularnością i świetnymi opiniami uczestników. Pracujemy systematycznie krok po korku z mnóstwem praktycznych rozwiązań, które trafiają nawet do nieco bardziej „opornych”. Po moich warsztatach będziesz mógł szybko i skutecznie wpływać na swoje obrazy. Efekty będą natychmiast widoczne!
https://waskiel.pl/warsztaty-lightroom.html

 

11 Odcinek Vloga o Fotografii
Podczas jesiennego spaceru z aparatem można napotkać kilka problemów: niepoprawna ekspozycja, zła ostrość itp. Dlatego w kolejnym odcinku Markowego Vloga o Fotografii przygotowałem kilka prostych porad dla początkujących fotografów w jaki sposób z nimi poradzić.
https://waskiel.pl/fotografowanie-we-mgle-markowy-vlog-11/

do-vloga-czolowa-11

 

 

Jak i gdzie uczyć się fotografii?
Jak się uczyć fotografii? Jak się nauczyć dobrze fotografować? Jaka droga może być najbardziej skuteczna? Mnóstwo pytań, z którymi nieustannie się stykam, i na które dziś daje odpowiedź. Proponuję sprawdzoną i skuteczną drogę. Można oczywiście próbować iść „na skróty”, jednak nie widzę szans, aby taka metoda dobrze działała. Zapraszam zatem do lektury mini-poradnika Jak się uczyć fotografii?
https://waskiel.pl/jak-sie-uczyc-fotografii/

 

Album „Ach! Podlasie, Podlasie”
jest fotograficzną opowieścią o mojej „okolicy”. Jest to wybór zdjęć z dwóch lat wędrówek po łąkach, polach i lasach. Wybrałem około 170 kadrów, które najzwyczajniej lubię. Poprzez nie opowiadam o tym, co mnie fascynuje i w fotografii, i w Podlasiu. Zatem z jednej strony staram się pokazać niezwykłości światła, które jest podstawą każdej fotograficznej opowieści, z drugiej zaś prezentuję przestrzenie, kolory i faktury, z których utkane jest Podlasie. Tu można, go kupić:
http://www.fotoksiegarnia.com/produkt/album-ach-podlasie-podlasie/

album_mw_okladka_1

 

Kartka kalendarza na 2016
Co miesiąc w moim blogu o fotografii dodaję nową kartkę kalendarza na 2016 r. Jest to tapeta na pulpit Twego komputera. Jeżeli chcesz mieć na nim nowe zdjęcie zapraszam do pobrania tym razem… Listopad w lipcu, czyli chłodne Lofoty / Norwegia.

Pozdrawiam
Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 16 listopada 2016

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.