Odkryj prawdziwą radość fotografowania

Obraz przedstawiający logo portalu fotograficznego waskiel.pl

Kurs fotografii dla bardziej zaawansowanych

utworzone przez | lis 3, 2020 | Foto Blog | 6 Komentarze

Zapraszam na zajęcia  kursu  „W kierunku dobrych zdjęć”
KURS FOTOGRAFII DLA BARDZIEJ ZAAWANSOWANYCH

Tylko dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej
oraz UKOŃCZYLI MÓJ KURS PODSTAWOWY!

UWAGA!
Na kurs dla średniozaawansowanych przyjmowane
są wyłącznie osoby,
które ukończyły mój kurs podstawowy.
NIE MA INNEJ DROGI 🙂

NOWA! EDYCJA październik- grudzień 2023

start: 9 października – koniec 18 grudnia 2023 r.
Liczba miejsc w grupie 10 – WOLNYCH: 6

KURS W FORMIE SPOTKAŃ INTERAKTYWNYCH SPOTKAŃ ONLINE
Spotykamy się online poprzez platformę do pracy zdalnej
za pośrednictwem Internetu (przeglądarka internetowa plus łącze internetowe)
spotkania co poniedziałek w godzinach 19.00 – 21.30
+ 3 dniowy plener wyjazdowy:  27/28/29.10. Podlasie 

formularz zgłoszenia: napisz do mnie maila.

Kiedy pojawiają się wątpliwości…

Od pewnego czasu fotografujesz lustrzanką lub bezlusterkowcem i ukończyłeś podstawowy kurs fotografii . Orientujesz się jak ogólnie zbudowany jest aparat i wiesz, co to jest czas ekspozycji, posługujesz się przesłoną, wybierasz ISO i potrafisz stosować jeden z trybów PSA. Chcesz jeszcze bardziej i intensywnej pogłębiać Twoją pasję?

Czytasz książki i prasę fotograficzną, przeglądasz portale o fotografii. Jednak czujesz nieustannie, że czegoś w Twoich zdjęciach brakuje… czujesz, że możesz uzyskać więcej. Tylko nadal nie wiesz, w jaki konkretny sposób?

Dostaję wiele maili, w których czytam:
Fotografuję od dawna. Kiedyś lustrzanką analogową, teraz lustrzanką cyfrową. Ukończyłem kurs fotografii i teraz czytam sporo książek i poradników o tym jak robić dobre zdjęcia. Jednak czegoś nieustannie brakuje w moich zdjęciach? Bardzo chciałbym robić dobre zdjęcia, ale ze swoich ciągle nie jestem zadowolony!  Czy jest na to jakaś recepta?”

„Mam za sobą kilka kursów fotografii. Obsługa lustrzanki nie stanowi już dla mnie większego problemu. Nie potrafię jednak ułożyć ciekawego kadru. Wszystko, co widzę w rzeczywistości jest zupełnie inne niż na moich zdjęciach”.

„Fotografuję „od zawsze”, niedawno jednak przesiadłem się na cyfrówkę. Jednak zamiast radości mam z nią same kłopoty. Tak wiele w niej przycisków i ma tak różne możliwości. Czasami mam wrażenie, że ten nowy sprzęt przeszkadza mi w fotografowaniu. Jak temu zaradzić?”.

Co zrobić, aby Twoje zdjęcia stały się jeszcze lepsze?

Dobre zdjęcie tak pod względem przekazu jak i technicznym to takie, jakie chciałeś osiągnąć. Przy małym stanie wiedzy o fotografii zadowalać będzie każde kolorowe ujęcie, przy bardziej rozległym z większości zdjęć jest się niezadowolonym. Z chwilą, kiedy wiedza o fotografii staje się bardziej obszerna zaczyna zauważać się błędy i rozpoczyna się wędrówkę w kierunku innych ujęć, chcąc wyeliminować to, co się w nich nam nie podoba.

