Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Markowe Informacje Blogowe 1

utworzone przez | lis 16, 2016 | Foto Blog | 0 komentarzy

Dzień dobry,

Oto skórt informacji o tym co działo się w ostatnich dniach na moim blogu o fotografii. Zapraszam do przegladu najwazniejszych „markowych”wiadomości.

Do 20 listopada (niedziela) do godziny 18.00 można w Warszawie oglądać moją wystawę „Ach! Podlasie, Podlasie”. Można na niej zobaczyć około 50 zdjęć w części pochodzących z najnowszego albumu „Ach! Podlasie, Podlasie”, a w części absolutnie nowych zrealizowanych przed kilkoma tygodniami. Jest ona pokazywana w budynku North Gate przy ul. Bonifraterskiej 17.
Od 8 grudnia wystawa będzie pokazywana w Białymstoku
Od 10 lutego 2017 w Rybniku (Dom Kultury Chwałowice)

img_20161024_230856435

 

Warsztaty Lightrooma w Warszawie 26/27.11
W dniach 26 i 27 listopada będę prowadził w Warszawie moje autorskie warsztaty „Lightroom i RAW Potęga Cyfrowego Obrazu”. Bardzo praktyczne zajęcia cieszące się dużą popularnością i świetnymi opiniami uczestników. Pracujemy systematycznie krok po korku z mnóstwem praktycznych rozwiązań, które trafiają nawet do nieco bardziej „opornych”. Po moich warsztatach będziesz mógł szybko i skutecznie wpływać na swoje obrazy. Efekty będą natychmiast widoczne!
https://waskiel.pl/warsztaty-lightroom.html

 

11 Odcinek Vloga o Fotografii
Podczas jesiennego spaceru z aparatem można napotkać kilka problemów: niepoprawna ekspozycja, zła ostrość itp. Dlatego w kolejnym odcinku Markowego Vloga o Fotografii przygotowałem kilka prostych porad dla początkujących fotografów w jaki sposób z nimi poradzić.
https://waskiel.pl/fotografowanie-we-mgle-markowy-vlog-11/

do-vloga-czolowa-11

 

 

Jak i gdzie uczyć się fotografii?
Jak się uczyć fotografii? Jak się nauczyć dobrze fotografować? Jaka droga może być najbardziej skuteczna? Mnóstwo pytań, z którymi nieustannie się stykam, i na które dziś daje odpowiedź. Proponuję sprawdzoną i skuteczną drogę. Można oczywiście próbować iść „na skróty”, jednak nie widzę szans, aby taka metoda dobrze działała. Zapraszam zatem do lektury mini-poradnika Jak się uczyć fotografii?
https://waskiel.pl/jak-sie-uczyc-fotografii/

 

Album „Ach! Podlasie, Podlasie”
jest fotograficzną opowieścią o mojej „okolicy”. Jest to wybór zdjęć z dwóch lat wędrówek po łąkach, polach i lasach. Wybrałem około 170 kadrów, które najzwyczajniej lubię. Poprzez nie opowiadam o tym, co mnie fascynuje i w fotografii, i w Podlasiu. Zatem z jednej strony staram się pokazać niezwykłości światła, które jest podstawą każdej fotograficznej opowieści, z drugiej zaś prezentuję przestrzenie, kolory i faktury, z których utkane jest Podlasie. Tu można, go kupić:
http://www.fotoksiegarnia.com/produkt/album-ach-podlasie-podlasie/

album_mw_okladka_1

 

Kartka kalendarza na 2016
Co miesiąc w moim blogu o fotografii dodaję nową kartkę kalendarza na 2016 r. Jest to tapeta na pulpit Twego komputera. Jeżeli chcesz mieć na nim nowe zdjęcie zapraszam do pobrania tym razem… Listopad w lipcu, czyli chłodne Lofoty / Norwegia.

Pozdrawiam
Marek Waśkiel

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .
Ikona kawy.

Cieszmy się chwilą przy filiżance aromatycznej kawy

Jeżeli cenisz treści, które dla Ciebie przygotowuję, masz możliwość wyrażenia swojego uznania, na przykład poprzez zafundowanie mi symbolicznej, wirtualnej kawy.

Przycisk postaw kawę.

Aktualizacja: 16 listopada 2016

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.