Szybkie i bolesne zderzenie z rzeczywistością następuje z reguły wówczas, kiedy zdjęcia fotoamatora zaczyna oceniać ktoś z bardziej rozległa wiedzą fotograficzną. Ta osoba szybko zauważy niedoskonałości i niedociągnięcia, które nie powinni pojawić się na dobrym zdjęciu. Jeżeli zechce o tych wadach opowiedzieć – ma się wielkie szczęście. Oszczędzamy czas i możemy szybciej osiągać zamierzone efekty.

W poszukiwaniu własnego stylu

Aby rozwiązać większość Twoich problemów przygotowałem program nowego kursu ” W kierunku dobrych zdjęć”. Nazwałem go kursem dla średniozaawansowanych, ponieważ wiem, że po moim kursie masz już solidne podstawy. W czasie 10 tygodni uporządkuję Twoją wiedzę, wyjaśnię przyczyny Twoich problemów oraz dam Ci wiele nowych impulsów do tworzenia autorskich, ciekawych kadrów.

Mój kurs mobilizuje do pracy, konfrontuje z pomysłami innych osób i stymuluje wyobraźnię. Z pewnością uzupełnię Twoją wiedzę techniczną, podpowiem wiele sposobów na nowe kadry oraz dam kluczowe wskazówki, dzięki czemu będziesz mógł świadomie korzystać z obróbki Twoich zdjęć w cyfrowej ciemni.

Co będziemy robić?

Co tydzień otrzymasz temat fotograficznej pracy domowej do wykonania a jej efekty podsumujemy na kolejnych zajęciach. Na pierwszych zajęciach zgłosisz swój projekt, nad którym będziesz pracować podczas kursowego cyklu. Co trzy tygodnie będziemy rozmawiali o postępach w jego realizacji. A pod koniec kursu na ostatnich zajęciach zademonstrujesz jego finalny efekt. Jest to wspaniałe przeżycie o czym mówią absolwenci tego kursu.

Jest to kurs, o programie zróżnicowanym i atrakcyjnym, ale równocześnie wymagającym od Ciebie wytrwałości i zaangażowania. Jest to cykl kilkunastu spotkań online w czasie 10 tygodni. W jego skład wchodzą wykłady, ćwiczenia i plener warsztatowy, prace domowe i indywidualny projekt uczestników. W czasie kursu wybierzemy się na wspólny weekendowy plener na Podlasie.

Spotkania będą trwały po 2, 5 godziny od 19 do 21.30. Planuję 10 takich spotkań. Spotykamy się online poprzez platformę do pracy zdalnej. Wykorzystujemy przeglądarkę internetową, musisz więc mieć łącze internetowe zapewniające odpowiednią transmisję. Czas zostanie wykorzystany na wykład na określony w programie temat połączone z praktycznymi ćwiczeniami związane z tematem oraz rozmowę o Twoich zdjęciach. Dodatkowo spotkamy się na indywidualnej godzinnej konsultacji online, aby porozmawiać wyłącznie o Twoich problemach.

:: Jaki zatem jest kurs?

Ciekawy i skuteczny: zajęcia wykładowe i ćwiczenia odbywają się raz w tygodniu późnym wieczorem od 19.00 do 21.30 (cały kurs trwa 10 tygodni) mają formę spotkań online za pośrednictwem internetu.  Dodatkowo mamy 3 dni plenerowe na Podlasiu. Każdy z uczestników ma dodatkowo godzinę indywidualnych konsultacji online. Co tydzień otrzymasz do wykonania fotograficzną pracę domową.  Zrealizujesz też swój pierwszy projekt fotograficzny. Przekonasz się, że fotografia wciąga!

Czym będziemy się zajmowali? Oto niektóre tematy:
:: Kreatywna ekspozycja bez tajemnic ,
:: Kompozycja fotograficzna “zawsze jasna opowieść”
:: Język obrazu – z czego budujemy opowieść fotograficzną
:: Programy graficzne – jak korzystać i dlaczego warto?
:: Ludzie – fotografujemy w domu, na ulicy i przestajemy się ich bać.
:: Makro – zdobywamy Makrokosmos … w dodatku za grosze
:: Obiektywy – efektywne i efektowne zarządzenie perspektywą.
:: Krajobraz – opowiadaj emocjami.
:: Zdjęcia nocne i w trudnych warunkach oświetleniowych, lampa błyskowa

Obraz przedstawiający, jak filtr polaryzacyjny wpływa na powstawanie efektów barwnych.

:: Dla kogo?

Dla  fotoamatorów posiadających solidną podstawową wiedzę, chcących ją uporządkować i poszukujących własnego stylu oraz ukończyli mój kurs podstawowy. W 10 osobowej grupie są osoby w wieku od dwudziestu kilku do pięćdziesięciu kilku lat, które łączy pasja fotografowania. Uwaga kurs jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich!

:: Ile kosztuje kurs:
1200 zł – wystawiane są rachunki na wszystkie wpłaty. Płatność następuje w dwóch ratach.

KURS W FORMIE SPOTKAŃ INTERAKTYWNYCH SPOTKAŃ ONLINE
Spotykamy się online poprzez platformę do pracy zdalnej
za pośrednictwem Internetu (przeglądarka internetowa plus łącze internetowe)

NOWA! EDYCJA JESIEŃ 2023

+ 3 dniowy plener wyjazdowy:  termin zostanie ustalony podczas kursu / Podlasie 

Nie trać czasu, kurs od lat cieszy się dużą popularnością i wolnych miejsc na nim szybko ubywa. Wyślij formularz zgłoszeniowy albo zadzwoń, jeżeli masz dodatkowe pytania.

Już dziś zarezerwuj sobie miejsce 
Potrzebujesz więcej informacji?
Napisz maila: marek.waskiel@gmail.com
lub zadzwoń tel. kom. +48 601 148 599

  ZAPRASZAM

Marek Waśkiel

PS. KURS PODSTAWOWY:

Zapraszam na mój kurs podstawowy, który daje bardzo solidne podstawy do dalszej edukacji fotograficznej. Mała grupa, ciekawe tematy, dużo wiedzy podanej w łatwy i przystępny sposób:

Kurs Fotografii dla Początkujących

6 komentarzy

 1. Andrzej

  Jeżeli ktoś dotarł tutaj a ma wątpliwości czy warto wziąć udział w kursie prowadzonym przez Marka, odpowiem:

  „Nie wahaj się. To bardzo dobrze wydane pieniądze a kurs to nie tylko ogromna porcja wiedzy, ale i świetna zabawa. Odkrywasz nie tylko świat wokół, ale i siebie pod okiem wspaniałego człowieka i fotografika. Książka nie zastąpi kogoś kto w praktyce pracował światłem i kompozycją. Jeżeli nie zdecydujesz się i tak wrócisz tylko starszy z żalem, ze straciłeś czas zamiast bawić się fotografiką. To jedna z lepszych decyzji szkoleniowych, które podjąłem.”

  Marku, dziękuję za wspólnie spędzony czas i ogromną inspirację.

  Odpowiedz
 2. Grzegorz

  Panie Marku,
  Pierwsza kwestia moim zdaniem bardzo dobry b/vlog o sztuce jaką jest fotografia. Dziękuje Panu za zrozumienie, że fotografia nie musi być nudnym pstrykaniem setek zdjęć u „cioci na imieninach”, a może być właśnie piękną sztuką, która pobudza wyobraźnię i zwiększa wrażliwość na otaczającą nas naturę. Dziękuje również, za pokazanie piękna jakie mnie otacza tuż za oknem i że nie trzeba wyjeżdżać z kraju, aby nacieszyć pięknymi krajobrazami i za to, że mogę je uwiecznić na zdjęciu . Pana podejście pobudziło moją wyobraźnię i chęć wyjścia z aparatem na łono natury. Las nie jest mi obcy, ponieważ często jestem na wyprawach bushcraftowych. Jednak takie wypady wyostrzały inne moje zmysły – węchu i słuchu. Wystarczy na chwilę się zatrzymać, zamknąć oczy, wziąć głęboki oddech odczekać minutę dwie i posłuchać, jak las zaczyna żyć i ten zapach… Efekt spotęgowany w nocy lub o poranku po przebudzeniu. Teraz nie będzie mowy o zamykaniu oczu, a szukaniu wzrokiem odpowiedniego kadru . Jeszcze raz bardzo dziękuje.
  Panie Marku nie będę pytał o wybór aparatu czy obiektywu z tym muszę sobie sam poradzić, ale mam dwa pytania:
  1. Czy warto sięgać po obiektywy M42?
  2. Jaka jest różnica w dostępnej wiedzy pomiędzy poniższymi Pana materiałami:
  a. Internetowa szkoła fotografii,
  b. Kursy fotografii online,
  c. E-booki – “Jak Fotografować Krajobrazy”, “Światło i wyobraźnia”, „Jak fotografować w podróży”, „#10 błędów fotografa krajobrazu. Jak ich uniknąć?”,
  d. Vlog,
  e. Darmowy e-book.
  Czy wiedza się pokrywa albo uzupełnieniem do kursów są e-booki lub odwrotnie, a może jest jakiś schemat kolejności e-booki->vlog->kursy?

  Grzegorz

  Odpowiedz
  • Marek Waśkiel

   Dzień dobry, dziękuję za miłe słowa 🙂
   M42 – nie warto,
   różnice są duże, najskuteczniej: kurs w szkole fotografii (krok po kroku pod moim kierunkiem),
   a potem na luzie powtórki z kursów wideo i e-booków.
   Zapraszam na kurs zaczynamy w styczniu
   Pozdrawiam
   Marek

   Odpowiedz
 3. Iwona

  Dzień dobry, kurs z pewnością jest bardzo ciekawy. To bardzo kusząca propozycja

  Odpowiedz
 4. Beata

  Polecam!!!
  Także polecam. Jestem po kursie podstawowym i na pewno, jak trochę jeszcze poćwiczę, wezmę udział w kursie kolejnym. Zaczynałam od „0”, ale na kursie były też osoby z większym doświadczeniem. Wiele przydatnych informacji, wiele praktyki. Wspaniale wykorzystany czas i ogrom wiedzy, zarówno technicznej, jak i tej związanej z poszukiwaniem dobrych kadrów, dobrego światła itp. Pozdrawiam i polecam 🙂

  Odpowiedz
 5. Aneta

  Polecam
  Dziękuję Ci Marku za 10 tygodni przepełnionych wiedzą i intensywną pracą. Za Twój profesjonalizm, cierpliwość i wspaniałą atmosferę podczas zajęć.

  A wszystkim niezdecydowanym polecam kursy Marka – zarówno podstawowy jak i średniozaawansowany. Program kursu jest ciekawy, ale przede wszystkim jego forma, prace domowe plenery, materiały są przemyślane i pomagają rozwijać swoje umiejętności i wyobraźnię. Marek jest nie tylko wspaniałym fotografikiem, ale też nauczycielem.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisany przez: Marek Waśkiel

Fotografik, obieżyświat, bloger. Współpracował z magazynami National Geographic, Podróże, Maxim, Focus, Dom i Świat oraz wieloma innymi tygodnikami i dziennikami. Był fotoedytorem w miesięczniku Podróże i zastępcą redaktora naczelnego w magazynie Poznaj Świat. Popularyzator wiedzy o fotografii prowadzący warsztaty i kursy, autor kilku albumów fotograficznych, poradników fotograficznych oraz przewodników turystycznych. Miłośnik Polski Wschodniej i dawnych Kresów Rzeczypospolitej. Zobacz moje najnowsze zdjęcia na FB oraz odwiedź Mój Kanał na YouTube .

Aktualizacja: 3 listopada 2020

Obraz przedstawiający jak wygląda darmowy e-book o fotografii.

Darmowy Poradnik "Jak Się Uczyć Fotografii"

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny poradnik, który da Ci nowy impuls do twórczego fotografowania. Przeczytasz go jednym tchem.

Zostałeś zapisany na listę! Sprawdź skrzynkę email i potwierdź swój adres.